Zamiast "Marszu dla Życia" możliwość osobistego uderzenia w dzwon "Głosu Nienarodzonych".
- Moim zdaniem to super pomysł. Jestem bardzo zadowolona, że Szczecin jest za życiem i że tak dużo osób tutaj dzisiaj jest. - Ta forma jest całkiem fajnie zorganizowana. Jestem z dwójką dzieci. Przyjdźcie i uderzcie, można pokazać też dzieciom, bawią się świetnie, przy okazji warto im wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi - mówili szczecinianie.
Adrian Perec, grafik w Fundacji Małych Stópek przypomina sobie sytuację, w której udało mu się przekonać kobietę na forum internetowym, żeby nie dokonywała aborcji.
- Wysłałem jej pamiętam taki filmik na YouTube z usg z szóstego tygodnia, gdzie było wyraźne echo serca tego nienarodzonego dziecka. Ku mojemu zdziwieniu to właściwie wystarczyło żeby dziewczyna zmieniła zdanie. Dużo rozmawiała ze swoją rodziną, rodzina też zmieniła zdanie na temat tej aborcji, przyjęła to życie. Taki drobny gest, wystarczyło usg z szóstego tygodnia. Oczywiście zaoferowałem jej dalszą pomoc, chciałem jej wyprawkę sfinansować z Fundacją Małych Stópek, ale to już nie było potrzebne. Ta rodzina już jej pomogła - mówi Perec.
Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek radzi, jak rozmawiać o obronie życia od poczęcia z nieprzekonanymi.
- Być człowiekiem obrony życia i to będzie samo przychodziło. Oczywiście mnie, jako księdzu działającemu w Fundacji Małych Stópek przychodzi to bardzo łatwo, ale po prostu wiem jedno, że tych sytuacji w życiu spotykamy tak dużo, w kontekście jakieś rozmowy, wystawy. I myślę po prostu bądźmy ludźmi wartości życia, a sytuacja, doświadczenia, przyjdą same - mówi Kancelarczyk.
Kolejka szczecinian ustawia się do tego, żeby zamanifestować obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
- Ten dźwięk dzwonu jest po to, aby budzić sumienia. Ta symbolika dzwonu jest bardzo ważna dla pobudzenia sumień. Musimy jak najwięcej robić dla obrony życia w naszym kraju - przekonuje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.
W dzwon "Głosu Nienarodzonych" uderzać można dziś do godziny 21.00.
Dodaj komentarz 2 komentarze
a ja sie pytam dlaczego na tym nielegalnym zgrupowaniu nie pojawila sie policja chyba dlatego ze to fanatycy religijni i wyznawcy pis a widac na zdjeciach i filmie ze nie ma zachowanego dystansu spolecznego i jest na prawie kazdym zdjeciu facet z irokezem na glowie i bez korona szmaty na twarzy wiec mandaty i wnioski do sadu powinny sie pojawic
Dokładnie! Zabijać można na wiele sposobów. Skoro przez brak maseczki możemy zarażać innych, to kim jest osoba, która takiej maseczki nie nosi, albo nosi ją nieprawidłowo? No właśnie. Hipokryzja puka zza ściany.
Zobacz także
2021-04-03, godz. 11:24
Święconki Jakubowe trafiły do najbardziej potrzebujących
Świąteczna pomoc Caritas dla najbardziej potrzebujących. W szczecińskiej katedrze bezdomni otrzymają Święconkę Jakubową. Początek o godzinie 10.
» więcej
2021-04-03, godz. 10:11
Dzień oczekiwania na najwazniejsze święto chrzescijaństwa
Wielka Sobota to trzeci dzień Triduum Paschalnego, czas ciszy i oczekiwania. Dzień, kiedy Jezus spoczywa w grobie, a wierni wyczekują na najważniejsze wydarzenie w dziejach chrześcijaństwa - Zmartwychwstanie.
» więcej
2021-04-03, godz. 09:06
Święcenie pokarmów przed świętem Wielkiej Nocy
Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów. Początki tego obrzędu sięgają VIII wieku, a w Polsce czternastego stulecia.
» więcej
2021-04-03, godz. 08:38
Jedenasta Noc Konfesjonałów w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Mimo pandemii, w tym roku odbyła się Noc Konfesjonałów. Cała minioną noc kapłani czekali na wiernych, między innymi w szczecińskiej katedrze.
» więcej
2021-04-02, godz. 13:23
Symbolika Wielkiego Piątku
W Wielki Piątek katolicy upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. To czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa.
» więcej
2021-04-02, godz. 10:10
Jerozolima - procesja w pandemii
Ulicami Starego Miasta w Jerozolimie przejdzie wielkopiątkowa Droga Krzyżowa. Uroczysta procesja będzie jednak inna niż co roku, głównie ze względu na pandemię. Nie wezmą w niej udział turyści z zagranicy, a jedynie miejscowi c…
» więcej
2021-04-02, godz. 10:05
Adoracja krzyża w trybie obostrzeń
Wielki Piątek to dzień, kiedy nie ma mszy świętej. W godzinie śmierci Chrystusa o 15-tej w kościołach odbywa się Droga Krzyżowa z zachowaniem obostrzeń epidemicznych, czyli 1 wierny na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5…
» więcej
2021-04-02, godz. 08:06
Noc Konfesjonałów. Wspomnienie Jana Pawła II
W Wielki Piątek wieczorem w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpocznie się 11. Noc Konfesjonałów. Symbolicznie rozpocznie się o 21.37, w godzinę śmierci Jana Pawła II w 16. rocznicę tego wydarzenia.
» więcej
2021-04-02, godz. 06:56
Mija 16. rocznica odejścia Jana Pawła II
Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku w opinii świętości. Jego życie i ponad 26-letni pontyfikat był wyjątkowym darem dla Kościoła w Polsce i na świecie.
» więcej
2021-04-02, godz. 06:48
Wielki Piątek w Kościele katolickim
Jezus jest w chorych, dlatego jak odmawiam brewiarz lub różaniec to siadam przy łóżku chorego - mówi pallotyn, ks. Andrzej Partika.
» więcej