Gdyby była wola prezydenta Maszt Maciejewicza mógłby ponownie stanąć na wjeździe do Szczecina - uważają goście "Kawiarenki politycznej" Radia Szczecin.
- Chcemy budować z Łasztowni morską czy wodną przestrzeń miasta. Powstanie tam Muzeum Morskie, ale jak rozmawia się z mieszkańcami, to 90 procent ludzi, z którymi rozmawiałem uważa, że Maszt powinien stanąć w dawnym miejscu - powiedział Krystek.
Zdaniem przewodniczącej szczecińskiej Rady Miasta oraz radnej Prawa i Sprawiedliwości Stefanii Biernat wybór nowej lokalizacji dla masztu powinien być poprzedzony konsultacjami.
- Kiedy maszt zniknął, ludzie się pytali, kiedy maszt wróci na to miejsce. Teraz ludzie się pytają dlaczego nie w to miejsce, a na Łasztownię. To dobre miejsce, ale może można by znaleźć inne miejsce - dodaje Biernat.
Miasto argumentuje, że maszt nie mógł stanąć ponownie przy wjeździe do Szczecina z Trasy Zamkowej, bo ta będzie przebudowywana. Według radnego Platformy Obywatelskiej Łukasza Tyszlera nie jest to wcale takie pewne.
- My nie wiemy jak finalnie będzie wyglądał projekt tej przebudowy. Oczywiście są pewne założenia, ale w praktyce często wygląda to inaczej. Wydaje się, że gdyby chcieć, to ten maszt można by ustawić w podobnej lokalizacji na wjeździe do Szczecina - uważa Tyszler.
Maszt Maciejewicza przez lata stał przy wjeździe do Szczecina. W 2013 został zdemontowany i przeszedł konserwację. Jego ustawienie na Łasztowni kosztować ma 400 tysięcy złotych. W piątkowych "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska mówił, że decyzja w tej sprawie już zapadła i dyskusje na ten temat nic nie zmienią.
W ocenie Dawida Krystka - radnego niezrzeszonego i przewodniczącego szczecińskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej - umiejscowienie masztu w rejonie biurowca "Lastadia Office" to błędna decyzja.
Zdaniem przewodniczącej szczecińskiej Rady Miasta oraz radnej Prawa i Sprawiedliwości Stefanii Biernat wybór nowej lokalizacji dla masztu powinien być poprzedzony konsultacjami.
Dodaj komentarz 3 komentarze
gdzieś słyszałem, że dawne miejsce masztu, to na wjeździe przy Bramie Królewskiej,
ponoć jest już zaklepane pod monument upamiętniający Lecha Kaczyńskiego...
Popalić na złom a pieniądze na co innego przeznaczyć i po bólu !
Po co wydawać kasę na nową podstawę betonową na Łasztowni ,skoro gotowa jest na wjeździe przy bramie królewskiej?Dopóki nie będzie tam nitki tramwajowej , to może zamontować maszt tam gdzie był.
Zobacz także
2018-03-22, godz. 09:27
Senator PiS: Nikt nie powinien donosić na własny kraj
Nikt nie powinien donosić na własny kraj, a wewnętrzne spory powinny być rozwiązywane w Polsce - mówił w "Rozmowach pod krawatem" senator Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzocha. To komentarz do wyjazdu 25 polskich sędziów i adwokatów…
» więcej
2018-03-21, godz. 10:07
Szałabawka o kandydacie PiS-u na prezydenta: Będzie duże zaskoczenie
W ciągu miesiąca poznamy kandydata na prezydenta Szczecina, którego wystawi partia Jarosława Kaczyńskiego - zapowiedział w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS-u Artur Szałabawka.
» więcej
2018-03-21, godz. 09:22
Poseł PiS: Ustalenia podkomisji smoleńskiej jeszcze w tym roku
Jeszcze w tym roku poznamy ustalenia podkomisji smoleńskiej dotyczące przyczyn katastrofy samolotu Tu-154M - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka.
