Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to w Kościele ważna uroczystość, ale to też tradycyjnie ważny czas w Sanktuarium na Jasnej Górze. Kończą tam swój pątniczy szlak tysiące pielgrzymów.
To wyjątkowy dzień, bo na Jasną Górę wchodzi wiele pieszych pielgrzymek - podkreśla ks. Karol Łabenda, dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. - Docierają właśnie na te uroczystości, aby tutaj wspólnie, poprzez wstawiennictwo Maryi, dążyć nieustannie do Jezusa Chrystusa.

A że dla pątników to szczególny moment przekonują pielgrzymi, którzy w tym roku uczestniczyli w szczecińskiej pielgrzymce. - Lecą łzy z radości, że jesteśmy, że doszliśmy, że dziękujemy Matce Bożej za to wszystko, co da, że jesteśmy szczęśliwi. Po prostu pielgrzymka zmienia ludzi. W zeszłym roku, jak przeszedłem te ponad 600 kilometrów, to była taka duma i ta łezka się uroniła, że tak duży wysiłek. Ponad dwa tygodnie.

40. Szczecińska Piesza Pielgrzymka weszła na Jasną Górę 13 sierpnia.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2025-02-02, godz. 08:45 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele Katolickim 2 lutego w Kościele przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który ustanowił w 1997 roku papież Jan Paweł II, dziś już święty Kościoła Katolickiego. » więcej 2025-01-25, godz. 08:09 Kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan Msza święta, a po niej nieszpory zakończą Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie. » więcej 2025-01-17, godz. 14:12 Zakończył się remont iglicy w kościele w Dąbiu [WIDEO, ZDJĘCIA] Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Dąbiu przez pół roku obudowany był rusztowaniami. Właśnie zakończył się remont iglicy jednej z najwyższych wież w Szczecinie. » więcej 2025-01-17, godz. 11:38 "Wielkim orędownikiem rozmowy z judaizmem był Jan Paweł II" Na "Dzień Judaizmu" zapraszają wieczorem szczecińscy Dominikanie. Wydarzenie rozpocznie "Tydzień modlitw o jedność chrześcijan". O potrzebie międzywyznaniowego dialogu mówił w "Rozmowie pod krawatem" dominikanin, o. Tomasz Dosta… » więcej 2025-01-12, godz. 09:01 Niedziela Chrztu Pańskiego w Kościele Katolickim Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy w Kościele Katolickim okres Bożego Narodzenia. Przypada po uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli po Trzech Królach. » więcej 2025-01-09, godz. 12:31 Miliony na pomoc dzieciom w ramach "Paczuszki dla Maluszka" Produkty o łącznej wartości ponad 14,5 mln złotych, głównie kosmetyków, zebrano w tegorocznej akcji "Paczuszka dla Maluszka". Z pomocy szczecińskiej Fundacji Małych Stópek skorzystało ponad 400 placówek z małymi dziećmi w całej… » więcej 2025-01-06, godz. 13:57 Kolorowy Orszak przeszedł ulicami miasta [WIDEO, ZDJĘCIA] Deszcz nie pokrzyżował planów szczecińskim wędrowcom. Ulicami naszego miasta przeszedł barwny, rozśpiewany i rodzinny korowód, czyli Orszak Trzech Króli. » więcej 2025-01-06, godz. 09:57 W Bazylice modlitwa w intencji obcokrajowców Co roku w święto Trzech Króli w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie można usłyszeć kolędy, czytania i modlitwy, nie tylko w języku polskim. » więcej 2025-01-06, godz. 08:55 Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. » więcej 2025-01-06, godz. 08:34 Ulicami Szczecina przejdzie Orszak Trzech Króli. Świętowanie również w Łobzie W poniedziałek ulicami Szczecina przejdzie Orszak Trzech Króli. Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego i tradycją jest, że w wielu miastach Polski organizowane są orszaki. » więcej
1234567