Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht zaśpiewają w koncercie "Modlę się i przebaczam" w Wadowicach.
Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Piotra, który został zbudowany jako wotum wdzięczności Bogu za wybór Papieża Polaka i za cudowne ocalenie jego życia w zamachu 13 maja 1981 roku. Dziś 40. rocznica tych wydarzeń.

Podczas koncertu wystąpią znani polscy artyści: Eleni, Olga Szomańska, Arka Noego, Darek "Maleo" Malejonek, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower, Piotr Cugowski oraz Tomasz Szczepanik.

Michalina i Maks na co dzień uczą się w szkole muzycznej w Kostrzynie. - Robi to na nas ogromne wrażenie i cieszymy się, że możemy wystąpić w tak licznym gronie osób. Będą między innymi takie gwiazdy, jak Eleni. - Od wczoraj trwają próby, są emocje i ciąży na nas odpowiedzialność za większość spraw tego koncertu - mówią młodzi uczestnicy.

A kim dla nich jest św. Jan Paweł II? - Wzorem do naśladowania. - Zwracam się do niego codziennie z modlitwą i wiem, że czuwa nad nami wszystkimi - przekonują Michalina i Maks.

Mamy są dumne: - Czujemy się szczęśliwe i wdzięczne za to, że nasze dzieci zostały wyróżnione. Wspólnie przeżywamy ogromne emocje. - Na które zapraszamy dziś o 20:15 w TVP1.

40 lat temu na placu św. Piotra w Rzymie Turek Ali Agca strzelał do papieża Jana Pawła II. Papież, który był wtedy ciężko ranny, uważał, że swoje życie zawdzięcza Matce Bożej Fatimskiej.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-07-14, godz. 08:57 Wakacje z Caritas. Nie tylko dla dzieci Dzieci i młodzież wypoczywają na wakacjach z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W sumie to kilkaset osób. » więcej 2021-07-13, godz. 18:27 Procesja i utrudnienia na ulicach Szczecina Kolejnych utrudnień w ruchu powinni spodziewać się we wtorek kierowcy oraz pasażerowie szczecińskiej komunikacji miejskiej. » więcej 2021-07-05, godz. 08:44 Ruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę [WIDEO, ZDJĘCIA] Ponad stu uczestników jest na trasie Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Cykliści mają do pokonania 600 kilometrów, a w niedzielę planują dojechać przed Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. » więcej 2021-07-04, godz. 17:16 Polski dom dla świeckich misjonarzy powstaje w Kenii [ZDJĘCIA] W środkowej Kenii ruszyła budowa domu dla wolontariuszy, którzy chcą wspierać jedne z najbiedniejszych rejonów Afryki. » więcej 2021-07-04, godz. 11:58 Startuje Letni Festiwal Organowy w Morzyczynie W niedzielę w kościele św. Dominika Savio w Morzyczynie rozpocznie się II Letni Miedwiański Festiwal Organowy im. ks. Piotra Głogowskiego. Cykl koncertów potrwa do 29 sierpnia. » więcej 2021-07-04, godz. 10:59 US: trwa nabór na teologię Asystent rodziny czy też mediator - m.in. takie specjalności można skończyć, studiując na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2021-07-04, godz. 10:22 Ruszyły przygotowania do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego Rozpoczęły się duchowe przygotowania do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. » więcej 2021-07-04, godz. 08:39 Rekolekcje na dwóch kółkach, czyli rowerem na Jasną Górę To już ostatni moment, żeby zapisać się na Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. » więcej 2021-07-03, godz. 16:25 Trzech laureatów nagrody im. ks. Domańskiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów nagrody imienia księdza Bolesława Domańskiego. W tym roku statuetki trafiły do historyka i szczecińskiego antykwariusza dr. Wojciecha Lizaka, weterana Armii Krajowej Zbigniewa Hasa i księdza Piotra Grabowskiego… » więcej 2021-07-02, godz. 10:10 Rowerem na Jasną Górę. Zapisz się na pielgrzymkę Trwają zapisy na Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczestnicy wystartują w poniedziałek ze Szczecina. » więcej
1234567