"Hucpa, insynuacje i pomówienia" - tak Stanisław Gawłowski ocenił przedstawiony w środę przez ministrów PiS audyt ośmiu lat rządów PO-PSL. Poseł dodał, że atak był reakcją na sukces ostatniego majowego marszu opozycji w Warszawie.
- Nie podawali faktów ani liczb. To była jedna, wielka hucpa. Sugestie, insynuacje, pomówienia, ale nic konkretnego. To było obrzucanie błotem i na pewno nie miało nic wspólnego z faktami. To były tylko kłamstwa - skomentował poseł w audycji Radia Szczecin.
Polityk zapytał Natalii Skawińskiej czy czytała raport. Jego zdaniem, powinien być on przedstawiony na piśmie. Gdy prowadząca rozmowę odparła, że wysłuchała wypowiedzi konstytucyjnych ministrów - odparł, że "kłamali, wszyscy bez wyjątku".
Czwartkowy "Super Express" poinformował, że szefem spółki skarbu państwa, który według ministra skarbu Dawida Jackiewicza zażyczył sobie złotego mercedesa (to był jeden z przykładów na niegospodarność poprzedniego rządu, o którym Jackiewicz mówił w środę w Sejmie) jest Wojciech Szpil, odwołany prezes Totalizatora Sportowego. Dziennik opublikował zdjęcie auta.
Stanisław Gawłowski stwierdził, że to także nieprawda, bo samochód ma kolor "szary-metalik". Jak dodał, firmy posiadają auta służbowe i nie ma w tym nic złego.
Poseł pytany o podsłuchiwanie dziennikarzy czy inwigilację ówczesnej opozycji - o czym mówił minister służb specjalnych Mariusz Kamiński - odpowiadał, że "jego wiarygodność jest równa zeru".
Posłuchaj rozmowy ze Stanisławem Gawłowskim
Dodaj komentarz 4 komentarze
Hmm prawda w oczy koli...panie Gawłowski??Już nie dało się żyć tak łapczywie zagarnialiście wszystko.Ludzie nie są głupi i widzą manipulację z tym waszym marszem-pompujecie się sztuczną propagandą z GW.Dużo ludzi nie chce takiej Polski jaką wy z Michnikiem staraliście się zakorzenić w tym kraju.
Pani Premier zapomniała zapewne wspomnieć o prawie 4 mld zł (1 mld EUR!!!) wydanych z BFG na upadłe SKOKi, czy o ich Biereckim, który wypompował część tych pieniędzy do Luxemburga. Pewno też nie wspomniała o nawet ponoć 110 mld zł strat na giełdzie, która od wyboru Dudy i PiSu leci na łeb na szyję.
Ciekawe, że od wiosny minionego roku giełdy w Europie zachodniej, USA, a nawet w Japonii też lecą w dół. Zaprawdę Prezes jest wielki, skoro ma wpływ na giełdy na całym świecie! A do tego jeszcze od wygranych przez Andrzeja Dudę wyborów spadają ceny benzyny - to dla przeciętnego Polaka jego największy sukces.
Giełdy zachodnie spadają? A spadają jak giełda Polska? Proszę bardzo, porównanie co gdzie bardziej spadło: www.inwestinfo.pl/porownaj/?dataOd=2015-05-12&dataDo=2016-05-12&indeksy_gpw[]=40&indeksy_swiatowe[]=2&indeksy_swiatowe[]=58&indeksy_swiatowe[]=14
Jeszcze jedno: wpływ Dudy na cenę benzyny ma się tak, jak jak wpływ Dudy na temperaturę wody w Odrze. Jak za chwilę ta cena benzyny wzrośnie, gdy się ruscy z OPEC dogadają, to pewnie zwalicie winę na Tuska albo Niemców.
Zobacz także
2017-04-27, godz. 10:25
Dr Ossowski w odpowiedzi na krytykę zw. z identyfikacją ofiar totalitaryzmów
- Za wolno i za drogo? - to nieprawdziwe zarzuty: tak mówił w Radiu Szczecin szef Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w Szczecinie, Andrzej Ossowski. Komentował w ten sposób pytanie o konflikt z wiceprezesem IPN, Krzysztofem…
» więcej
2017-04-27, godz. 09:18
Polityka historyczna Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
W województwie zachodniopomorskim jest jeszcze wiele do odkrycia, wiele ofiar II wojny światowej i czasów tuż po wojnie wymaga upamiętnienia - mówił w Rozmowie pod krawatem dr Andrzej Ossowski mianowany przewodniczącym Komitetu Ochrony…
» więcej
2017-04-26, godz. 10:18
Zbiór zastrzeżony IPN coraz mniej atrakcyjny
Z tej chmury spadnie prędzej mały deszczyk niż ulewa - prof. Antoni Dudek tak opisywał efekt, jaki - jego zdaniem - wywoła odtajnienie wszystkich akt tzw. zbioru zastrzeżonego Instytutu Pamięci Narodowej.
