Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

IV edycję Jarmarku zakończyła msza św. z okazji 825-lecia poświęcenia kościoła św. Jakuba, którą odprawił abp Ludwig Schick z Bambergu. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
IV edycję Jarmarku zakończyła msza św. z okazji 825-lecia poświęcenia kościoła św. Jakuba, którą odprawił abp Ludwig Schick z Bambergu. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Jarmark Jakubowy za rok mógłby trwać dłużej i łączyć się z finałem regat The Tall Ships' Races. Jarmark kończy się tydzień przed finałem regat, ale jest pomysł, aby przedłużyć go o kilka dni.
Dziś IV edycję Jarmarku zakończyła msza św. z okazji 825-lecia poświęcenia kościoła św. Jakuba, którą odprawił abp Ludwig Schick z Bambergu. To właśnie Benedyktyni z Bambergu posługiwali w katedrze od początków historii tego kościoła do czasów reformacji.

- Jeśli będzie zgoda wystawców, to możemy umożliwić im przebywanie przy katedrze, żeby była ciągłość między Jarmarkiem a regatami - mówi ks. Maciej Pliszka, organizator Jarmarku. - Myślę, że musi się też wypowiedzieć miasto, ponieważ Jarmark św. Jakuba na wzór św. Dominika w Gdańsku przyciąga tysiące ludzi. Na pewno regaty przyciągną bardzo wielu ludzi, ale dzięki temu, że przedłużymy nasz Jarmark oni mogą przyjechać do Szczecina o kilka dni wcześniej, skorzystać z oferty naszych gastronomików, a przede wszystkim skorzystać z oferty tych wystawców na Jarmarku.

Dzięki Jezusowi Chrystusowi, naszej wierze i Kościołowi Katolickiemu mimo nieszczęśliwej historii czasów nazizmu i II wojny światowej został przywrócony pokój między Polakami i Niemcami - napisał w liście odczytanym podczas wieczornej mszy abp Ludwig Schick z Bambergu. - Bogu niech będą dzięki za to, że Szczecin i Bamberg pielęgnują dobre partnerstwo w wierze i w Kościele.

W środę w katedrze jeszcze odpust, który od poniedziałku poprzedzą rekolekcje ewangelizacyjne.Posłuchaj więcej o Jarmarku Jakubowym.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty