Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie o politycznych oponentach z Koalicji Europejskiej: wysyłają do Brukseli ludzi, którzy gdy negocjowali nasze przystąpienie do Unii Europejskiej zgodzili się, aby polscy rolnicy dostali dwukrotnie mniej pieniędzy niż farmerzy w starej Unii - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Ryszard Czarnecki.
Polityk PiS tłumaczył, że mimo nośnych haseł o "globalizacji, integracji, europeizacji", tak naprawdę każde państwo w Europie "twardo walczy o swoje interesy". Tymczasem, według Czarneckiego, politycy, którzy mają znaleźć się na listach Koalicji Europejskiej, są znani z innej postawy.
- Pan Cimoszewicz, który ma być "jedynką" w Warszawie, jak i pan Miller ma być "jedynką" w Wielkopolsce. Miller jako premier i Cimoszewicz jako szef MSZ-tu wynegocjowali Traktat Akcesyjny między Polską a Unią w 2003 roku, który zakładał dopłaty dla rolników 2 lub 2,5 raza mniejsze od tych, które mają farmerzy z Holandii, Włoch i Niemiec. To jakby pokazuje ich umiejętność negocjacji. Albo nie są w stanie, nie potrafili lub po prostu mieli w nosie polskie interesy. Takich ludzi chcą wysłać do Brukseli, a tu trzeba się twardo bić o polskie interesy - mówił Czarnecki.
Jak tłumaczył Czarnecki, przykładowo Niemcy właśnie zwiększyli uprawnienia kontrolne swojego parlamentu, aby lepiej zadbać o swój interes narodowy w Unii Europejskiej.
- Pan Cimoszewicz, który ma być "jedynką" w Warszawie, jak i pan Miller ma być "jedynką" w Wielkopolsce. Miller jako premier i Cimoszewicz jako szef MSZ-tu wynegocjowali Traktat Akcesyjny między Polską a Unią w 2003 roku, który zakładał dopłaty dla rolników 2 lub 2,5 raza mniejsze od tych, które mają farmerzy z Holandii, Włoch i Niemiec. To jakby pokazuje ich umiejętność negocjacji. Albo nie są w stanie, nie potrafili lub po prostu mieli w nosie polskie interesy. Takich ludzi chcą wysłać do Brukseli, a tu trzeba się twardo bić o polskie interesy - mówił Czarnecki.
Jak tłumaczył Czarnecki, przykładowo Niemcy właśnie zwiększyli uprawnienia kontrolne swojego parlamentu, aby lepiej zadbać o swój interes narodowy w Unii Europejskiej.
Dodaj komentarz 2 komentarze
no tak, lepiej wysyłać do PE ludzi, którzy "załatwili" Polsce:
- liczne konflikty z Komisją Europejską, których efektem są postępowania PRZECIWKO Polsce przed TSUE;
- "wygrane" zablokowanie wyboru Tuska w stylu 27:1 ;
- uruchomienie postępowania PRZECIWKO Polsce w trybie art. 7 dot. zagrożenia praworządności w Polsce (wcześniej NIGDY ta procedura nie była uruchomiona, więc to faktycznie sukces!);
- nałożenie kar za wycinkę Puszczy Białowieskiej (niedługo to samo będzie dot. przekopu Mierzei Wiślanej);
- rozpropagowanie pojęcia "SZMALCOWNICTWA" i tym samym - dania oszołomom przyczynku do szargania polskiej opinii w błocie antysemityzmu;
- odwołanie z funkcji wiceszefa PE Polaka za chamskie obraźliwe wypowiedzi (też sukces! bo pierwszy raz w historii. Rzecz jasna - pierwszy raz takie odwołanie w historii PE, bo nie wypowiedzi!);
- zdemolowanie i rozwalenie ekskluzywnych polskich stadnin koni arabskich (przetrwały wojny i komunę, a PiS dał im radę w kilka miesięcy...);
- wbrew logice, rozsądkowi i poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków promują w Polsce energetykę opartą na węglu (rzecz jasna - ruskim! Bo Putin potrzebuje kasy), marginalizują odnawialne źródła energii, za co niedługo przyjdzie nam zapłacić;
- skonfliktowali Polskę z Izraelem i Iranem....
