Studio S-1
Radio SzczecinRadio Szczecin » Studio S-1

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Coraz głośniej w budynku Radia Szczecin - od rana krzątają się tu artyści, muzycy i technicy.
A wszystko dlatego, że w naszym studiu koncertowym S-1 trwają próby przed wieczornym finałem III edycji Festiwalu Garaże.

Wystąpią: Sylwia Grzeszczak, Strachy na Lachy i Sanah.

- Jestem na razie trochę zestresowana, bo podczas próby coś tam nie działało. Ale damy radę, sprężymy się. Jest bardzo fajnie, te światła... czuję się jak na prawdziwym koncercie. Nawet wyobrażam sobie, że będzie publiczność, że będzie spoko. A koncert będzie przed komputerami. Totalnie: "na żywo", bardzo poważnie, w Radiu; dawno takiego dużego koncertu nie było - powiedziała Sanah.

- Jak jest zbyt dobra próba, to na koncercie może być zupełnie inaczej. Jesteśmy przesądni i tyle lat stosujemy tą regułę i się zazwyczaj sprawdza - mówi Grabaż z zespołu Strachy na Lachy. - Tym razem jest to koncert online, ale damy radę. Pracowałem w radiu 16 lat i potrafiłem wyrobić sobie pewien rodzaj wyobraźni. Wyobrażałem sobie słuchacza, do którego mówię i nie miałem z tym problemu.

Czy nie graliście jeszcze online? - zapytała nasza reporterka.

- Parę razy graliśmy w różnych dziwnych, technologicznych układankach. Jesteśmy muzykami i musimy dostosowywać się do warunków i jeśli jest czas wojny, to musimy zachowywać się jak na wojnie. Musi być ok - odpowiedział muzyk.

To koncert bez publiczności, ale każdy może wziąć w nim udział nie wychodząc z domu.

Wystarczy, że włączycie Radio Szczecin o godz. 20.

Jeśli chcielibyście nie tylko posłuchać, ale i zobaczyć koncert - wejdźcie o tej porze na naszą stronę internetową lub na naszym Facebooku.
Relacja Anny Łukaszek [Radio Szczecin]
Relacja Anny Łukaszek.

Zobacz także

6789101112