Szczecińscy radni, którzy byli gośćmi dzisiejszej "Kawiarenki Politycznej", podzieleni w kwestii modernizacji stadionu Pogoni.
Modernizacja stadionu to najlepsze wyjście, jednak trzeba rozpocząć dyskusje na temat kosztów tego przedsięwzięcia - mówi radny SLD, Dawid Krystek.
- Byłem zwolennikiem modernizacji stadionu przy ulicy Twardowskiego i zdania w tej kwestii nie zmieniam. Ale może takiej modernizacji, która wiązałaby się nie z tak dużym ryzykiem, co do kosztów funkcjonowania obiektu - tłumaczy Krystek.
Jako kibic Pogoni, chce dla Szczecina nowoczesnego stadionu na miarę innych miast Polski - mówi radny PO, Tomasz Grodzki.
- Stadiony buduje się jako centra rehabilitacyjno-handlowo konferencyjne. Czy w tym miejscu będziemy w stanie coś takiego zrobić? Tego nie wiem - wyjaśnia Grodzki.
Jestem zwolenniczką gruntownej modernizacji stadionu przy ulicy Twardowskiego - mówi radna klubu Bezpartyjni, Maria Liktoras.
- Wybudowanie nowego stadionu, to są dodatkowe koszty. Do tego później trzeba utrzymywać dwa stadiony. Czy nas na to stać? Na dzień dzisiejszy na pewno nie - komentuje Liktoras.
Ile będzie kosztować modernizacja stadionu Pogoni? Tego dokładnie nie wiadomo. Urzędnicy szacują, że potrzeba na to około 100 milionów złotych. Eksperci szacują, że może to być nawet kilkadziesiąt milionów złotych więcej.
Modernizacja stadionu to najlepsze wyjście, jednak trzeba rozpocząć dyskusje na temat kosztów tego przedsięwzięcia - mówi radny SLD, Dawid Krystek.
Jako kibic Pogoni, chce dla Szczecina nowoczesnego stadionu na miarę innych miast Polski - mówi radny PO, Tomasz Grodzki.
Dodaj komentarz 3 komentarze
A czy ktoś wie co ich nie dzieli? Chyba tylko kasjerka w magistracie. Oni generalnie są podzieleni na tych co maja w głowie i na tych co maja w nogach /żeby nie pisać w d.. omu?/
Od dwudziestu lat dziesiątki hektarów gruntów wokół stadionu na Twardowskiego stoi odłogiem. Teren po zniszczonych basenach pływackich stoi odłogiem i zagraża bezpieczeństwu. Teren bardzo atrakcyjny - przedłużenie Pogodna, gdzie działka pod budynek jednorodzinny ma wartość 500.000 tys. złotych. Takich działek można wytyczyć ok. 300. Za pieniądze z ich sprzedaży można wybudować nie tylko stadion z całym zapleczem, ale i boiska treningowe, np. na terenie lotniska w Dąbiu. Po rozbiórce stadionu znowuż można uwolnić się tereny. Właściciel gmina-miasto Szczecin może zbyć lub zagospodarować we własnym zakresie.
Dlaczego po wybudowaniu nowego stadionu mielibyśmy utrzymywać dwa obiekty, a nie jeden? Tereny spod obecnego należałoby po prostu sprzedać. Halo, tu ziemia...
Zobacz także
2016-11-18, godz. 08:09
"Fantastyczna, szlachetna postawa" Jarosława Fojuta [WIDEO]
Szczeciński film o przyjaźni piłkarza i mężczyzny z zespołem downa robi furorę w internecie.
» więcej
2016-11-16, godz. 17:55
Urodziny legendy. "Jojo" kończy 70 lat!
70. urodziny obchodzi w środę Zenon Kasztelan, legendarny piłkarz Pogoni Szczecin, nazywany przez kibiców "Jojo".
» więcej
2016-11-14, godz. 15:49
Podczas prac związanych z murawą Pogoń grać będzie tylko na wyjeździe
Pogoń grająca mecze ligowe tylko na wyjeździe - to możliwe podczas przebudowy piłkarskiego stadionu w Szczecinie.
» więcej
2016-11-14, godz. 13:16
Umowy podpisane. Stadion Pogoni będzie miał cztery trybuny [WIDEO]
Stadion piłkarski będzie miał cztery trybuny. W poniedziałek umowy w sprawie przebudowy podpisali: prezydent Szczecina, prezes Pogoni i architekt. Dokumenty zakładają, że za projekt wschodniej części stadionu zapłaci klub.
» więcej
2016-11-13, godz. 22:00
Dobre występy Portowców w reprezentacjach
Udane występy zawodników Pogoni Szczecin w eliminacjach piłkarskich Mistrzostw Świata.
» więcej