WuDoo
Radio SzczecinRadio Szczecin » WuDoo
Magazyn WuDoo powstał w 1995 roku. Na początku prowadziła go Aśka Tyszkiewicz, Wini, Michu i Maślak. Ze starego składu do dziś została już tylko Aśka. Audycja jest magazynem społeczności hip-hop’owej, ale mino stricte hip-hop’owego charakteru, jest w niej także miejsce dla R’n’B czy DanceHall’u. Co tydzień pojawiają się również listy najpopularniejszych w USA rap singli i track’ów oraz albumów z czarną muzyką. Zdarzają się „exclusiv’y” czyli przedpremierowe prezentacje albumów i singli. Na przestrzeni lat na antenie pojawiło się mnóstwo wywiadów z najważniejszymi wykonawcami polskiej sceny. Gośćmi WuDoo byli także artyści zza oceanu: Capadonna, Grand Agent, Afu Ra i inni.

Oprócz pokazania hip-hop’u szerszej publiczności celem WuDoo była od zawsze promocja młodych talentów. W audycji zadebiutowali między innymi: Dj Twister, Wiele CT (Łona, Rymek, West, Nec1, Roxy, Weber), Projektanci (Głowa, Klema, Rymek) i Prezes. Przez pierwszych kilka lat każdy mógł zadzwonić i zarapować przez telefon. Wśród ludzi, związanych z hip-hopem, na terenie Pomorza Zachodniego nie było nikogo kto choć raz nie był gościem programu. W studio miały też miejsce sesje freestylowe: w tym historyczna o Świętym Mikołaju i warm up (OSTR, Seba, Klema, Eldo) przed bezprecedensowym wolnostylowym tryumfem Ostrego w szczecińskim klubie Słowianin (zwycięstwo nad Eldo, Dizkretem i Cezetem). WuDoo patronuje najważniejszym wydarzeniom w mieście. Promując debiutantów w marcu 2003 r ogłosiło projekt WuDoo/DobrzeWiesz, czyli konkurs na najlepszą demówkę, w którym udział wzięli: Mefli Fam,Azizi, CZK, Spec Nas i wielu innych (w sumie 53 wykonawców). WuDoo wspiera również „Turntable Rookie” oraz zorganizowało WuDoo 4 DJ’s czyli akcje dla młodych dj’i.

Audycja nadawana jest przez Polskie Radio Szczecin (92 FM) mające zasięg na całe Pomorze Zachodnie. Mamy też słuchaczy w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze. Od 2003 roku WuDoo posiada swoją stronę internetową, na której dostępne są wywiady, newsy, relacje z imprez, recenzje płyt, felietony, konkursy itd. Dzięki netowi do słuchaczy doszli ludzie z całej Polski.