» więcej
2017-04-26, godz. 09:29
Prof. Dudek o 72. rocznicy zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną
Do tej daty trzeba podchodzić racjonalnie, jako do wydarzenia, które miało swoje dobre i złe strony - mówił historyk, prof. Antoni Dudek w 72. rocznicę zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną w 1945 roku.
» więcej
2017-04-25, godz. 10:07
Miejska spec-spółka pomysłem prezydenta na realizacje inwestycji
Intencje są dobre, ale będziemy dopytywać o szczegóły i to zadecyduje o wyniku głosowania - mówiła we wtorek Urszula Pańka pytana o poparcie jej klubu (PO) dla pomysłu prezydenta Szczecina. Zaproponował on powołanie specjalnej…
» więcej
2017-04-25, godz. 09:34
Urszula Pańka: - Część rad osiedli beneficjentami polityki prezydenta Krzystka
Prezydent Piotr Krzystek wciągnął rady osiedla w polityczną walkę - oceniła we wtorek, w Rozmowie pod krawatem Urszula Pańka, radna miejska z PO. Jako przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, która nadzoruje wybory do tych samorządów…
» więcej
2017-04-24, godz. 09:16
Tunel Szczecin-Świnoujście lapsusem językowym
Sekretarz szczecińskiej .Nowoczesnej tłumaczy partyjną koleżankę, która mówiła o budowie tunelu "ze Szczecina do Świnoujścia": - Zwykłe przejęzyczenie, lapsus językowy - tłumaczył w Rozmowie pod krawatem Przemysław Słowik.
» więcej
2017-04-20, godz. 10:19
Przebudowa al. Wojska Polskiego: potrzebna koncepcja ogólna
Przebudowa al. Wojska Polskiego w Szczecinie jest nieprzemyślana - mówił w Rozmowie Pod Krawatem Marek Duklanowski, radny Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2017-04-20, godz. 09:41
Duklanowski o prezydenturze: chcę, ale nie muszę
Jestem zaangażowany w życie miasta, start w wyborach prezydenckich rozważam, owszem, ale nie za wszelką cenę - mówił w Rozmowie pod krawatem szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości. Marek Duklanowski przyznał, że chciałby być…
» więcej
2017-04-19, godz. 09:43
Pomnik w Stargardzie latem do rozbiórki
Demontaż stojącego w centrum Stargardu sowieckiego pomnika zakończy się podczas wakacji - zapowiedział prezydent miasta, Rafał Zając. W Rozmowie pod krawatem przypomniał, że w listopadzie z Kolumny Zwycięstwa odcięta została głowica…
» więcej
2017-04-18, godz. 12:03
Piotr Kęsik: gwoździem do trumny SLD było wystawienie Magdaleny Ogórek
Szanse na odrodzenie są nikłe - tak o Sojuszu Lewicy Demokratycznej mówi były członek tej partii, Piotr Kęsik. W jego opinii w ugrupowaniu nie ma liderów, co pokazały wybory uzupełniające w Stargardzie. Z kandydowania na urząd prezydenta…
» więcej
2017-04-18, godz. 09:12
W samorządach przewietrzenie potrzebne, władza demoralizuje
Idea dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast jest dobra, ale to ograniczenie nie powinno być prawem działającym wstecz - mówi przewodniczący Polskiego Forum Samorządowego. Piotr Kęsik w Rozmowie pod krawatem skomentował…
» więcej
2017-04-14, godz. 10:31
Ks. Zyga: konflikty rodzą się z braku wzajemnego szacunku
Brakuje nam szacunku do siebie, do innych ludzi, na tym polega problem naszych czasów - mówił w piątek w Rozmowie pod krawatem ksiądz Sławomir Zyga.
» więcej
2017-04-14, godz. 09:20
Musimy dostosować się do wiernych
Duchowny mówi o fenomenie "Nocy konfesjonałów": - My, księża, chcemy dostosować się do wiernych - wyjaśniał w Rozmowie pod krawatem kanclerz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej, Sławomir Zyga.
» więcej
2017-04-13, godz. 09:17
Wielkanoc czyli "nie dać się zwariować" zakupom [WIDEO]
Nie demonizujmy komercyjnego wymiaru świąt, ale i nie dajmy "się zwariować" zakupom, mówiła w czwartek w Rozmowie pod krawatem dr Małgorzata Wałejko, teolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej