Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht zaśpiewają w koncercie "Modlę się i przebaczam" w Wadowicach.
Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Piotra, który został zbudowany jako wotum wdzięczności Bogu za wybór Papieża Polaka i za cudowne ocalenie jego życia w zamachu 13 maja 1981 roku. Dziś 40. rocznica tych wydarzeń.

Podczas koncertu wystąpią znani polscy artyści: Eleni, Olga Szomańska, Arka Noego, Darek "Maleo" Malejonek, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower, Piotr Cugowski oraz Tomasz Szczepanik.

Michalina i Maks na co dzień uczą się w szkole muzycznej w Kostrzynie. - Robi to na nas ogromne wrażenie i cieszymy się, że możemy wystąpić w tak licznym gronie osób. Będą między innymi takie gwiazdy, jak Eleni. - Od wczoraj trwają próby, są emocje i ciąży na nas odpowiedzialność za większość spraw tego koncertu - mówią młodzi uczestnicy.

A kim dla nich jest św. Jan Paweł II? - Wzorem do naśladowania. - Zwracam się do niego codziennie z modlitwą i wiem, że czuwa nad nami wszystkimi - przekonują Michalina i Maks.

Mamy są dumne: - Czujemy się szczęśliwe i wdzięczne za to, że nasze dzieci zostały wyróżnione. Wspólnie przeżywamy ogromne emocje. - Na które zapraszamy dziś o 20:15 w TVP1.

40 lat temu na placu św. Piotra w Rzymie Turek Ali Agca strzelał do papieża Jana Pawła II. Papież, który był wtedy ciężko ranny, uważał, że swoje życie zawdzięcza Matce Bożej Fatimskiej.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty