Piłkarze Pogoni porażką zakończyli rundę jesienną rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianie w piątek na wyjeździe przegrali z Górnikiem Zabrze 1:0 w 17. kolejce ekstraklasy.
Gola na wagę zwycięstwa w piątkowym starciu strzelił już w 5. minucie Niemiec Lawrence Ennali. Portowcy mieli kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku, ale nie zdołali pokonać bramkarza zabrzan, Daniela Bielicy.

Zespół trenera Jensa Gustafssona od 70 minuty grał z przewagą jednego zawodnika po tym jak czerwoną kartką ukarany został kapitan Górnika Słoweniec Erik Janża.

Dla portowej drużyny był to już trzeci występ tej jesieni na Górnym Śląsku. Podopieczni trenera Jensa Gustafssona grając dotychczas w Gliwicach wygrali z Ruchem Chorzów 3:0 i bezbramkowo zremisowali z Piastem.

Duma Pomorza w kolejnym meczu Ekstraklasy - 8 grudnia - zmierzy się u siebie z Wartą Poznań.

Wcześniej, bo już we wtorek w Szczecinie piłkarze Pogoni ponownie zagrają z Górnikiem Zabrze, a stawką tego spotkania będzie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
1:0 Ennali 5'

Górnik Zabrze: 1. Daniel Bielica - 2. Boris Sekulić, 5. Kryspin Szcześniak, 7. Adrian Kapralik, 8. Dani Pacheco, 9. Sebastian Musiolik, 11. Lawrence Ennali, 17. Kamil Lukoszek, 23. Filipe Nascimento, 26. Rafał Janicki, 64. Erik Janza

Pogoń Szczecin: 77. Valentin Cojocaru – 28. Linus Wahlqvist, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 32. Leonardo Koutris – 8. Fredrik Ulvestad, 7. Rafał Kurzawa, 20. Alex Gorgon, 11. Kamil Grosicki, 22. Vahan Bichakhchyan – 9. Efthymios Koulouris.