Halowi piłkarze Pogoni 04 przegrali w hali Azoty Arena z pięciokrotnym mistrzem Polski Clearexem Chorzów 4:5. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
To był horror bez szczęśliwego zakończenia dla Pogoni 04. Szczecinianie przegrali z Clearexem Chorzów 4:5 w poniedziałkowym meczu ekstraklasy futsalu.
Wicemistrzowie Polski po bramce Dominika Soleckiego w 5 minucie objęli prowadzenie 1:0 i przestali grać. Bierną postawę zero-czwórki wykorzystali zawodnicy z Górnego Śląska, którzy do przerwy prowadzili 4:1. W drugiej połowie szaleńcza pogoń ekipy trenera Łukasza Żebrowskiego prawie przyniosła powodzenie.

Do bramki chorzowian trafili Oleksandr Szamotij, Artur Jurczak oraz Mateusz Jakubiak i na pięć minut przed końcową syreną był remis 4:4. Ostatnie słowo należało jednak
do Clearexu. Zwycięskiego gola zdobył Mikołaj Zastawnik i mecz zakończył się wygraną chorzowian 5:4.

Jak przyznał Artur Jurczak z Pogoni 04 o porażce zadecydowała słaba postawa w pierwszej części, bo pomimo świetnej gry w drugiej połowie nie udało się zdobyć choćby jednego punktu.

- To były diametralnie dwie inne połowy. Pierwszą przespaliśmy, w drugiej pokazaliśmy charakter. Wierzyliśmy do samego końca, że odwrócimy losy spotkania. Było blisko. To była dobra reklama futsalu, ale niestety trzy punkty jadą do Chorzowa i nie cieszymy się z tego. Trzeba wyciągnąć wnioski - mówił Jurczak.

Pogoń 04 po poniedziałkowej porażce nadal zajmuje czwarte miejsce w tabeli rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianie w kolejnym spotkaniu ekstraklasy futsalu zmierzą się
w niedzielę na wyjeździe z liderem rozgrywek Rekordem Bielsko-Biała.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o godzinie 21.