Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Papież ogłosił miasto gospodarza po zakończeniu mszy świętej odprawionej w niedzielę na Copacabanie. Fot. Wojciech Woźniak [Archiwum]
Papież ogłosił miasto gospodarza po zakończeniu mszy świętej odprawionej w niedzielę na Copacabanie. Fot. Wojciech Woźniak [Archiwum]
Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Papież ogłosił miasto gospodarza po zakończeniu mszy świętej odprawionej w niedzielę na Copacabanie.
W brazylijskim Rio de Janeiro kończy się kilkudniowe modlitewne spotkanie Franciszka z młodzieżą całego świata, w którym wzięło udział około 3 mln ludzi.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje i słowa kardynała Stanisława Dziwisza. Metropolita krakowski już kilka dni temu mówił, żeby na niedzielną mszę z Franciszkiem młodzi wzięli polskie flagi i spodziewali się niespodzianki.

Radości z decyzji Franciszka nie kryje rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch. - Cieszymy się, że w roku 1050-lecia chrztu Polski przyjedzie do nas Ojciec Święty. To ogromne wyróżnienie, bo żaden z papieży nie podróżuje tyle, co kiedyś Jan Paweł II - podkreśla ks. Kloch.

Rzecznik Episkopatu zwraca uwagę, że będzie to wielkie wyzwanie logistyczne. - 1,5 miliona ludzi musi gdzieś mieszkać, coś jeść, w jakiś sposób się przemieszczać. Musi też mieć miejsca na spotkania, konferencje, modlitwę i na główne czuwanie pod gołym niebem - tłumaczy.

Ostatni raz polskie miasto było gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 1991 roku. Na spotkanie z Janem Pawłem II młodzi z całego świata zjechali wtedy do Częstochowy. Wiele wskazuje na to, że papież spotkanie z młodzieżą w Krakowie połączy z pielgrzymką po Polsce. Wśród miast, które może odwiedzić wymienia się Warszawę i Poznań.

Pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży był papież Polak. Jan Paweł II pierwszy raz zorganizował spotkanie z młodymi w Rzymie w 1985 roku.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-11-23, godz. 17:11 Abp Dzięga: "Nie czekaj ze świadectwem wiary". Hierarcha popiera pomysł samorządowca Msza św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi w szczecińskiej katedrze zamknęła diecezjalne obchody Roku Wiary, który ogłosił jeszcze papież Benedykt XVI. » więcej 2013-11-15, godz. 14:57 Burmistrz zawierzy Goleniów Jezusowi Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata zawierzy gminę burmistrz Goleniowa. Robert Krupowicz chce dokonać tego aktu, jako osoba prywatna, a nie publiczna. » więcej 2013-11-02, godz. 00:03 Dziś Zaduszki. Wspominamy tych, których już nie ma Kościół katolicki obchodzi 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny to czas modlitwy za zmarłych, których dusze przebywają w czyśćcu. » więcej 2013-11-01, godz. 16:07 Wszystkich Świętych, czyli czas radości i zadumy [ZDJĘCIA, WIDEO] 1 listopada to w Kościele rzymskokatolickim uroczystość Wszystkich Świętych, czyli radosne wspomnienie świętych i błogosławionych, którzy cieszą się szczęściem wiecznym. W polskiej tradycji natomiast to czas zadumy i odwiedzania… » więcej 2013-11-01, godz. 01:34 Dzieci poznawały życiorysy świętych [ZDJĘCIA] Prezentacje żywotów świętych i błogosławionych, modlitwy i śpiewy - tak szczecińscy chrystusowcy w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowali czwartkowy wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych. » więcej 2013-10-27, godz. 16:59 SMS z Serca do Serca, czyli religijna myśl na dziś SMS z religijnym przesłaniem można otrzymać z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. » więcej 2013-10-20, godz. 10:10 Motocykliści kończą sezon. Parafia zaprasza na piknik crossowy Polowa msza święta na torze, a następnie pokaz mistrzów motocrossowych - na zakończenie sezonu motocyklowego moryńska parafia organizuje w Przyjezierzu piknik, który będzie połączony z akcją krwiodawstwa. » więcej 2013-10-19, godz. 14:46 Maszerowali z kijkami, bo "chrześcijanin dba nie tylko o ducha, ale też o ciało" Ponad sto osób, wśród nich m.in. mistrz olimpijski w wioślarstwie Marek Kolbowicz, wzięło udział w ekumenicznym spacerze papieskim Nordic Walking, który w sobotę odbył się w Szczecinie. » więcej 2013-10-19, godz. 10:05 29 lat temu bezpieka zamordowała księdza Popiełuszkę Mija 29 lat od męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Kapelan robotników z Huty Warszawa został zamordowany przez funkcjonariuszy bezpieki 19 października 1984 roku. Jego ciało oprawcy wrzucili do Wisły we… » więcej 2013-10-17, godz. 14:48 Zabytkowy kielich błogosławionego znów w kaplicy [ZDJĘCIA] Zabytkowy kielich mszalny błogosławionego księdza Karola Lamperta wrócił do kaplicy dawnego szpitala kolejowego w Szczecinie. Austriacki duchowny, który zginął za wiarę, pracował tam w czasie II Wojny Światowej. » więcej
166167168169170171172