Rozmowy pod krawatem
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmowy pod krawatem

Brak wykształcenia nie przeszkadza w karierze - tak mówi Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Brak wykształcenia nie przeszkadza w karierze - tak mówi Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Brak wykształcenia nie przeszkadza w karierze - tak mówi Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP.
W III klasie liceum został wyrzucony ze szkoły. Jak powiedział w "Rozmowach pod krawatem", to dlatego że był zbuntowany, krnąbrny i nie chciało mu się uczyć.

- To był początek lat 80., po stanie wojennym, był bum na muzykę rockową i pierwsze edycje festiwalu w Jarocinie - mówił Kowalski. - Władza sobie nie życzyła, żeby buntowali się robotnicy. Z drugiej zaś strony władza nie życzyła sobie, żeby uczniowie byli krnąbrni. Tak to szkoła ma. Niespecjalnie jednak narzekam, bo ówczesny system edukacji utrudniał mi rozwój.

Marian Kowalski dodał, że wrócił potem do szkoły, ale jej nie ukończył i nie przystąpił do matury.

- Mój ojciec się rozchorował. Miał chorobę nowotworową. Musiałem więc przejąć rodzinny interes, który prowadziłem jeszcze przez prawie 20 lat - wyjaśnił. - Zawsze pracowałem na własny rachunek. Nie potrzebowałem jakiegoś wielkiego CV, żeby sobie radzić i do dzisiaj sobie radzę.

Konstytucja RP nie mówi nic o wymaganym wykształceniu kandydata na prezydenta Polski.

Według większości sondaży, poparcie dla Mariana Kowalskiego nie przekracza 1 proc. Sam kandydat wskazał, że w jednym z badań uzyskał 2 proc. głosów, a 19 proc. daje mu sondaż przeprowadzony w Irlandii.

Posłuchaj "Rozmowy pod krawatem" i zobacz wideo.
W III klasie liceum Marian Kowalski został wyrzucony ze szkoły. Jak powiedział w "Rozmowach pod krawatem", to dlatego że był zbuntowany, krnąbrny i nie chciało mu się uczyć.
Marian Kowalski dodał, że wrócił potem do szkoły, ale jej nie ukończył i nie przystąpił do matury.

Zobacz także

2012-05-31, godz. 11:01 "Stadiony mogą pełnić funkcję miastotwórczą" [WIDEO] - Nowy stadion przy ulicy Twardowskiego da Szczecinowi możliwość rozwoju - uważa Małgorzata Jacyna-Witt. » więcej 2012-05-30, godz. 09:12 "Duża modernizacja stadionu jest złym rozwiązaniem" [WIDEO] Stadion przy ulicy Twardowskiego wymaga modernizacji, ale nie takiej za kilkanaście milionów złotych - mówił w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina. » więcej 2012-05-29, godz. 09:58 Jest awans, będą zmiany na stadionie [WIDEO] 17 tysięcy nowych krzesełek na stadion im. Floriana Krygiera zamówi szczeciński magistrat. Modernizacja to za mało - uważa natomiast prezes Pogoni. » więcej 2012-05-29, godz. 08:50 Prezes Pogoni liczy na prezydenta Szczecina [WIDEO] Pogoń pokazała, że Szczecin nie zawsze musi być w ogonie miast - mówił dziś w "Rozmowach pod krawatem" prezes klubu. » więcej 2012-05-28, godz. 10:18 "Sprawą weteranów powinien zająć się rząd" - Darmową komunikację miejską dla żołnierzy-weteranów, tak jak inne uprawnienia powinien uregulować rzad, a nie samorządy - uważa Leszek Dobrzyński z Prawa i Sprawiedliwości. » więcej 2012-05-24, godz. 11:11 Lipowicz przestrzega: Wychwycą każdy wybryk Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do polskich kibiców o godne zachowanie podczas Euro 2012. Profesor Irena Lipowicz w "Rozmowach pod krawatem" podkreśliła, że w tym czasie uwaga mediów z całego świata skupiona będzie właśnie na… » więcej 2012-05-23, godz. 09:09 Marszałek o nowej spółce stoczniowej - Trwają rozmowy dotyczące powołania nowej spółki stoczniowej - potwierdził informacje Radia Szczecin marszałek województwa. Olgierd Geblewicz mówił w "Rozmowach pod krawatem", że firma miałaby zajmować się kontrolą terenów… » więcej 2012-05-22, godz. 10:14 Piątak będzie aktywny [WIDEO] Dwie interpelacje, jedno wystąpienie i zero zapytań - to bilans półrocznej pracy w Sejmie Andrzeja Piątaka. » więcej
218219220221222223224