Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W niedzielę o 20 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa msza św. akademicka rozpoczynająca rok akademicki wszystkich szczecińskich uczelni, której będzie przewodniczył abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W niedzielę o 20 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa msza św. akademicka rozpoczynająca rok akademicki wszystkich szczecińskich uczelni, której będzie przewodniczył abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Trudna sztuka przecinania pępowiny, czyli jak odchodzić od rodziców; spotkanie z egzorcystą, jakich mężczyzn pragną kobiety to tylko niektóre tematy spotkań podczas rozpoczynającego się Tygodnia Duszpasterstw w Szczecinie.
W niedzielę o 20 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa msza św. rozpoczynająca rok akademicki wszystkich szczecińskich uczelni, której będzie przewodniczył abp Andrzej Dzięga.

O tym, jak wchodzić w dorosłe życie i odchodzić od rodziców w poniedziałek u dominikanów poradzi matka siedmiorga dzieci, terapeutka i trenerka w szkole rodzenia. We wtorek u chrystusowców o zniewoleniach opowie egzorcysta, a na środowe spotkanie u jezuitów zaprasza duszpasterz akademicki "W Sercu" ks. Zbigniew Regucki.

- To będzie bardzo ciekawe nie tylko dla mężczyzn. Warto, żeby przyszli i przekonali się, jakich mężczyzn poszukują i pragną kobiety. Myślę jednak, że warto, aby kobiety zweryfikowały swoje pragnienia i przekonały się, jakiego mężczyzny warto szukać, żeby być szczęśliwym w małżeństwie - zachęca ks. Regucki.

- Do duszpasterstwa idziemy znaleźć fajnych ludzi - mówi Paulina. - Można tam znaleźć świetnych przyjaciół, chłopaka, dziewczynę, a przede wszystkim siebie. Można odnaleźć swoje wartości i w całym bałaganie, przyziemskich sprawach możemy pobyć z Bogiem, samym sobą i ludźmi, którzy mogą zaoferować nam bardzo dużo.

Zobacz program Tygodnia Duszpasterstw.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-04-27, godz. 02:02 Święci chodzą po tym świecie. Jak nim zostać? Zebranie informacji o kandydacie na świętego, poznanie jego zasług, następnie zgromadzenie świadectw uzdrowień i zatwierdzenie cudu to w wielkim skrócie procedura uznania świętym w Kościele Katolickim. » więcej 2014-04-27, godz. 01:51 Obaj papieże zbliżali Kościół do ludzi Jan Paweł II to papież rodziny, Jan XXIII zwołał i rozpoczął Sobór Watykański II, który stał się wielką odnową Kościoła Katolickiego. W pontyfikatach obu od niedzieli świętych jest jednak wiele podobieństw. » więcej 2014-04-27, godz. 01:06 Przyjęła komunię z rąk przyszłego świętego. Szczecin świętuje kanonizację [PROGRAM, NA ŻYWO] To było niezapomniane wrażenie - wspomina swoje spotkanie z Janem Pawłem II Ewa Szlaska, która przyjęła komunią świętą z rąk papieża, podczas jego wizyty w Szczecinie 11 czerwca 1987 roku. » więcej 2014-04-26, godz. 17:27 Prezydent Komorowski na prywatnej audiencji u papieża Franciszka Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji prezydenta Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką Anną - informuje Polska Agencja Prasowa. » więcej 2014-04-26, godz. 15:44 Szczecin oczekuje na kanonizację Jana Pawła II [PROGRAM] Pieśni, wiersze o papieżu, ale także fragmenty jego homilii. Szczecińskie parafie przygotowują się do ogłoszenia Jana Pawła II świętym. » więcej 2014-04-25, godz. 06:15 Dwa tysiące kilometrów w dwa dni. Motocykliści jadą na kanonizację W dwa dni chcą pokonać blisko dwa tysiące kilometrów. W piątek rano dwunastu motocyklistów wyruszyło z Kołbaskowa do Rzymu. Jadą na kanonizację Jana Pawła II. » więcej 2014-04-23, godz. 07:03 Pielgrzymi ze Szczecina już w drodze na kanonizację [WIDEO] Około 100 pielgrzymów wyjechało tej nocy dwoma autokarami do Rzymu na kanonizację papieży bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. » więcej 2014-04-22, godz. 14:30 Handel pamiątkami po Janie Pawle II kwitnie w sieci Kartka papieru, której dotknął Jan Paweł II - 100 zł, czerwona wstążka od papieża - 50, a część sutanny - 150 zł. Między innymi takie oferty można znaleźć w internetowych serwisach aukcyjnych na kilka dni przed kanonizacją… » więcej 2014-04-20, godz. 11:12 Biegiem na kanonizację. Przystanek na wielkanocne śniadanie Półmetek pielgrzymki do Watykanu - dziesięciu policzan biegnie na kanonizację bł. Jana Pawła II. W świąteczną niedzielę zatrzymają się w Austrii, by zjeść śniadanie wielkanocne. » więcej 2014-04-20, godz. 10:13 Samotni i potrzebujący spotkali się na Pomorzanach. "Nie sztuką jest zrobić śniadanie przed świętami" 50 osób samotnych, potrzebujących i bezdomnych z Pomorzan, ale również innych części Szczecina zjadło świąteczne śniadanie wielkanocne w stołówce Katolickiej Szkoły Podstawowej na Wzgórzu Hetmańskim. » więcej
166167168169170171172