Nowoczesna powstała jako opozycja do Platformy, dziś z PO łączy nas chęć wygrania wyborów - mówił z "Rozmowach pod krawatem" Radosław Lubczyk poseł tej partii.
W ten sposób tłumaczył powstanie Koalicji Obywatelskiej. Jak mówił, trzeba było połączyć siły, by samorządy obronić przed PiS-em. Przyznał, że łącząc siły będzie to łatwiejsze.
- To jest odpowiedzialność za Polskę - powiedział Lubczyk. - My powstaliśmy rzeczywiście do tego, co Platforma zrobiła przez ostatnie cztery lata swoich rządów, ale to co robi PiS teraz nie ma porównania z tym wszystkim. Idziemy do przodu i chcemy wygrać wybory samorządowe. Rzeczywiście Koalicja Obywatelska, przy systemie D’Hondta, ma dużo większe szanse wygrać te wybory niż gdybyśmy szli oddzielnie.
Lubczyk dodawał, że Koalicja Obywatelska chce wrócić do partii obywatelskiej i słuchać ludzi.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października.
- To jest odpowiedzialność za Polskę - powiedział Lubczyk. - My powstaliśmy rzeczywiście do tego, co Platforma zrobiła przez ostatnie cztery lata swoich rządów, ale to co robi PiS teraz nie ma porównania z tym wszystkim. Idziemy do przodu i chcemy wygrać wybory samorządowe. Rzeczywiście Koalicja Obywatelska, przy systemie D’Hondta, ma dużo większe szanse wygrać te wybory niż gdybyśmy szli oddzielnie.
Lubczyk dodawał, że Koalicja Obywatelska chce wrócić do partii obywatelskiej i słuchać ludzi.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
miałem nic nie pisać ale nie wytrzymałem
nic was tej tzw koalicji nie różni od pis - chodzi tylko o KORYTO
nie posiadacie żadnego programu, bo to co głosicie to czysty populizm bądź cytaty pis jest zły
to wszystko bo rzygać się chce
Kompletne dno , aby do korta się dostać
Nieroby i nieudaczniki życiowi !!!
Przynajmniej uczciwie przyznają, że nie mają pomysłu na rządzenie, więc jedynym celem jest wygranie z PiSem.
Jedynym wiarygodnym, nieskompromitowanym i nieuwikłanym w różne układy partyjne i bezpartyjne jest Szczeciński Ruch Miejski , który ma wizję zrównoważonego i rozsądnego rozwoju miasta . W końcu można głosować na większe dobro a nie jak dotychczas na mniejsze zło.
Będą słuchać ludzi czyli robić coś co pis obiecywał a teraz ma głęboko gdzieś co ludzie mówią.
Zobacz także
2017-05-04, godz. 09:23
Oryginał Konstytucji 3 Maja w Szczecinie efektem wspólnego zaangażowania [WIDEO]
To było niezwykłe wydarzenie w historii Pomorza Zachodniego - tak o trwającej kilkanaście dni wystawie, podczas której w Urzędzie Wojewódzkim prezentowano oryginał Konstytucji 3 Maja mówił Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodni…
» więcej
2017-04-28, godz. 09:12
Niemcy doceniają Polaków, przełamane stereotypy
Stereotypy o Polakach i Polsce zostały już w Niemczech dawno przełamane - mówiła wiceprezes Związku Polaków w Niemczech, Anna Wawrzyszko. Jak tłumaczyła w Rozmowie pod krawatem obraz Polaka, który zajmuje się kradzieżą samochodów…
» więcej
2017-04-27, godz. 10:25
Dr Ossowski w odpowiedzi na krytykę zw. z identyfikacją ofiar totalitaryzmów
- Za wolno i za drogo? - to nieprawdziwe zarzuty: tak mówił w Radiu Szczecin szef Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w Szczecinie, Andrzej Ossowski. Komentował w ten sposób pytanie o konflikt z wiceprezesem IPN, Krzysztofem…
» więcej
2017-04-27, godz. 09:18
Polityka historyczna Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
W województwie zachodniopomorskim jest jeszcze wiele do odkrycia, wiele ofiar II wojny światowej i czasów tuż po wojnie wymaga upamiętnienia - mówił w Rozmowie pod krawatem dr Andrzej Ossowski mianowany przewodniczącym Komitetu Ochrony…
» więcej
2017-04-26, godz. 10:18
Zbiór zastrzeżony IPN coraz mniej atrakcyjny
Z tej chmury spadnie prędzej mały deszczyk niż ulewa - prof. Antoni Dudek tak opisywał efekt, jaki - jego zdaniem - wywoła odtajnienie wszystkich akt tzw. zbioru zastrzeżonego Instytutu Pamięci Narodowej.
