Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W związku z epidemią koronawirusa episkopat odradza organizowanie tradycyjnego święcenia pokarmów. W zamian proponuje się obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu, przed śniadaniem wielkanocnym.
Ksiądz Andrzej Majewski, redaktor naczelny Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia, mówił w Programie 1. Polskiego Radia, że może to zrobić ojciec rodziny lub najstarszy jej członek.

"Na początku śniadania wielkanocnego ojciec rodziny lub najstarsza osoba w rodzinie mogą odmówić modlitwę" - mówił ksiądz Majewski. Przykładowy tekst modlitwy - wskazywał duszpasterz - można znaleźć na stronach internetowych wielu diecezji i parafii. "A jeżeli nie, to wystarczy po prostu pomodlić się jak przed posiłkiem. Można zmówić "Ojcze Nasz" i w ten sposób rozpocząć śniadanie wielkanocne" - dodał ksiądz Majewski.

W czasie Wielkiego Postu na antenie Programu 1 Polskiego Radia można posłuchać rekolekcji, które głosi ojciec Wacław Oszajca. Jutro po 8.00 Polskie Radio zaprasza na kolejny odcinek cyklu.

Polskie Radio zaprasza również do słuchania transmisji niedzielnej Mszy Świętej z Bazylii Świętego Krzyża w Warszawie. W czasie epidemii koronawirusa radiowa Jedynka, poza Mszą o 9.00. wprowadziła także dodatkową transmisję o 19.00. W trakcie Eucharystii kazanie wygłosi ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny Tygodnika "Idziemy". Będzie to trzecia część rekolekcji zatytułowanych "Choroba ta nie prowadzi do śmierci".
"Na początku śniadania wielkanocnego ojciec rodziny lub najstarsza osoba w rodzinie mogą odmówić modlitwę" - mówił ksiądz Majewski. Przykładowy tekst modlitwy - wskazywał duszpasterz.

Zobacz także

2020-10-22, godz. 20:01 Organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia: Bardzo dobra wiadomość i zadanie dla nas To bardzo dobra wiadomość - tak ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia skomentował dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. » więcej 2020-10-22, godz. 09:24 Trybunał Konstytucyjny w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II Kościół Katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. 22 października to dzień rozpoczęcia pontyfikatu papieża Polaka w 1978 roku. » więcej 2020-10-20, godz. 09:16 Nowenna Życia w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego W czwartek sędziowie zdecydują, czy zgodny z Konstytucją jest przypadek, w którym prawo dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby. » więcej 2020-10-19, godz. 20:33 Zmarł ks. Tadeusz Giedrys. Był chory na Covid-19 Nie żyje ksiądz Tadeusz Giedrys, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Lubanowie w powiecie gryfińskim. Jak informuje portal igryfino.pl, był zakażony koronawirusem i zmarł w szpitalu przy Arkońskiej w Szczecinie. » więcej 2020-10-19, godz. 14:28 "Starał się przekazać walkę bez przemocy" Zło dobrem zwyciężaj - to jedno z najbardziej popularnych przesłań bł. ks. Jerzego Popiełuszki. » więcej 2020-10-18, godz. 14:59 Pierwszy krzyż w miejscu nowej parafii [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] To pierwszy krzyż w miejscu, gdzie będzie świątynia. Całe pokolenia mają wyrastać na bożej drodze - powiedział ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, podczas święcenia krzyża misyjnego i terenu na… » więcej 2020-10-18, godz. 13:08 Duszpasterstwa akademickie zapraszają. Każdy znajdzie coś dla siebie Wyjazdy integracyjne, spotkania dla zakochanych, wieczory biblijne, a przede wszystkim ludzie o podobnych wartościach na wspólnej modlitwie. » więcej 2020-10-18, godz. 09:00 Nie będzie liczenia wiernych w kościołach W tym roku nie odbędzie się tradycyjne liczenie wiernych w kościołach. Powód to epidemia koronawirusa. » więcej 2020-10-17, godz. 21:03 Papież przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. » więcej 2020-10-17, godz. 08:40 Dyspensa od niedzielnego uczestnictwa we mszy Dyspensy dla wiernych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej udzielił ordynariusz diecezji biskup Edward Dajczak. Powodem są epidemia i nowe obostrzenia. » więcej
6789101112