Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ks. Miłosz Paszkiewicz z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Resku podkreśla, że Biblia to dobra instrukcja obsługi dla naszego życia. Fot. https://pixabay.com/pl/1149924/Free-Photos/CC0 - domena publiczna
Ks. Miłosz Paszkiewicz z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Resku podkreśla, że Biblia to dobra instrukcja obsługi dla naszego życia. Fot. https://pixabay.com/pl/1149924/Free-Photos/CC0 - domena publiczna
Biblia w formie audiobooka przez cały dzień po mszy w kościele, czytanie Pisma Świętego i świadectwa w internecie tych, którzy na co dzień poznają Biblię - to pomysł członków Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w Resku.
W ten sposób postanowili przeżywać trwający w Kościele Katolickim Tydzień Biblijny.

Jan Czaban ze Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca w Resku przyznaje, że jednym z pomysłów było codzienne czytanie fragmentu Pisma Świętego.

- Pierwotnie był to zamiar nagrania jednego filmu, fragmentów Apokalipsy św. Jana, rozdziału II i III, a przerodziło się to właśnie w 7-odcinkowy miniserial ze świadectwami członków naszej Wspólnoty - mówił.

Jak choćby pana Piotra, który zaczął czytać Pismo Święte rok temu.

- Jestem kochającym mężem i ojcem dwójki dzieci, a czytanie Słowa Bożego daje mi dużo siły na następny dzień i dużo wytchnienia - przyznał.

Ks. Miłosz Paszkiewicz z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Resku podkreśla, że Biblia to dobra instrukcja obsługi dla naszego życia.

- Księga, która dana jest nam od Boga, która ma nam dawać kierunek naszego życia i ostatecznie poznania człowieka, świata i Pana Boga - dodał.

Akcja potrwa do soboty.
Relacja Piotra Kołodziejskiego (Radio Szczecin)

Zobacz także

2019-12-28, godz. 20:48 Brat Alois we Wrocławiu: uwierzmy, że Bóg nas prowadzi Przeor Wspólnoty z Taize, brat Alois wyraził nadzieję, że Duch Święty pomoże chrześcijanom zachować odwagę i pomysłowość "w tym okresie historii ludzkości, kiedy wszystko zmienia się w zawrotnym tempie". » więcej 2019-12-28, godz. 14:07 Ewangelicko-luterański Kościół Szwecji traci wiernych W ciągu 10 lat liczba członków Kościoła zmniejszyła się prawie o milion osób. » więcej 2019-12-28, godz. 09:44 "Z tysiącami młodych ludzi iść do źródeł wiary". Ze Szczecina na spotkanie Taize W sobotę rozpocznie się 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé. Do Wrocławia przyjedzie ponad 20 tys. młodych z prawie 70 krajów. » więcej 2019-12-26, godz. 14:22 Żywa, kolorowa i rozśpiewana. Szopka w "Sercu" [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] Jest kucyk, dwa koziołki, kury i gołębie. Tłumy mieszkańców Szczecina odwiedzają żywą szopkę przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. » więcej 2019-12-26, godz. 08:54 Dwa kościoły do konsekracji przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Poświęcenie dwóch kościołów w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej będzie jednym z najbardziej znaczących akcentów dziękczynienia za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kościele nad Odrą i Bałtykiem. Prymas Tysiąclecia… » więcej 2019-12-25, godz. 20:04 Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia Boże Narodzenie w czasach komunizmu w Związku Radzieckim świętowano w ukryciu, obecnie można to robić już bez przeszkód. Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia. Pomaga im w tym Kościół. » więcej 2019-12-25, godz. 09:44 Życzenia arcybiskupa Andrzeja Dzięgi [WIDEO, ZDJĘCIA] Idźmy jako wspólnota niepodzielona, jako rodzina z Chrystusem pod opieką Maryi w nowy czas - mówi abp Andrzej Dzięga. » więcej 2019-12-24, godz. 09:38 Radiowa transmisja z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej Radio Szczecin przeprowadziło bezpośrednią transmisję z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. » więcej 2019-12-24, godz. 08:21 Bożonarodzeniowy rozejm nauką w czasach pokoju. O czym mówi wydarzenie z Ypres Ludzie nie kłóćcie się, przypomnijcie sobie o bożonarodzeniowym rozejmie - mówi ks. Jarosław Bilicki dla Radia Szczecin. » więcej 2019-12-24, godz. 08:02 Pewne potrawy pojawiały się tylko na bogatych stołach Ryby dla bogatych, groch i konopie dla ubogich. Staropolska Wigilia wyglądała nieco inaczej niż dziś. » więcej
90919293949596