Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Profesor Alberto Lozano, Meksykanin mieszkający w Szczecinie spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Fot. Archiwum prywatne.
Profesor Alberto Lozano, Meksykanin mieszkający w Szczecinie spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Fot. Archiwum prywatne.
Papież Franciszek pobłogosławił mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego. Informację przekazał profesor Alberto Lozano, który spotkał się w Watykanie z Ojcem Świętym.
Profesor Lozano jest Meksykaninem, który mieszka i pracuje w Szczecinie. Jest ekonomistą i profesorem Uniwersytetu Szczecińskiego. Do Rzymu jechał m.in. do swojego wuja kardynała Javiera Lozano Barragána. Na miejscu okazało się, że mógł również spotkać się z Ojcem Świętym. Rozmowa trwała 10 minut.

- Serdeczność, miłość, prostota, pobożność, radość, zainteresowanie osobą rozmówcy to tylko część z cech osobowości papieża, którymi zaimponował mi w trakcie spotkania - powiedział Lozano. - To prawdziwy Wikariusz Chrystusa na tej ziemi.

Papież wiedział dokładnie, gdzie leży Szczecin i zapytał Lozano o to, jak wyglądają relacje polsko-niemieckie miasta na pograniczu. - Polska ma wielki skarb, którym jest dziedzictwo Jana Pawła II - powiedział papież.

Profesor Alberto Lozano przewodniczy Radzie Forum Gryf. Fundacja organizuje w Szczecinie dyskusje, które mają wpłynąć na rozwój miasta i regionu. Jednym z głównych postulatów Gryfa jest inicjatywa "Przywróćmy Szczecinowi Stare Miasto", która zakłada m.in. stworzenie z Placu Orła Białego głównego centrum kulturalnego i rozrywkowego w Szczecinie.

Lozano współtworzy również Ośrodek Akademicki "Rejs" przeznaczony dla młodzieży męskiej: studentów, licealistów i młodszych, którzy chcą się rozwijać intelektualnie, a także pogłębiać formację kulturalną i religijną. Za formację duchową w ośrodku odpowiada prałatura personalna w Kościele Katolickim - Opus Dei.

Zobacz także

2013-06-09, godz. 09:58 Święci i rycerze spotkają się w parku Andersa Będzie 'jak u Pana Boga za piecem' - w ten sposób studenci szczecińskiego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego 'W Sercu' zapowiadają wielki festyn rodzinny. Odbędzie się on w niedzielę w parku Andersa, przy parafii chrystusowców… » więcej 2013-05-28, godz. 19:34 Mieszkanka Szczecina przyspieszy beatyfikację Prymasa? Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego coraz bliżej. We wtorek w Szczecinie zakończył się proces o domniemanym cudzie za przyczyną Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, a to jeden z warunków niezbędnych do ogłoszenia… » więcej 2013-05-21, godz. 00:35 Był z nimi 23 lata. Wierni podziękowali biskupowi Biskupi całej metropolii szczecińsko-kamieńskiej, przedstawiciele władz miasta i województwa oraz mieszkańcy Szczecina uczestniczyli w poniedziałek w katedrze w mszy św. dziękczynnej za posługę w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej… » więcej 2013-05-19, godz. 17:20 Kościelne wspólnoty na Jasnych Błoniach Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. W Szczecinie już tradycyjnie na Jasnych Błoniach Dzień Jedności Wspólnot, które działają w parafiach całej Archidiecezji… » więcej 2013-05-19, godz. 10:06 Biskup wróci do zakonu? Nie wykluczam powrotu do zakonu - powiedział w wywiadzie dla 'Religii na fali' bp senior Marian Błażej Kruszyłowicz. » więcej 2013-05-19, godz. 00:47 Moryń świętuje jubileusz swojego kościoła Msza św. pod przewodnictwem bp. seniora Mariana Błażeja Kruszyłowicza, festyn parafialny, występ zespołu Clerboyz to główne punkty niedzielnych obchodów jubileuszu kościoła w Moryniu. » więcej 2013-05-18, godz. 01:00 Parafia w Moryniu świętuje Poświęcenie Papieskiej Drogi Światła, pielgrzymka z relikwiami bł. Jana Pawła II i festyn parafialny to część sobotniego programu uroczystości jubileuszowych 750-lecia kościoła w Moryniu. » więcej 2013-05-11, godz. 13:22 Biskup Kruszyłowicz kończy posługę Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz kończy posługę biskupa pomocniczego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i przechodzi na emeryturę. Decyzję o przyjęciu rezygnacji przez papieża Franciszka ogłosiła 11 maja Nuncjatura Apostolska… » więcej 2013-05-05, godz. 12:07 Chrześcijanie wschodni świętują Wielkanoc Kilka tysięcy chrześcijan obrządku wschodniego w regionie obchodzi w niedzielę pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. » więcej 2013-05-04, godz. 14:16 Wielka Sobota u chrześcijan wschodnich Dziś Wielka Sobota w kościołach chrześcijańskich obrządku wschodniego. To jednocześnie zakończenie 47-dniowego postu i czasu oczekiwania na Święta Wielkanocne. » więcej
169170171172173174175