Obiecał budowę obwodnicy, stąd decyzja o poparciu marszałka Olgierda Geblewicza, także w tej kadencji - mówił w "Rozmowach pod krawatem" radny zachodniopomorskiego sejmiku Zygmunt Dziewguć z PSL-u.
Radny PSL-u zapewniał, że decydująca była obietnica budowy obwodnicy i matematyka, z której wynikało, że PO ma łatwiejszą ścieżkę do budowy koalicji. Zapytaliśmy, czy o decyzji Dziewgucia nie zdecydowało to, że miał wystąpić na briefingu prasowym i ogłosić, że jednak poprze PiS.
- Nie kalkulowałem tego - odpowiadał Zygmunt Dziewguć.
- Ale była sugestia, żeby zrobić briefing? - dopytywał prowadzący Przemysław Szymańczyk.
- Tak. Była - przyznał Dziewguć. - Natomiast uważałem, że skoro już jest sprawa dopięta do końca, więc jedna i druga obwodnica będzie analizowana i udało mi się zrealizować te wszystkie zamierzenia społeczne, na których mi zależało dla środowiska, z którego się wywodzę.
Zwróciliśmy uwagę, że w ten sposób popiera marszałka i zarząd województwa odpowiedzialny między innymi za aferę melioracyjną. Radny PSL-u odpowiadał, że nie zna szczegółów tej sprawy. Według ustaleń prokuratury, w instytucji podległej marszałkowi działała grupa przestępcza, która ustawiła przetargi na 600 milionów złotych.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
A może pan Redaktor odda połowę pensji na partię prezesa bo są w potrzebie ?
Przynajmniej nie firmuje, co tam afera melioracyjna przy rządach mafijnych pis ... "Afera Srebrna w dużym skrócie: Jarosław Kaczyński, poseł na Sejm RP (i prezes partii rządzącej) planuje pozyskać kredyt od kontrolowanego przez państwo (czyli swoją partię) banku na sumę 300 mln euro w celu zbudowania (przez spółkę należącą do fundacji) w centrum Warszawy budynków na których ma zarabiać fundacja w której radzie zasiada sam Kaczyński. Teraz brzmi prościej?
W tle oszukany biznesmen z Austrii (złożono już zawiadomienie do prokuratury), przegrane wybory w Warszawie (czyli w zasadzie koniec marzeń o budowie ponieważ nie będzie "wuzetki" czyli warunków zabudowy), złamanie przepisu o braku zarabiania przez partię polityczną i rozporządzanie majątkiem spółek skarbu państwa.
Jeśli ktoś pisze, że to jest "kapiszon" czy wręcz "glejt uczciwości Kaczyńskiego" i jego partii to postawcie na miejscu Prezesa któregoś z polityków opozycji i wyobraźcie sobie co się z nimi działo po uruchomieniu CBA, prokuraturze i sądach z nimi.
Kaczyński latami obsesyjnie szukał układów i sieci. Okazuje się, że sam je tworzył w zaciszu gabinetu na Nowogrodzkiej. Udzielał wywiadów w których jasno deklarował brak przywiązania do sfery materialnej. Idealnie omamił wszystkich swoją "ascezą". Być może te poszukiwania spisków i układów tak naprawdę było próba zwalczania biznesowej konkurencji.
Dziś można powiedzieć, że są w Polsce dwie partie polityczne, które najbardziej skorzystały na przekształceniach własnościowych po 1989 roku i majątku PZPR: to SLD i PiS (ówcześnie Porozumienie Centrum).
Najważniejsze, że w końcu mamy pewność i dowód (na taśmie) - to Jarosław Kaczyński stoi za spółką Srebrna i podejmuje w niej strategiczne decyzje. To z nim spotykają się wszyscy, którzy mają coś wspólnego z budową a nie ze fundacyjnymi "słupami".
To on pociąga za biznesowo-polityczne sznurki i jako szef rządzącej partii ma tak naprawdę nieograniczoną władzę w Polsce (repolonizowane banki, spółki skarbu państwa, prokuratura, ministerstwa czy sądy - wszyscy na usługach Prezesa PiS).
" Do władzy nie idzie się dla pieniędzy. Kto chce swoją pozycję polityczną spieniężać, ten musi odejść. Tę deklarację powtarzał jeszcze nie raz." Jarosław Kaczyński w 2015 roku"
Takie szczere, długie zająknięcie było genialne :)
Panie P. Szymańczyk tak tendencyjnych wywiadów w radiu publicznym się nie prowadzi, po prostu. Koalicja PO/PSL sprawdziła się w zarządzaniu państwem i w regionie, więc zdecydowano się ją kontynuować po wyborach. Tym bardziej, że wyborcy w Szczecinie wyraźnie pokazali gdzie jest miejsce dla PiS, po prostu go nie chcą w zarządzie. Poziom wywiadu tragiczny. Dlaczego pan wymuszał na zaproszonym gościu tłumaczenie się z faktu, że nie poparł PiS? Każdy rozsądny radny by nie poparł, i tym rozsądkiem wykazał się radny PSL. Poziom radia Szczecin, niegdyś obiektywnego i na poziomie, spadł poniżej dna. Nie da się już go słuchać. Czekamy do wyborów aby radio publiczne Szczecin, na powrót nim się stało.
Dogs bark and the caravan goes further.
Radio Szczecin liderem słuchalności w regionie. Gratulacje.
