Kibice Lecha Poznań przyjadą w sobotę do Szczecina... zwiedzać dawną fabrykę paprykarza przy ulicy Dębogórskiej, która została rozebrana dwa lata temu. Taki jest oficjalny program wycieczki, którą fani Kolejorza reklamują w internecie. W programie jest też wizyta na stadionie Pogoni - akurat wtedy, gdy ta będzie grała mecz ligowy z Lechem.
W ramach zakazu wyjazdowego zorganizowane grupy kibiców nie mogą występować o bilety poprzez stowarzyszenie kibiców czy też przez klub.
- Zazwyczaj jest tak, że nad wyjazdem zorganizowanej grupy kibiców czuwa, albo Stowarzyszenie Kibiców, albo bezpośrednio klub. W przypadku wyjazdów indywidualnych tak, jak to będzie miało miejsce teraz po prostu dostajemy nieoficjalną informację o tym, że kibice wybierają się do naszego miasta i na nasz stadion - tłumaczy rzecznik Pogoni Krzysztof Ufland.
Jak dodaje Ufland, "wycieczka" z Poznania może liczyć nawet... tysiąc osób. Kibice z Poznania niezależnie od biletów, jakie kupią usiądą w sektorze gości.
Pierwszy paprykarz wyprodukowano w Szczecinie w 1967 roku. Powstał na bazie potrawy czop-czop, której recepturę przywieźli z Afryki rybacy Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich Gryf. Przetwórnia ryb, gdzie powstał paprykarz szczeciński była jednym z największych zakładów w północnej części Szczecina. Gdy działała, w fabryce pracowały setki mieszkańców Golęcina czy Gocławia. Ryby do produkcji paprykarza przywożono z różnych części świata. W okresie Polski Ludowej paprykarz szczeciński był jedyną z nielicznych konserw w sklepach, którą można było kupić. Przetwórnia ryb przy ulicy Dębogórskiej przestała produkować paprykarz 27 lat temu.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Brawa za kreatywność. Skoro ktoś nie pomyślał o tym w przepisach, to nie ma się czemu dziwić. Z takiej wycieczki mogą być ciekawe zdjęcia tej dawnej fabryki :)
Jestem podbudowany i chwycony za serce tym, że poznaniacy chcą oddać cześć paprykarzowi na zgliszczach jego fabryki. Na fali reaktywacji przemysłu morskiego może w ten sposób wpłyną również na ponowne uruchomienie produkcji paprykarza w Szczecinie. W końcu to też część naszego morskiego dziedzictwa . Powitajmy naszych gości chlebem i paprykarzem ! Rozumiem , że następna wycieczka będzie wypadem kilkutysięcznej grupy na paszteciki do Szczecina a że przy okazji wpadną na Pogoń...
Zobacz także
2019-03-10, godz. 08:40
Mecz z Zagłębiem na pożegnanie stadionu Pogoni
Komplet publiczności zobaczy niedzielny mecz piłkarzy Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
» więcej
2019-03-09, godz. 08:48
Mecze Pogoni bez kibiców gości
Pojemność stadionu tylko do pięciu tysięcy osób, konieczność obejrzenia spotkania ligowego jedynie w trzeciej strefie, jak również możliwość wejścia na mecz także od ulicy Twardowskiego - tak wyglądać będzie stadion im. Floriana…
» więcej
2019-03-07, godz. 15:30
Kosta Runjaić zostaje w Pogoni!
Kosta Runjaić zostaje w Szczecinie na dłużej. Niemiecki szkoleniowiec podpisał nową umowę z Pogonią Szczecin do 2022 roku - podał na Twitterze prezes Dumy Pomorza Jarosław Mroczek.
» więcej
2019-03-07, godz. 14:55
W piątek podpisanie umowy na przebudowę stadionu
Umowa na przebudowę stadionu Pogoni Szczecin będzie podpisana w piątek.
» więcej
2019-03-07, godz. 12:14
Derby Pomorza Zachodniego w Superlidze szczypiornistek
Derby województwa zachodniopomorskiego zakończą 20. kolejkę rozgrywek o mistrzostwo Polski w piłce ręcznej kobiet. W czwartek Energa AZS Koszalin zmierzy się z Pogonią Szczecin w Superlidze.
» więcej