» więcej
2017-04-26, godz. 09:29
Prof. Dudek o 72. rocznicy zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną
Do tej daty trzeba podchodzić racjonalnie, jako do wydarzenia, które miało swoje dobre i złe strony - mówił historyk, prof. Antoni Dudek w 72. rocznicę zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną w 1945 roku.
» więcej
2017-04-25, godz. 10:07
Miejska spec-spółka pomysłem prezydenta na realizacje inwestycji
Intencje są dobre, ale będziemy dopytywać o szczegóły i to zadecyduje o wyniku głosowania - mówiła we wtorek Urszula Pańka pytana o poparcie jej klubu (PO) dla pomysłu prezydenta Szczecina. Zaproponował on powołanie specjalnej…
» więcej
2017-04-25, godz. 09:34
Urszula Pańka: - Część rad osiedli beneficjentami polityki prezydenta Krzystka
Prezydent Piotr Krzystek wciągnął rady osiedla w polityczną walkę - oceniła we wtorek, w Rozmowie pod krawatem Urszula Pańka, radna miejska z PO. Jako przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, która nadzoruje wybory do tych samorządów…
» więcej
2017-04-24, godz. 09:16
Tunel Szczecin-Świnoujście lapsusem językowym
Sekretarz szczecińskiej .Nowoczesnej tłumaczy partyjną koleżankę, która mówiła o budowie tunelu "ze Szczecina do Świnoujścia": - Zwykłe przejęzyczenie, lapsus językowy - tłumaczył w Rozmowie pod krawatem Przemysław Słowik.
» więcej
2017-04-20, godz. 10:19
Przebudowa al. Wojska Polskiego: potrzebna koncepcja ogólna
Przebudowa al. Wojska Polskiego w Szczecinie jest nieprzemyślana - mówił w Rozmowie Pod Krawatem Marek Duklanowski, radny Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2017-04-20, godz. 09:41
Duklanowski o prezydenturze: chcę, ale nie muszę
Jestem zaangażowany w życie miasta, start w wyborach prezydenckich rozważam, owszem, ale nie za wszelką cenę - mówił w Rozmowie pod krawatem szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości. Marek Duklanowski przyznał, że chciałby być…
» więcej
2017-04-19, godz. 09:43
Pomnik w Stargardzie latem do rozbiórki
Demontaż stojącego w centrum Stargardu sowieckiego pomnika zakończy się podczas wakacji - zapowiedział prezydent miasta, Rafał Zając. W Rozmowie pod krawatem przypomniał, że w listopadzie z Kolumny Zwycięstwa odcięta została głowica…
» więcej
2017-04-18, godz. 12:03
Piotr Kęsik: gwoździem do trumny SLD było wystawienie Magdaleny Ogórek
Szanse na odrodzenie są nikłe - tak o Sojuszu Lewicy Demokratycznej mówi były członek tej partii, Piotr Kęsik. W jego opinii w ugrupowaniu nie ma liderów, co pokazały wybory uzupełniające w Stargardzie. Z kandydowania na urząd prezydenta…
» więcej
2017-04-18, godz. 09:12
W samorządach przewietrzenie potrzebne, władza demoralizuje
Idea dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast jest dobra, ale to ograniczenie nie powinno być prawem działającym wstecz - mówi przewodniczący Polskiego Forum Samorządowego. Piotr Kęsik w Rozmowie pod krawatem skomentował…
» więcej
2017-04-14, godz. 10:31
Ks. Zyga: konflikty rodzą się z braku wzajemnego szacunku
Brakuje nam szacunku do siebie, do innych ludzi, na tym polega problem naszych czasów - mówił w piątek w Rozmowie pod krawatem ksiądz Sławomir Zyga.
» więcej