Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Katolicki Dom Polski w Isiolo, który budowany jest z pieniędzy zbieranych na terenie naszej diecezji. Fot. www.facebook.com
Katolicki Dom Polski w Isiolo, który budowany jest z pieniędzy zbieranych na terenie naszej diecezji. Fot. www.facebook.com
Fot. www.facebook.com
Fot. www.facebook.com
Fot. www.facebook.com
Fot. www.facebook.com
W środkowej Kenii ruszyła budowa domu dla wolontariuszy, którzy chcą wspierać jedne z najbiedniejszych rejonów Afryki.
Chodzi o Katolicki Dom Polski w Isiolo, który budowany jest z pieniędzy zbieranych na terenie naszej diecezji - mówi ks. Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Znając realia, które panują, szczególnie w centralnej Kenii, to mamy świadomość, że jeżeli chcielibyśmy dać tam osoby, które na miesiąc, dwa, może i pół roku chciałyby tam być, to trzeba stworzyć im określone warunki. Ten Dom Polski będzie przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób świeckich, które chcą rotacyjnie przebywać w Kenii i tam służyć, czy w szpitalu, czy w sierocińcu, czy w szkole.

W rejonie Isiolo od lat trwa susza. - W ubiegłym roku obszar ten został także dotknięty plagą szarańczy, co spotęgowało nędzę - dodaje ksiądz Paweł Płaczek. - To jest obszar, w którym brakuje wszystkiego. Jeżeli ktoś dojedzie do centralnej Kenii i zobaczy warunki, w jakich ludzie mieszkają, jak wygląda szpital, to szybko się zorientuje, że brakuje specjalistów, fachowców, lekarzy. Obecność polskich wolontariuszy, którzy już się zgłaszają do archidiecezji, że chcą poświęcić swój czas, aby być tam z ludźmi, będzie nieocenionym skarbem dla tych ludzi.

Z pieniędzy zbieranych przez Papieskie Działa Misyjne w Szczecinie opłacana jest nauka i wyżywienie dla 600 dzieci w Kenii.
Chodzi o Katolicki Dom Polski w Isiolo, który budowany jest z pieniędzy zbieranych na terenie naszej diecezji - mówi ks. Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
- W ubiegłym roku obszar ten został także dotknięty plagą szarańczy, co spotęgowało nędzę - dodaje ksiądz Paweł Płaczek.

Zobacz także

2021-09-15, godz. 12:18 Męskie oblężenie Jasnej Góry Mężczyźni szykują najazd na Częstochowę. 'Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej' pod takim hasłem pielgrzymi z całej Polski spotkają się w sobotę. » więcej 2021-09-15, godz. 07:39 Porozumienie Putin-Łukaszenka. Ekspert o suwerenności Białorusi Ważne aspekty psychologiczne i wizerunkowe, ale trudno odpowiedzieć na pytanie, do czego mogą posunąć się Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka - eksperci dyskutowali w 'Radiu Szczecin na Wieczór' o porozumieniu przywódców Rosji… » więcej 2021-09-13, godz. 23:20 Relikwie błogosławionego w asyście motocykli wjechały do Kobylanki [WIDEO, ZDJĘCIA] Relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego już w kościele w Kobylance, który w sobotę zostanie ustanowiony sanktuarium bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. » więcej 2021-09-13, godz. 09:18 Relikwie bł. kard. Wyszyńskiego dla kościoła w Kobylance Relikwie błogosławionego Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego trafią do Kobylanki. W poniedziałek delegacja z parafii odebrała relikwie od kanclerza kurii warszawskiej. » więcej 2021-09-12, godz. 14:34 Kardynał "szczeciński" nowym błogosławionym. "Słowa są dziś za małe, żeby pomieścić radość" Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Róża Czacka zostali w niedzielę ogłoszeni błogosławionymi Kościoła Katolickiego. Uroczystość beatyfikacyjna odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. » więcej 2021-09-12, godz. 11:18 Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej [ZDJĘCIA] W niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpoczęła się uroczysta msza święta, podczas której beatyfikowani zostali kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka. » więcej 2021-09-12, godz. 09:50 W Świnoujściu powstanie siedem parkingów kubaturowych [WIZUALIZACJE] Mieszkańcom Świnoujścia zaczyna dokuczać brak miejsc postojowych. Sytuacja może się pogorszyć po otwarciu tunelu, gdy pojazdów ulicach będzie znacznie więcej. » więcej 2021-09-08, godz. 12:22 Papież nawiązał do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej Papież wyraził radość z powodu zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Franciszek spotkał się z wiernymi na audiencji ogólnej w watykańskiej auli Pawła VI. » więcej 2021-09-05, godz. 14:10 Trwa duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa W kościołach trwa nowenna przygotowująca do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. To dziewięciodniowy cykl modlitw przygotowujących do ważnej uroczystości. » więcej 2021-09-05, godz. 10:19 Karty i aplikacja mobilna nauczą cyklu rozwoju płodu Edukacyjne karty 'Genesis' to nowa propozycja Fundacji Małych Stópek. Mają związek z książką 'Genesis. Początek życia człowieka', którą fundacja wydała w marcu. » więcej
1234567