Obiecał budowę obwodnicy, stąd decyzja o poparciu marszałka Olgierda Geblewicza, także w tej kadencji - mówił w "Rozmowach pod krawatem" radny zachodniopomorskiego sejmiku Zygmunt Dziewguć z PSL-u.
Radny PSL-u zapewniał, że decydująca była obietnica budowy obwodnicy i matematyka, z której wynikało, że PO ma łatwiejszą ścieżkę do budowy koalicji. Zapytaliśmy, czy o decyzji Dziewgucia nie zdecydowało to, że miał wystąpić na briefingu prasowym i ogłosić, że jednak poprze PiS.
- Nie kalkulowałem tego - odpowiadał Zygmunt Dziewguć.
- Ale była sugestia, żeby zrobić briefing? - dopytywał prowadzący Przemysław Szymańczyk.
- Tak. Była - przyznał Dziewguć. - Natomiast uważałem, że skoro już jest sprawa dopięta do końca, więc jedna i druga obwodnica będzie analizowana i udało mi się zrealizować te wszystkie zamierzenia społeczne, na których mi zależało dla środowiska, z którego się wywodzę.
Zwróciliśmy uwagę, że w ten sposób popiera marszałka i zarząd województwa odpowiedzialny między innymi za aferę melioracyjną. Radny PSL-u odpowiadał, że nie zna szczegółów tej sprawy. Według ustaleń prokuratury, w instytucji podległej marszałkowi działała grupa przestępcza, która ustawiła przetargi na 600 milionów złotych.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
A może pan Redaktor odda połowę pensji na partię prezesa bo są w potrzebie ?
Przynajmniej nie firmuje, co tam afera melioracyjna przy rządach mafijnych pis ... "Afera Srebrna w dużym skrócie: Jarosław Kaczyński, poseł na Sejm RP (i prezes partii rządzącej) planuje pozyskać kredyt od kontrolowanego przez państwo (czyli swoją partię) banku na sumę 300 mln euro w celu zbudowania (przez spółkę należącą do fundacji) w centrum Warszawy budynków na których ma zarabiać fundacja w której radzie zasiada sam Kaczyński. Teraz brzmi prościej?
W tle oszukany biznesmen z Austrii (złożono już zawiadomienie do prokuratury), przegrane wybory w Warszawie (czyli w zasadzie koniec marzeń o budowie ponieważ nie będzie "wuzetki" czyli warunków zabudowy), złamanie przepisu o braku zarabiania przez partię polityczną i rozporządzanie majątkiem spółek skarbu państwa.
Jeśli ktoś pisze, że to jest "kapiszon" czy wręcz "glejt uczciwości Kaczyńskiego" i jego partii to postawcie na miejscu Prezesa któregoś z polityków opozycji i wyobraźcie sobie co się z nimi działo po uruchomieniu CBA, prokuraturze i sądach z nimi.
Kaczyński latami obsesyjnie szukał układów i sieci. Okazuje się, że sam je tworzył w zaciszu gabinetu na Nowogrodzkiej. Udzielał wywiadów w których jasno deklarował brak przywiązania do sfery materialnej. Idealnie omamił wszystkich swoją "ascezą". Być może te poszukiwania spisków i układów tak naprawdę było próba zwalczania biznesowej konkurencji.
Dziś można powiedzieć, że są w Polsce dwie partie polityczne, które najbardziej skorzystały na przekształceniach własnościowych po 1989 roku i majątku PZPR: to SLD i PiS (ówcześnie Porozumienie Centrum).
Najważniejsze, że w końcu mamy pewność i dowód (na taśmie) - to Jarosław Kaczyński stoi za spółką Srebrna i podejmuje w niej strategiczne decyzje. To z nim spotykają się wszyscy, którzy mają coś wspólnego z budową a nie ze fundacyjnymi "słupami".
To on pociąga za biznesowo-polityczne sznurki i jako szef rządzącej partii ma tak naprawdę nieograniczoną władzę w Polsce (repolonizowane banki, spółki skarbu państwa, prokuratura, ministerstwa czy sądy - wszyscy na usługach Prezesa PiS).
" Do władzy nie idzie się dla pieniędzy. Kto chce swoją pozycję polityczną spieniężać, ten musi odejść. Tę deklarację powtarzał jeszcze nie raz." Jarosław Kaczyński w 2015 roku"
Takie szczere, długie zająknięcie było genialne :)
Panie P. Szymańczyk tak tendencyjnych wywiadów w radiu publicznym się nie prowadzi, po prostu. Koalicja PO/PSL sprawdziła się w zarządzaniu państwem i w regionie, więc zdecydowano się ją kontynuować po wyborach. Tym bardziej, że wyborcy w Szczecinie wyraźnie pokazali gdzie jest miejsce dla PiS, po prostu go nie chcą w zarządzie. Poziom wywiadu tragiczny. Dlaczego pan wymuszał na zaproszonym gościu tłumaczenie się z faktu, że nie poparł PiS? Każdy rozsądny radny by nie poparł, i tym rozsądkiem wykazał się radny PSL. Poziom radia Szczecin, niegdyś obiektywnego i na poziomie, spadł poniżej dna. Nie da się już go słuchać. Czekamy do wyborów aby radio publiczne Szczecin, na powrót nim się stało.
