Przygotowujemy się na ewentualną sytuację, kiedy zabraknie lekarzy - tak dyrektor szpitala w Zdrojach odpowiada na zarzuty, że chce sprywatyzować diagnostykę w placówce.
- Na razie wszystko jest spokojnie. Przygotowujemy się do tego, żeby ewentualnie te świadczenia były wykonywane przez podmiot zewnętrzny, ale tylko w "zakresie ludzkim", czyli lekarzy, bo techników mamy i oni wcale nie czują się źle i chcą pracować i dyżurować. Wolałbym - żeby była jasność - mieć zatrudniony własny personel i na własnym sprzęcie dalej pracować, bo to dla mnie jest mniejszy kłopot. Natomiast może się zdarzyć i szykuję się na ewentualną sytuację, że nie będę miał kim pracować - zaznaczył Tyszler.
Jak tłumaczył Łukasz Tyszler, lekarze, którzy rozważają rezygnację z pracy motywują to kwestiami personalnymi i związanymi z organizacją pracy. Jak jednak zapewniał dyrektor szpitala w Zdrojach, placówka nie zamierza niczego sprzedawać bądź dzierżawić.
Dodatkowo wszelkie decyzje mają być podejmowane tak, by w ich konsekwencjach nie ucierpieli pacjenci.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
Szpital w Zdrojach znany jest ze swojej fantastycznej organizacji pracy. Dlatego w mieście mówią: "Jak ktoś w Zdrojach pracuje to się w cyrku nie śmieje"...
Tak to jest kiedy szefami oddziałów są ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o organizacji pracy i nie widzą, że czasy się zmieniły i ludzie mają też inne potrzeby niż praca, ale za to są ulegli wobec dyrekcji i zgadzają się na pracę wbrew zasadom. Do tego wystarczy dodać zarobki jedne z najniższych w regionie i wychodzi cud, że jeszcze ten szpital działa.
skoro pracownicy uciekają, bo mobbing, zamordyzm i ujowa organizacja pracy, to na miejscu organu nadzorującego (Zarząd Województwa!) ten szpital - podziękowałbym tym ordynatorom i kierownikom, którzy są źródłem konfliktów i traktują publiczną placówkę jak prywatny folwark, a lekarzy i personel medyczny - jak parobków!
Marszałek i jego dwór winni zająć się tą sprawą, nim nastanie Dobra Zmiana...
@Janek .N
Jak to było ... miśkiewiczów na miśkiewiczów. Mądrość etapu.
Najpierw psychiatrzy, potem interniści, teraz radiolodzy. Co jest z tym szpitalem, że co chwila jakaś grupa specjalistów go opuszcza? Ktoś z nimi rozmawia, próbuje zatrzymać, pyta o warunki czy po pisowsku macha ręką "Niech jadą"?
Zobacz także
2018-04-13, godz. 09:29
Co z remontem nowej siedziby Akademii Sztuki? [WIDEO]
Wszystko jest na dobrej drodze, aby remont Pałacu Ziemstwa Pomorskiego w Szczecinie, gdzie mieści się siedziba Akademii Sztuki, stał się faktem - zapewnił w "Rozmowach pod krawatem" rektor szczecińskiej uczelni, prof. Dariusz Dycze…
» więcej
2018-04-12, godz. 10:55
Polityk .Nowoczesnej: Prezydent Warszawy zachowuje się tak, jakby szła w zaparte
- Prezydent Warszawy zachowuje się tak, jakby "szła w zaparte" - tak o postawie Hanny Gronkiewicz-Waltz mówił w "Rozmowach pod krawatem" polityk .Nowoczesnej i członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy, Paweł Rabie…
» więcej
2018-04-12, godz. 09:22
Rabiej o śledztwie ws. katastrofy: "państwo nas w tej kwestii bardzo zawiodło"
Polskie państwo bardzo nas zawiodło w wyjaśnianiu przyczyn tragedii w Smoleńsku - stwierdził w czwartek w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Rabiej z .Nowoczesnej.
» więcej
2018-04-11, godz. 11:21
Dobrzyński o kandydacie PiS na prezydenta miasta: Będzie potrafił połączyć szczecinian
Poseł PiS Leszek Dobrzyński nie ujawnił dzisiaj ani nazwiska, ani kiedy partia przedstawi oficjalnie kandydata na prezydenta Szczecina. Jednak, jak można wywnioskować z jego wypowiedzi w "Rozmowach pod krawatem", on już zna osobę, która…
» więcej
2018-04-11, godz. 09:19
Dobrzyński o systemie alarmowym miasta: "Sprawa wbrew pozorom jest poważna"
Ironiczne słowa posła Prawa i Sprawiedliwości po wtorkowych uroczystościach smoleńskich w Szczecinie.
» więcej
2018-04-09, godz. 15:28
Czy prezydent Szczecina widzi potrzebę uczczenia ofiar katastrofy smoleńskiej?
Czy prezydent Szczecina widzi potrzebę uczczenia 96 ofiar katastrofy smoleńskiej? - zapytaliśmy Piotra Krzystka w "Rozmowach pod krawatem". W oficjalnym komunikacie miasta czytamy, że we wtorek 10 kwietnia w Szczecinie o godzinie 8.41…
» więcej
2018-04-09, godz. 14:03
Miejska spółka kontra wykonawca spalarni. Prezydent zabiera głos
Mostostal Warszawa będzie musiał głęboko przemyśleć błąd, jaki popełnił schodząc z budowy szczecińskiej spalarni śmieci - tak o czekających miasto procesach w sporze z pierwszym wykonawcą tej inwestycji mówił w "Rozmowach…
» więcej
2018-04-09, godz. 10:18
"Większość samorządów jest w rękach niepartyjnych i oby tak zostało"
Partie w samorządach nie działają dobrze i to jest problem Polski - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
» więcej
2018-04-09, godz. 09:35
Piotr Krzystek o zarobkach polityków: Potrzebna jest debata
Dyskusja o wynagrodzeniach posłów czy samorządowców ma na celu "podnoszenie ciśnienia politycznego w kraju" - komentował w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Szczecina.
» więcej
2018-04-06, godz. 11:55
Ile traci Słowianin?
W Słowianinie nie ma koncertów, więc są straty finansowe. Dyrektor Domu Kultury zdradził w "Rozmowach pod krawatem", że już teraz to kilkadziesiąt tysięcy złotych.
» więcej
2018-04-05, godz. 09:28
Winnicki: Europa Zachodnia ma spór z Europą Środkową
Europa Zachodnia ma spór z Europą Środkową - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem" szef Ruchu Narodowego i poseł niezrzeszony Robert Winnicki. Dodał, że chodzi o spór "cywilizacyjny i kulturowy".
» więcej
2018-04-04, godz. 11:11
Kłopoty ze spalarnią śmieci w Szczecinie. "Prezydent ponosi odpowiedzialność"
Szczeciński polityk .Nowoczesnej o "spartolonych" i "niedopilnowanych" inwestycjach w mieście, za które odpowiedzialność jego zdaniem ponosi prezydent Szczecina - Przemysław Słowik w "Rozmowach pod krawatem" komentował wtorkowe doniesienia…
» więcej
2018-04-04, godz. 09:19
Słowik: Razem do wyborów, ale nie za wszelką cenę [WIDEO]
Zapewniali, że do wyborów pójdą razem, ale jak się okazało "nie za wszelką cenę" - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Przemysław Słowik, sekretarz .Nowoczesnej w Szczecinie pytany o kulisy wyborczego porozumienia z Platformą Ob…
» więcej
2018-04-03, godz. 10:01
Hambura wskazuje ich jako przykład. "Niemcy odstawili NRD-owską elitę"
Niemcy są dobrym przykładem na to, jak można odstawić na boczny tor polityczną elitę związaną z poprzednim systemem - mówił w "Rozmowach pod krawatem" mecenas Stefan Hambura.
» więcej
2018-04-03, godz. 09:26
Hambura: ZDF robi wszystko by nie przepraszać za określenie "polskie obozy śmierci"
ZDF korzysta ze wszystkich możliwości prawnych i walczy do końca, by nie przeprosić za kłamliwy zwrot - mówił w "Rozmowie pod krawatem" mecenas Stefan Hambura.
» więcej