Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Bez wyjazdów i w gronie domowników - tak z powodu panującej pandemii będą wyglądały w tym roku Święta Bożego Narodzenia. W konsultacjach jest projekt rozporządzenia, który zachęca co spędzenia świąt tylko z najbliższą rodziną.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjaśnił, ze konsultowany projekt rozporządzenia ogranicza przemieszczanie się osób w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

- Jaki będzie końcowy efekt tych konsultacji i jak to rozporządzenie będzie wyglądało, przekonamy się niedługo, ale naszym celem jest doprowadzenie do tego, aby przemieszczanie i aktywność publiczna także w okresie świąt były jak najmniejsze - mówił Kraska.

Jak zaznaczył wiceminister, to jest najważniejszy element, aby ograniczać liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz dodał, że projekt rozporządzenia ogranicza do pięciu liczbę osób przy wigilijnym stole lub do najbliższej rodziny.

- Tam jest dość szczegółowy zapis, który mówi o domownikach bądź pięciu osobach. Jest to formuła, która ma zachęcić i ukierunkować Polaków na to, by przy tym wigilijnym stole była to rodzina najbliższa. Nie są to i nie będą święta takie, jakie znamy. To będą święta w reżimie sanitarnym. Trochę jak Święta Wielkanocne, które mieliśmy - podkreślił Andrusiewicz.

Zobacz także

2021-01-25, godz. 18:46 Obraz błogosławionego z Afryki pielgrzymuje w archidiecezji Obraz błogosławionego Lucjana Botovasoy pielgrzymuje po parafiach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Docelowo trafi do szkoły w Misokitsy na Madagaskarze, która powstała jako dar naszej archidiecezji. » więcej 2021-01-24, godz. 12:50 Apel papieża w Niedzielę Słowa Bożego W obchodzoną w Kościele katolickim Niedzielę Słowa Bożego papież zaapelował do wiernych, by nie rozstawali się z Biblią i czytali ją każdego dnia. » więcej 2021-01-24, godz. 08:32 W niedzielę w polskim Kościele dzień solidarności z Chorwacją W polskich kościołach będą w niedzielę zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dzień solidarności z tym krajem ogłosił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. » więcej 2021-01-22, godz. 12:20 "To nietuzinkowa postać". Parafianie zbierają na leczenie swojego księdza [ZDJĘCIA] Parafianie z Wisełki chcą zebrać 200 tysięcy złotych. A wszystko po to, aby pomóc wrócić do zdrowia swojemu proboszczowi. » więcej 2021-01-20, godz. 17:15 Szczeciński Kościół Baptystów kończy remont swojej siedziby [WIDEO, ZDJĘCIA] W kamienicy przy ulicy Stoisława, która cała należy do kościoła, zostanie pieczołowicie odnowiona m.in. kaplica, która służyła szczecińskim Baptystom jeszcze przed wojną. » więcej 2021-01-19, godz. 15:26 Jest porozumienie ws. kamienicy Sióstr Zgromadzenia Misjonarek Miłości Kompromis koalicjantów w sprawie kamienicy Sióstr Zgromadzenia Misjonarek Miłości na szczecińskiej Łasztowni. Po sprzeciwie części radnych KO, prezydent Krzystek odstępuje od pomysłu przekazania nieruchomości w dzierżawę wieczystą… » więcej 2021-01-17, godz. 19:23 Dzień Judaizmu w Polsce. Modlitwa i kazanie u dominikanów Nabożeństwo Słowa Bożego, kazanie pastora protestanckiego i film - tak wyglądały obchody Dnia Judaizmu w kościele dominikanów w Szczecinie. » więcej 2021-01-16, godz. 15:56 "Kochałeś być księdzem dla ludzi". Szczecin pożegnał zmarłego ks. Piotra Leśniaka [ZDJĘCIA] Szczecin pożegnał w sobotę duszpasterza akademickiego, opiekuna wspólnot neokatechumenalnych, a przede wszystkim księdza z powołania. Ks. Piotr Leśniak zmarł 8 stycznia. » więcej 2021-01-16, godz. 09:04 Ostatnie pożegnanie ks. Piotra Leśniaka W piątek żegnała go parafia, sobotę żegna cały Szczecin i Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska. » więcej 2021-01-15, godz. 11:36 Parafia na os. Zawadzkiego żegna ukochanego księdza [ZDJĘCIA] 'Tęsknimy za Tobą' - taki baner - ze zdjęciami zmarłego tydzień temu ks. Piotra Leśniaka - znajduje się przy wejściu do kościoła św. Ottona na os. Zawadzkiego w Szczecinie. » więcej
1234567