Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Warte ponad 700 tys. zł organy piszczałkowe zostaną dziś poświęcone i oddane do użytku w kościele św. Kazimierza w Policach. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Warte ponad 700 tys. zł organy piszczałkowe zostaną dziś poświęcone i oddane do użytku w kościele św. Kazimierza w Policach. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Warte ponad 700 tys. zł organy piszczałkowe zostaną dziś poświęcone i oddane do użytku w kościele św. Kazimierza w Policach. Uroczystość poprowadzi ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga.
Z nowego nabytku kościoła cieszy się proboszcz, ksiądz Waldemar Gasztkowski.

- Tu jest ponad trzy tysiące piszczałek o różnych wielkościach. Mogą one rzeczywiście wyzwolić zachwycające piękno - opowiada proboszcz. - To anielskie dźwięki.

Możliwości nowych organów docenia też organmistrz Waldemar Wasilewski, ponieważ w kościele będzie można teraz organizować koncerty.

- Dzięki walorom tego instrumentu, zagrać można różne rodzaj muzyki - mówi Wasilewski. - Zarówno César Franck będzie ładnie brzmiał, jak i Jan Sebastian Bach.

Instrument, który zostanie dziś oficjalnie oddany do użytku, jest drugim takim w regionie pod względem ilości głosów. Więcej dźwięków wydają tylko organy w szczecińskiej Archikatedrze.

Uroczystość będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej parafii.
Relacja Łukasza Kozłowskiego.

Zobacz także

2012-06-23, godz. 13:14 Seminarium otworzyło swoje bramy Studia tu trwają sześć lat, a praca po nich jest jednocześnie służbą. Dziś w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI w Szczecinie trwa Dzień Otwartej Bramy. » więcej 2012-06-23, godz. 10:58 Otwarta Brama. Dla przyszłych księży i nie tylko Zwiedzanie seminarium, projektowanie ornatów, konkursy oraz koncert zespołu Clerboyz. To atrakcje, które przygotowali klerycy i księża w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Dziś Dzień Otwartej Bramy. » więcej 2012-06-13, godz. 14:14 Papież w Szczecinie koronował figurę pierwszy raz [ZDJĘCIA] 25 lat temu podczas wizyty w Szczecinie Jan Paweł II pierwszy raz osobiście koronował figurę Matki Bożej. Archidiecezjalne Dziękczynienie w rocznicę tej koronacji dziś od 18 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym. » więcej 2012-06-11, godz. 19:54 Szczecin wspomina wizytę błogosławionego [ZDJĘCIA] Biskupi z metropolii szczecińsko-kamieńskiej oraz kilkudziesięciu księży koncelebrowało mszę św. której w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej przewodniczył metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. » więcej 2012-06-11, godz. 07:50 25 lat temu w Szczecinie był papież [ZDJĘCIA] Dziś mija 25 lat od wizyty w Szczecinie bł. Jana Pawła II. Z tej okazji o 18 mszę św. w Bazylice Archikatedralnej odprawi abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski. » więcej 2012-06-10, godz. 10:52 Za Ludzi Morza, czyli akcenty religijne Msza św. w intencji Ludzi Morza oraz nabożeństwo ekumeniczne - to modlitewne punkty kończących się w niedzielę w Szczecinie Dni Morza. W południe w Bazylice Archikatedralnej mszę św. odprawi metropolita szczecińsko-kamieński, arcybiskup… » więcej 2012-06-07, godz. 12:56 "Cenimy sobie wartości naszej wiary" Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, czyli święto Bożego Ciała obchodzą dziś wierni Kościoła Rzymskokatolickiego. W Bazylice św. Jana Chrzciciela abp Andrzej Dzięga odprawił mszę św., po której ulicami Szczecina przeszła … » więcej 2012-06-07, godz. 00:20 Dziś Boże Ciało - procesja w centrum Szczecina Dziś w Kościele Rzymskokatolickim uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwana też świętem Bożego Ciała. » więcej 2012-06-05, godz. 14:30 Mieszkańcy Kołbacza czekali na to 35 lat [ZDJĘCIA] Blisko 35 lat mieszkańcy Kołbacza czekali na odbudowę wieży swojego kościoła. Dzięki funduszom europejskim i ministerialnym jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków Pomorza Zachodniego powraca do swojej świetności. » więcej 2012-06-01, godz. 15:01 "Żadne dziecko nie jest tu anonimowe" 15. urodziny świętuje Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny na szczecińskich Pomorzanach. Jej uczniowie od wielu lat mają najlepsze wyniki w sprawdzianach szóstoklasistów i to nie tylko w Szczecinie, ale i w całym kraj… » więcej
172173174175176177178