Tylko on sam może oczyścić swoje dobre imię z czasów walki z komunizmem - mówił w piątek w Radiu Szczecin działacz opozycji demokratycznej Artur Balazs.
Przyznał, że wedle jego wiedzy, współpracownicy przywódcy Solidarności z Trójmiasta wiedzieli o wstydliwych kartach życiorysu Wałęsy, ale brakowało ostatecznych dowodów. A sam Wałęsa - zdaniem Balazsa - przez lata utwierdził się w przekonaniu, że skoro przez ostatnie ćwierćwiecze wszystko "było ok", to tak już będzie zawsze.
- On nie wiedział o tym, że Kiszczak ma jeszcze jakieś ważne dokumenty. Z tym się zderzył dzisiaj, po tych 25 latach z takim poczuciem, że jeżeli ćwierć wieku było wszystko w porządku to i dalej powinno tak być. Myślę, że on ma takie poczucie, on w to wierzy, do tej narracji tak się przyzwyczaił, że stał się jej zakładnikiem i niewolnikiem. I dzisiaj specjalnie już nie ma wyjścia i w to brnie - komentuje Balazs.
Lech Wałęsa w ostatnim wpisie w swoim blogu niezmiennie utrzymuje, że nie brał pieniędzy od służb bezpieczeństwa i nie donosił na kolegów. Jak tłumaczy Balazs, jego zasługi z lat 80 są niewątpliwe, chociaż klasę człowieka poznaje się właśnie wtedy, gdy musi się zmierzyć z problemami z przeszłości.
Posłuchaj wszystkich "Rozmów pod krawatem" i zobacz wideo.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Chciałem pogratulować redakcji i zwłaszcza naczelnemu jakości gości! Gdyby bezpieka w latach 70 zaprosiła do siebie np. Pana Balasza i zagroziła zabiciem dzieci czy rodziny to także by wszystko podpisał i jeszcze być może zostawił mokre krzesło. Takie chore czasy były i tylko współczuje tym wszystkim mizernym ludziom, wierzącym w te wszystkie ochłapy po SB. Jestem przekonany że Lech Wałęsa dla wielu polaków jest postacią wyjątkową w historii kraju. Niestety nasz społeczeństwo składa się z bardzo wielu nieudaczników dla których najważniejsze jest dowalenie tym którym się coś udało w życiu osiągnąć!
Sztucznie napompowana zemsta na Wałęsie po wyborach podobnie jak na redaktorach mediów (w wielu przypadkach zasłużenie). O ile zmiana w mediach wydaje się rozsądna i długo oczekiwana to tym razem nie wiadomo czemu dobremu miałoby to służyć
Zobacz także
2015-12-08, godz. 08:58
"To co się dzieje jest wewnętrzną sprawą Polski" [WIDEO]
Parlament Europejski nie ma żadnych kompetencji, aby zajmować się sytuacją wewnętrzną Polski - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" polityk PO Arkadiusz Litwiński.
» więcej
2015-12-07, godz. 09:06
Mucha: Trybunał nie może się stawiać ponad sejmem [WIDEO]
PiS wygrał wybory i ma mandat do sprawowania władzy, a Trybunał Konstytucyjny nie może się stawiać ponad sejmem - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta RP.
» więcej
2015-12-04, godz. 13:26
Balazs: Nie ma ludzi nieomylnych, to dotyczy także prezydenta [WIDEO]
Prezydent powinien pochylić się nad wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego i przyznać się do popełnienia błędu - mówi Artur Balazs, były minister w rządzie Jerzego Buzka.
» więcej
2015-12-04, godz. 09:05
Balazs: Prezydent wciąż może rozwiązać kryzys konstytucyjny [WIDEO]
Klucz do rozwiązania kryzysu konstytucyjnego w sprawie Trybunału Konstytucyjnego leży w rękach prezydenta - mówił w piątek Artur Balazs w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2015-12-03, godz. 11:22
Wizja prezesa: Pogoń na stałe w Lidze Mistrzów [WIDEO]
Pogoń Szczecin grająca w piłkarskiej Lidze Mistrzów - to wizja wiceprezesa Grupy Azoty, Krzysztofa Jałosińskiego. Spółka rozważa przejęcie szczecińskiego klubu, a jeśli tak by się stało, to celem byłoby stworzenie silnego klubu…
» więcej
2015-12-03, godz. 09:09
Grupa Azoty przejmie Pogoń? "To dobry pomysł" [WIDEO]
Przejęcie Pogoni Szczecin przez Grupę Azoty nie jest wykluczone, ale wiele zależy od decyzji wielu osób - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceprezes Grupy Azoty.
» więcej
2015-12-02, godz. 10:14
Gorzka satysfakcja Napieralskiego
Mam gorzką satysfakcję, że lewicy nie ma w Sejmie - mówił w Radiu Szczecin Grzegorz Napieralski.
» więcej
2015-12-02, godz. 08:53
Napieralski na razie poza klubem PO
Platforma Obywatelska powinna otworzyć się na ludzi lewicy - tak uważa Grzegorz Napieralski. Senator ze Szczecina w "Rozmowach pod krawatem" sugerował, że mógłby wstąpić do klubu PO, ale pod pewnymi warunkami.
» więcej
2015-12-01, godz. 13:36
Co zakłada projekt 500+? Znamy szczegóły programu [WIDEO]
500 zł na pierwsze dziecko dla rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 800 zł, na drugie i kolejne - dla każdej rodziny bez względu na zarobki. Tak w szczegółach wygląda sztandarowy projekt PiS. Założenia programu zamieściło…
» więcej
2015-12-01, godz. 12:40
Kochan: PiS będzie obrażać każdego, kto stoi na drodze do rewolucji
PiS próbuje zdyskredytować Trybunał Konstytucyjny - tak posłanka PO Magdalena Kochan odpowiada na zarzuty o stronniczość sędziów tej izby.
» więcej
2015-12-01, godz. 09:05
Kochan: Za wcześnie odtrąbiona klęska Platformy
To chwilowe - tak dobre wyniki sondaży .Nowoczesnej komentowała w "Rozmowach pod krawatem" posłanka PO Magdalena Kochan.
» więcej
2015-11-30, godz. 11:32
Szałabawka chce zmian w ustawie o repatriacji
Więcej pieniędzy dla repatriantów z Mariupola, a może też przyjęcie polskich uchodźców z innych regionów - tego chce szczeciński poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka.
» więcej
2015-11-30, godz. 10:39
"Posłowie PO będą uciekać do Nowoczesnej"
Nowoczesna nie będzie musiała zapraszać do siebie posłów Platformy. Sami będą przechodzić - prorokuje w "Rozmowie pod krawatem" Artur Szałabawka.
» więcej
2015-11-30, godz. 08:59
Szałabawka: "Dalej będziemy zmieniać kraj"
Mimo medialnych ataków, dalej będziemy naprawiać kraj - tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS ze Szczecina.
» więcej
2015-11-27, godz. 13:41
Dlaczego zrezygnowano z referendum? Poseł .Nowoczesnej tłumaczy
Poseł .Nowoczesnej o powodach rezygnacji z pomysłu referendum w sprawie stadionu i pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie: nie udało się, bo nie chcieli tego szczecinianie.
» więcej