Dogs bark and the caravan goes further.
Radio Szczecin liderem słuchalności w regionie. Gratulacje.
Zobacz także
2020-02-26, godz. 09:17
Balazs: "PSL-owi groziło unicestwienie"
Współpraca z Koalicją Obywatelską drogo ich kosztowała, groziło im unicestwienie - tak o Polskim Stronnictwie Ludowym i swojej roli w zmianie kursu tego ugrupowania mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Balazs.
» więcej
2020-02-25, godz. 10:21
"Każda partia ma prawo mówić o sprawach krajowych na forum europejskim"
Nie można porównywać działalności opozycji na forum europejskim do "targowicy" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
» więcej
2020-02-24, godz. 10:11
Miasto podpisało umowę ws. programu do walki z zanieczyszczeniem powietrza
"Zefirek" i "Mewa" do walki z zanieczyszczeniem powietrza. W sumie, jak mówił w "Rozmowie pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera, z obu programów będzie można sfinansować wymianę około 400 pieców na węgie…
» więcej
2020-02-24, godz. 09:17
Zastępca prezydenta: inwestycje są lepiej realizowane, niż jeszcze kilka lat temu
Pieniądze weryfikują każde plany, a prezydent i jego ludzie mają plan rozwoju Szczecina - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" odpowiedzialny za inwestycje zastępca prezydenta Michał Przepiera.
» więcej
2020-02-20, godz. 10:45
"Apeluję do marszałka Senatu, żeby stanął w prawdzie"
Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS apeluje do marszałka Grodzkiego: - Niech stanie w prawdzie i wyjaśni Polakom, co działo się w szpitalu w Zdunowie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Michał Wypij.
» więcej
2020-02-20, godz. 09:00
Michał Wypij: "prezydent jest otwarty na nowe wizje, nowe impulsy, nowe osoby"
Poseł Porozumienia ocenia sztab Andrzeja Dudy: - Otwarcie się na osoby nowe w polityce, otwarcie na nowe impulsy i pomysły w kontynuacji aktywnej prezydentury - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Michał Wypij.
» więcej
2020-02-19, godz. 10:14
Możliwe opóźnienie budowy tunelu pod Świną. Przyczyna: koronawirus
Epidemia koronawirusa w Chinach może wpłynąć na budowę tunelu w Świnoujściu - przyznał w "Rozmowie pod krawatem" prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz. Przy czym - w tym momencie prace idą zgodnie z harmonogramem - zapewniał Żmurkiewicz…
» więcej
2020-02-19, godz. 09:10
Promenada Historyczna w Świnoujściu wejdzie na wokandę
Świnoujście przygotowuje się do zerwania umowy z wykonawcą Promenady Historycznej i przebudowy Wojska Polskiego - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz.
» więcej
2020-02-18, godz. 10:02
Los mandatu posłanki PiS w ocenie senatora PSL
Ze względów wizerunkowych Joanna Lichocka powinna zrezygnować z mandatu poselskiego - mówił w "Rozmowie pod krawatem" senator PSL, Jan Filip Libicki.
» więcej
2020-02-18, godz. 09:06
"Klarownym jest, by o prezydenturę ubiegali się liderzy partyjni"
Jest szefem PSL, a to partyjni liderzy powinni kandydować - tak senator PSL, Jan Filip Libicki odpowiadał na pytanie: czym Władysław Kosiniak-Kamysz przewyższa urzędującego prezydenta?
» więcej
2020-02-17, godz. 10:27
Spór o ST3. "Jesteśmy nastawieni na odbudowę gospodarki morskiej"
Winę za upadłość szczecińskiej fabryki ST3 prawdopodobnie ponosi jej pierwszy właściciel - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka.
» więcej
2020-02-17, godz. 09:03
A. Szałabawka o prezydencie: "ludzie lubią z nim rozmawiać, lubią przy nim być"
Aktywność i energia, spotkania z ludźmi, którzy dobrze czują się w towarzystwie Andrzeja Dudy - tak o plusach kampanii prezydenta i jego szansach na wygraną mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości - Artur Szałabawka.
» więcej
2020-02-12, godz. 10:34
Agatowska: "Promenada historyczna" w Świnoujściu to kompromitacja
Wstyd dla miasta i mieszkańców - tak o sprawie budowy tzw. "promenady historycznej" w Świnoujściu mówiła w "Rozmowie pod krawatem" Joanna Agatowska z SLD. Miasto musiało zwrócić 7 milionów złotych unijnego dofinansowania.
» więcej
2020-02-12, godz. 09:06
Klasa polityczna powinna zachować standardy i "dbać o klasę"
Klasa polityczna powinna dbać o klasę - tak Joanna Agatowska, wiceprzewodnicząca zachodniopomorskiego SLD komentowała w "Rozmowie pod krawatem" wydarzenia z Pucka.
» więcej
2020-02-11, godz. 10:10
Prof. Rau: polska opozycja jest nielojalna wobec państwa
Nienawiść do demokratycznie wybranego rządu przeważa nad lojalnością wobec Polski - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Zbigniew Rau z Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej