WuDoo
Radio SzczecinRadio Szczecin » WuDoo » Czytelnia
Na dzień dzisiejszy AbraDab jest liderem formacji Kaliber 44 oraz hiphopowcem, którego zdjęcia widniały przez ostatnie kilka miesięcy na pierwszych stronach gazet. Jednak nie wszyscy z Was wiedzą jak Dab doszedł do takiej sławy oraz jak to było na początku.
Afu-RaRaper znany jako Afu-Ra naprawdę nazywa się Aaron Phillip i pochodzi z Nowego Jorku. Pseudonim zaczerpnął z egipskiej mitologii, dokładnie z „Księgi Umarłych”, która „Afu” tłumaczy jako ciało, a „Ra” – życiową siłę. Jest rastafarianinem. Zainspirowany sztuką Wschodu doszedł do czarnego pasa w taekwondo, jest też instruktorem tej walki.
Od początku działalności muzykom Arrested Development przyświecała idea stworzenia własnej, oryginalnej odmiany Hip-Hop'u. Można powiedzieć, że osiągnęli zamierzony cel, bo niewiele jest zespołów, które w swojej twórczości łączą elementy zaczerpnięte z soulu, muzyki gospel, bluesa, jazzu, reggae, czy folkloru narodów afrykańskich.
Raper, którego słuchacze znają pod pseudonimem Big L tak naprawdę nazywa się Lamont Coleman. Przyszedł na świat w 1974 roku. Dorastał na Harlemie w trudnych warunkach; żeby zdobyć pieniądze imał się różnych zajęć, także tych nie zgodnych z prawem – był dilerem narkotyków. Właśnie na ulicy poznał muzykę hiphopową i założył pierwszy zespół – Children of the corn, razem z Mase`m i Camron`Em.
Big Pun, naprawdę nazywał się Christopher Lee Rios, urodził się 10 listopada 1971 na nowojorskim Bronksie. Z pochodzenia Portorykańczyk. Pun był pierwszym solowym latynoskim MC, którego nagrania sprzedały się w platynowym nakładzie.
12