Zobacz także
2017-11-17, godz. 09:11
Prof. Lubiński: Rak to nie wyrok [WIDEO]
Rak to nie wyrok - mówi w Radiu Szczecin profesor Jan Lubiński i przekonuje, że medycyna coraz częściej wydłuża nasze życie.
» więcej
2017-11-16, godz. 13:40
Szef klubu PO w radzie miasta stawia na Arłukowicza
W czwartek w "Rozmowach pod krawatem" szef klubu PO w szczecińskiej radzie miasta Paweł Bartnik, wskazał posła Bartosza Arłukowicza jako najlepszego kandydata do zmierzenia się z Piotrem Krzystkiem w przyszłorocznych wyborach.
» więcej
2017-11-16, godz. 11:44
Symbole komunizmu znikają z ulic. Bartnik: W Szczecinie przez lata wiele się zmieniło [WIDEO]
W Szczecinie przez lata w większości udało się wyrugować symbole komunizmu z przestrzeni publicznej - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wieloletni radny, były wiceprezydent miasta, Paweł Bartnik.
» więcej
2017-11-16, godz. 09:15
"Marsz Niepodległości miał w sobie elementy faszystowskie"
W pełni popiera słowa, że "w Polsce rodzi się neofaszyzm" ale w głosowaniu Parlamencie Europejskim by się wstrzymał. Tak o środowej debacie i przyjętej rezolucji mówił szef klubu radnych PO w szczecińskiej radzie miasta.
» więcej
2017-11-15, godz. 12:02
"Ministrowie stawiają na szali swoje życie"
Walcząc z VAT-owską mafią ryzykuje się życiem i można się spotkać z "przysłowiową ciężarówką ze żwirem" - mówił w środę w "Rozmowach pod krawatem" wiceprzewodniczący partii Porozumienie Jarosława Gowina.
» więcej
2017-11-15, godz. 09:06
Wiceprzewodniczący od Gowina: Korwin-Mikke jest świetnym publicystą i ideologiem, ale... [WIDEO]
Nie było żadnego przewrotu w partii, po prostu z Januszem Korwinem-Mikke nie da się zbudować realnego obozu wolno rynkowego, który mógłby faktycznie wpływać na zmiany w Polsce - mówił w "Rozmowach pod krawatem" jeden z niegdysiejszych…
» więcej
2017-11-14, godz. 10:15
Zmiany w ordynacji wyborczej w opinii prezydenckiego ministra
Przewodniczący klubu radnych PiS w sejmiku komentuje propozycje zmiany ordynacji w wyborach samorządowych: - Wiele rzeczy w projekcie mi się podoba - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Mucha.
» więcej
2017-11-14, godz. 09:26
Mucha: Porozumienie na linii prezydent - partia rządząca coraz bliżej
Reforma wymiaru sprawiedliwości jest niezbędna, weta prezydenta były szczegółowo uzasadnione, a porozumienie między Andrzejem Dudą i PiS jest niemalże osiągnięte. Wymaga wzajemnego zatwierdzenia i można się tego spodziewać - tak…
» więcej
2017-11-13, godz. 10:34
Politolog o buczeniu na Tuska: "tego się nie spodziewał"
Buczenie na Donalda Tuska - o ile nie było reżyserowane - może pokazywać społeczne odczucia względem byłego premiera - mówił w "Rozmowach pod krawatem" profesor US Maciej Drzonek.
» więcej
2017-11-13, godz. 09:23
"Nielegalne hasła deprecjonują Marsz Niepodległości"
Niektóre środowiska mogły wręcz oczekiwać skrajnych haseł czy symboli na Marszu Niepodległości, po to by mówić o wszystkich uczestnikach manifestacji, że to "naziści" co jest oczywistą nieprawdą - podkreślał w "Rozmowach pod…
» więcej
2017-11-10, godz. 09:00
Raper ze Szczecina Młodym Ambasadorem Polszczyzny [WIDEO]
"Łona" otrzymał tytuł Młodego Ambasadora Polszczyzny. W studiu Radia Szczecin przyznał: to dla mnie szok.
» więcej
2017-11-09, godz. 10:11
"Bez Piłsudskiego i II RP nie byłoby dzisiejszej Polski ze Szczecinem i Wrocławiem"
Bez Józefa Piłsudskiego i II Rzeczpospolitej nie byłoby dzisiejszej Polski ze Szczecinem i Wrocławiem w granicach - uważa Krzysztof Kozłowski, zachodniopomorski wojewoda.
» więcej
2017-11-09, godz. 09:23
Wojewoda: Zachodniopomorskie istotne dla całego kraju
Czyn wyzwoleńczy polskiego żołnierza, wydarzenia Grudnia 1970 roku, karnawał "Solidarności" czy protesty w 1988 roku - to zdaniem wojewody zachodniopomorskiego wyjątkowo mocne czynniki państwotwórcze.
» więcej
2017-11-08, godz. 10:54
"Nie chcemy być żadną totalną opozycją"
Do wyborów samorządowych pójdziemy sami, bez koalicji z totalną opozycją - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" poseł Eugeniusz Kłopotek z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
» więcej
2017-11-08, godz. 09:31
Poseł PSL: Nie wierzę, że Waldemar Pawlak wziął łapówkę
Nie wierzę w opowieści o łapówkach branych przez wicepremiera Waldemara Pawlaka - stwierdził w środę w "Rozmowach pod krawatem" poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusz Kłopotek.
» więcej