» więcej
2018-03-20, godz. 09:14
Petru zapowiada, że rozliczy przewodniczącą Nowoczesnej
Między byłym szefem a obecnym idylli nie ma. Ryszard Petru przyznaje, że jego relacje z Katarzyną Lubnauer są trudne, mimo apeli zaplecza partii.
» więcej
2018-03-19, godz. 10:27
"Zjednoczona Prawica" chce wystartować wspólnie w wyborach samorządowych
Jest bardzo prawdopodobne, że "Zjednoczona Prawica" wystartuje razem nie tylko w wyborach do sejmików, ale też w samorządach - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prezes Zarządu Krajowego "Porozumienie" - Jarosław Gowin.
» więcej
2018-03-19, godz. 09:22
Gowin: Zachodniopomorskie uczelnie zyskają na Konstytucji dla Nauki
Byt żadnej uczelni publicznej zarówno w Polsce jak i w Zachodniopomorskiem na skutek wprowadzenia w życie rządowej ustawy 2.0 nie jest zagrożony - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego…
» więcej
2018-03-16, godz. 09:53
Budowa Teatru Współczesnego. Miasto przedstawiło cztery lokalizacje
Miasto przedstawiło cztery możliwe lokalizacje, teraz władze teatru muszą je zaopiniować - tak o nowej siedzibie Teatru Współczesnego w Szczecinie mówił w "Rozmowie pod krawatem" Rafał Niburski, radny Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący…
» więcej
2018-03-16, godz. 09:27
Remont "Słowianina": sufit mógł runąć podczas koncertu
Dobrze, że w przypadku "Słowianina" udało się uniknąć tragedii, do jakiej doszło w Zamku Książąt Pomorskich - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Rafał Niburski, radny PiS, członek Komisji Kultury Rady Miasta Szczecin. W ten sposób…
» więcej
2018-03-15, godz. 10:50
Dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau komentuje ustawę o IPN
Rzecz jasna, że "polskich obóz śmierci nie było", ale ustawę o IPN trzeba doprecyzować - mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau.
» więcej
2018-03-15, godz. 09:36
Co z wystawą o Pileckim? Dyrektor muzeum zabiera głos
To jest wystawa mocno przestarzała i ze względów technicznych nie mogą odwiedzać jej grupy - tak o ekspozycji poświęconej rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i Polskiemu Ruchowi Oporu mówił w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor Państwowego…
» więcej
2018-03-14, godz. 13:47
Bezpartyjni będą kandydować do sejmików [WIDEO]
Bezpartyjni wystawią listy wyborcze do regionalnych sejmików we wszystkich województwach - poinformował w "Rozmowach pod krawatem" koordynator działań stowarzyszenia Jerzy Karwelis.
» więcej
2018-03-14, godz. 10:18
Działacz Bezpartyjnych: Przyjmujemy tych, którzy nabyli odporność na Odrę
Partyjniactwo w samorządach to choroba - przekonywał w środę w "Rozmowach pod krawatem" działacz stowarzyszenia Bezpartyjni Jerzy Karwelis.
» więcej
2018-03-14, godz. 09:18
Karwelis: Media zagraniczne wciągnęły się w wojnę polsko-polską
Oczywiście, że istnieje związek między tym, kto posiada media, a co one publikują - mówił w środę w "Rozmowach pod krawatem" Jerzy Karwelis, były pracownik niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer a także…
» więcej
2018-03-13, godz. 10:48
Poseł Arkadiusz Mularczyk: Zbrodnie się nie przedawniają
"Zbrodnie się nie przedawniają" - przekonywał w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk, który jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce…
» więcej
2018-03-13, godz. 09:23
Mularczyk: "Za hasłami pojednania kryła się brutalna niemiecka polityka
Za hasłami pojednania polsko-niemieckiego kryła się brutalna niemiecka polityka - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości…
» więcej