Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
"Fasola, kukurydza i Hakuna Matata, czyli jak pokochałem Afrykę". Książka, której współautorem jest kapłan z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej będzie miała premierę w niedzielę.
Ks. dr Paweł Płaczek jest m.in. dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w naszej archidiecezji i uczestnikiem wypraw do Kenii i na Madagaskar. Wraz z księdzem Mariuszem Skakujem z diecezji zamojsko-lubaczowskiej opisują 34 historie z misji, jakie odbyli w ostatnich latach.

Ks. dr Paweł Płaczek tłumaczy tytuł publikacji.

- Samo słowo fasola i kukurydza to są te właśnie produkty, które najczęściej kupujemy, aby wzmocnić od strony pokarmu nasze misji w Kenii i na Madagaskarze. A słowo Hakuna Matata jest bardzo często powtarzanym słowem, które oznacza "nie martw się, wszystko będzie dobrze". To wyrażenie wypływa zawsze ze strony naszych odbiorców i motywuje nas do tego, że pokazuje realność i podejście do codzienności - powiedział ks. dr Płaczek.

Ks. Mariusz Skakuj mówi z kolei o tym, jaki cel przyświecał autorom książki. - Ktoś woli poczytać opracowanie naukowe na temat misji, ktoś woli poczytać artykuł o luźniejszym charakterze, a ktoś woli wziąć krótszą historię do ręki, która jest historią życia konkretnej osoby. Taki był cel, pomysł i początek, inspiracja powstania tej książki, którą chcemy przekazać czytelnikom i zachęcić do zaangażowania misyjnego - dodaje ks. Skakuj.

Książka jest bogato ilustrowana fotografiami z misji.

Do tej pory Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej m.in. zapewniły stypendia na naukę dla ponad 600 uczniów z Kenii, wyposażyły szkołę w Kenii, wybudowały kościół i szkołę na Madagaskarze.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty