Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin, osób starszych i chorych. W corocznej akcji bierze udział również oddział w Szczecinie.
Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin, osób starszych i chorych. W corocznej akcji bierze udział również oddział w Szczecinie.
Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin, osób starszych i chorych. W corocznej akcji bierze udział również oddział w Szczecinie.
Już od piątku w Carrefourze na Pomorzanach, Auchan czy też w sklepach sieci Netto i Biedronki wolontariusze zbierają potrzebną żywność - mówi ks. Piotr Szatkowski z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Zbieramy artykuły spożywcze z długim terminem ważności i łatwe do przechowywania np. słodycze dla najmłodszych, herbatę, mleko, mąkę, cukier, napoje, makaron, ryż, konserwy, bakalie i co podpowie serce.

Jeszcze w sobotę, za kasami ustawiony będzie kosz Caritasu, do którego można składać zakupiony wcześniej towar.

Trwa też kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzięki ofiarom zebranym ze sprzedaży świec w kościołach, Caritas może sfinansować kolonie dla dzieci z ubogich rodzin, całoroczne wyżywienie w świetlicach środowiskowych czy też leczenie, rehabilitacje i zakup lekarstw i sprzętu dla niepełnosprawnych dzieci - dodaje ks. Szatkowski.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-04-27, godz. 02:02 Święci chodzą po tym świecie. Jak nim zostać? Zebranie informacji o kandydacie na świętego, poznanie jego zasług, następnie zgromadzenie świadectw uzdrowień i zatwierdzenie cudu to w wielkim skrócie procedura uznania świętym w Kościele Katolickim. » więcej 2014-04-27, godz. 01:51 Obaj papieże zbliżali Kościół do ludzi Jan Paweł II to papież rodziny, Jan XXIII zwołał i rozpoczął Sobór Watykański II, który stał się wielką odnową Kościoła Katolickiego. W pontyfikatach obu od niedzieli świętych jest jednak wiele podobieństw. » więcej 2014-04-27, godz. 01:06 Przyjęła komunię z rąk przyszłego świętego. Szczecin świętuje kanonizację [PROGRAM, NA ŻYWO] To było niezapomniane wrażenie - wspomina swoje spotkanie z Janem Pawłem II Ewa Szlaska, która przyjęła komunią świętą z rąk papieża, podczas jego wizyty w Szczecinie 11 czerwca 1987 roku. » więcej 2014-04-26, godz. 17:27 Prezydent Komorowski na prywatnej audiencji u papieża Franciszka Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji prezydenta Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką Anną - informuje Polska Agencja Prasowa. » więcej 2014-04-26, godz. 15:44 Szczecin oczekuje na kanonizację Jana Pawła II [PROGRAM] Pieśni, wiersze o papieżu, ale także fragmenty jego homilii. Szczecińskie parafie przygotowują się do ogłoszenia Jana Pawła II świętym. » więcej 2014-04-25, godz. 06:15 Dwa tysiące kilometrów w dwa dni. Motocykliści jadą na kanonizację W dwa dni chcą pokonać blisko dwa tysiące kilometrów. W piątek rano dwunastu motocyklistów wyruszyło z Kołbaskowa do Rzymu. Jadą na kanonizację Jana Pawła II. » więcej 2014-04-23, godz. 07:03 Pielgrzymi ze Szczecina już w drodze na kanonizację [WIDEO] Około 100 pielgrzymów wyjechało tej nocy dwoma autokarami do Rzymu na kanonizację papieży bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. » więcej 2014-04-22, godz. 14:30 Handel pamiątkami po Janie Pawle II kwitnie w sieci Kartka papieru, której dotknął Jan Paweł II - 100 zł, czerwona wstążka od papieża - 50, a część sutanny - 150 zł. Między innymi takie oferty można znaleźć w internetowych serwisach aukcyjnych na kilka dni przed kanonizacją… » więcej 2014-04-20, godz. 11:12 Biegiem na kanonizację. Przystanek na wielkanocne śniadanie Półmetek pielgrzymki do Watykanu - dziesięciu policzan biegnie na kanonizację bł. Jana Pawła II. W świąteczną niedzielę zatrzymają się w Austrii, by zjeść śniadanie wielkanocne. » więcej 2014-04-20, godz. 10:13 Samotni i potrzebujący spotkali się na Pomorzanach. "Nie sztuką jest zrobić śniadanie przed świętami" 50 osób samotnych, potrzebujących i bezdomnych z Pomorzan, ale również innych części Szczecina zjadło świąteczne śniadanie wielkanocne w stołówce Katolickiej Szkoły Podstawowej na Wzgórzu Hetmańskim. » więcej
166167168169170171172