Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Koncerty na placu Orła Białego zgromadziły tłumy szczecinian. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Koncerty na placu Orła Białego zgromadziły tłumy szczecinian. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Adam Nowak i zespół Raz Dwa Trzy zagrali jako ostatni w piątek. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Adam Nowak i zespół Raz Dwa Trzy zagrali jako ostatni w piątek. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Podczas Nocy w katedrze wystawiono urnę z sercem Carla Loewego. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Podczas Nocy w katedrze wystawiono urnę z sercem Carla Loewego. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Konkurs na najlepszą potrawę regionalną, występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie, a także dalszy ciąg rekolekcji. Przy szczecińskiej katedrze trwa Jarmark Jakubowy.
W piątek tłumy szczecinian i turystów bawiły się na koncercie zespołu Raz Dwa Trzy. Wcześniej na scenie wystąpiła też Kapela ze Wsi Warszawa, a na odwiedzających czekały stoiska z regionalnymi smakołykami i rękodziełem. - Bardzo lubię takie miejsca. Jarmark to świetna forma, zwłaszcza dla ludzi, którzy mają rękodzieło - przyznaje jedna z odwiedzających jarmark. - Na co dzień nie można czegoś takiego kupić w Szczecinie. W katedrze można było poznać całą historię dzisiejszej Bazyliki oraz zobaczyć urnę z sercem Carla Loewego. - Bardzo dużo pracy wykonywano tutaj społecznie, w sumie tylko za strawę - opowiadała Małgorzata Gwiazdowska, miejski konserwator zabytków w Szczecinie. - Odbudowa katedry szła szybko i już 8 listopada 1974 r. kościół został oddany do użytku. Jarmark Jakubowy potrwa do niedzieli. Zobacz szczegółowy program Jarmarku Jakubowego.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2012-11-01, godz. 09:46 Wszystkich Świętych - zaduma i radość [ZDJĘCIA, WIDEO] Dziś w Kościele rzymskokatolickim uroczystość Wszystkich Świętych. Choć w polskiej tradycji to dzień zadumy, w którym odwiedzamy groby bliskich zmarłych, w liturgii Kościoła jest to radosne wspomnienie świętych i błogosławionych… » więcej 2012-11-01, godz. 03:02 Wigilia Wszystkich Świętych ze świętymi [ZDJĘCIA] Prezentacje żywotów świętych i błogosławionych, adoracja relikwii, czuwanie modlitewne - tak wyglądał środowy wieczór w niektórych szczecińskich kościołach. » więcej 2012-10-31, godz. 10:18 Strachy czy Bal Świętych? Dzieci bawią się i tak, i tak Jedni kompletują przebranie wampira na halloweenową imprezę, dzieci zaś zacierają ręce na dzień bezkarnych psikusów, a innym obchody te są obojętne. Przeciwwagą dla Halloween są natomiast Bale Wszystkich Świętych organizowane… » więcej 2012-10-30, godz. 17:02 Nowa inicjatywa: Święci zamiast demonów i dyni Tańce oraz konkursy wiedzy o żywotach świętych i błogosławionych. W szczecińskich szkołach ruszyły Bale Wszystkich Świętych. » więcej 2012-10-28, godz. 09:10 Abp Dzięga: Nie organizujcie tych niby zabaw Ze smutkiem obserwujemy narastającą w Polsce od kilku lat falę inicjatyw w ramach tzw. 'obchodów halloween' - pisze abp Andrzej Dzięga w liście, który księża czytają w niedzielę w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamień… » więcej 2012-10-21, godz. 00:05 Jakich mężczyzn pragną kobiety, czyli oferta dla studentów Trudna sztuka przecinania pępowiny, czyli jak odchodzić od rodziców; spotkanie z egzorcystą, jakich mężczyzn pragną kobiety to tylko niektóre tematy spotkań podczas rozpoczynającego się Tygodnia Duszpasterstw w Szczecinie. » więcej 2012-10-14, godz. 16:49 Szczecińscy grekokatolicy świętują [ZDJĘCIA] 55 lat istnienia kościoła greckokatolickiego w Szczecinie i 15-lecie poświęcenia cerkwi greckokatolickiej świętuje w niedzielę wspólnota grekokatolików w stolicy Pomorza Zachodniego. » więcej 2012-10-14, godz. 00:51 Dzień Papieski - kwesta na zdolną młodzież Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia kwestują. W obchodzonym dziś Dniu Papieskim, czyli w niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża, w całej Polsce prowadzone są zbiórki pieniędzy na stypendia… » więcej 2012-10-13, godz. 11:03 Każdy może postawić żywy pomnik papieżowi Kilkadziesiąt osób w żółtych chustach dziś od 10 kwestuje na głównych ulicach Szczecina na rzecz zdolnej młodzieży z małych miast i wiosek. » więcej 2012-10-08, godz. 00:09 Serce Carla Loewego wróciło na swoje miejsce [ZDJĘCIA] Mszą świętą i nabożeństwem ekumenicznym pożegnano w niedzielę Carla Loewego. Odnalezione w lutym w filarze szczecińskiej katedry serce ewangelickiego kompozytora wróciło na swoje miejsce. » więcej
167168169170171172173