To tylko parę przykładów tzw. "sukcesów" PiS na arenie europejskiej. A lista ich jest dłuuuuga!
Najlepsze zaś to, że ci "mistrzowie dyplomacji" już zapowiadają, że będą się koalicjować z równie oszołomskimi ruchami, które dążą do demontażu i osłabienia Unii Europejskiej (często za kasę od Putina), promując w miejsce solidaryzmu europejskiego - siłę nacjonalizmów i szowinizmów.
Czyli stawiają na to, co w przeszłości wielokrotnie było źródłami wojen i konfliktów.
Więc warto przemysleć zanim się zagłosuje na PiS, bo i armię rozpirzyli w drobny mak, więc jak przyjdzie co do czego, to będzie cienko...
Każde państwo w Europie walczy o swoje interesy, więc przynajmniej widać, o czyje interesy walczą niektórzy politycy pochodzący z Polski.
Zobacz także
2022-10-31, godz. 09:44
"Halloween jest modą, a chrześcijaństwo ma mocne korzenie"
Halloween jest modą, a chrześcijaństwo ma mocne korzenie, które wrosły w naszą tożsamość - mówił w "Rozmowach pod krawatem" ksiądz Sylwester Marcula, proboszcz parafii pod wezwaniem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki…
» więcej
2022-10-28, godz. 11:14
Od zmiany przepisów wypadków na pasach dla pieszych jest więcej
Statystyki są niepokojące, ale potrzeba czasu na dostosowanie się do zmian. Komendant wojewódzki policji w Szczecinie komentuje w Radiu Szczecin przepisy o pierwszeństwie pieszych wchodzących na pasy.
» więcej
2022-10-27, godz. 09:35
Lubczyk: czasami rodzice nie zgadzają się na pomoc medyczną dla dziecka
Rodzice, którzy nie zgadzają się, aby ratownicy medyczni pomogli ich dziecku - poseł Koalicji Polskiej Radosław Lubczyk mówił w "Rozmowach pod krawatem" o pracach nad nową ustawą o ratownictwie medycznym i historiach, jakie w sejmie…
» więcej
2022-10-26, godz. 09:21
Szałabawka: jesteśmy w trakcie światowej wojny gospodarczej
Można być dobrej myśli, ale czekamy na krok Rosji. Tak poseł Prawa i Sprawiedliwości komentuje spadające ceny gazu na światowych rynkach.
» więcej
2022-10-25, godz. 11:01
Poseł PiS czeka na rozwinięcie afery taśmowej. Czy Grzegorz Napieralski przyjmował łapówki?
Poseł PiS czeka na wyniki śledztwa w sprawie pieniędzy od aferzysty dla fundacji, w której działała żona Grzegorza Napieralskiego.
» więcej
2022-10-25, godz. 09:42
Działania PO to "nurt zamordystyczny, który chce nas zepchnąć w dyktaturę"
Polityk PiS ocenia kontrolę posłanek PO na szczecińskiej uczelni: - Pogwałcenie uniwersyteckiej wolności, ale to nic nowego dla tego "zamordystyczego" środowiska - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Leszek Dobrzyński.
» więcej
2022-10-24, godz. 12:29
Drzonek: Samorządy współpracujące z Warszawą mogą tylko skorzystać
Dla samorządu korzystna jest współpraca z Warszawą, niezależnie od tego, kto w danym momencie sprawuje władzę w Polsce - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" profesor Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2022-10-24, godz. 09:20
Politolog: Tusk nazywając przestępcę "wiarygodnym", strzelił sobie samobója
Polityczny "samobój" - profesor politologii Maciej Drzonek w "Rozmowach pod krawatem" analizował ubiegłotygodniową konferencję szefa PO i odpowiedź na to ministra sprawiedliwości.
» więcej
2022-10-20, godz. 09:13
Pieniądze na przywrócenie autobusowej linii "A" wydano na rachunki za komunikację miejską
Brak przywrócenia linii autobusowej "A" i narastający kryzys finansowy w szczecińskiej komunikacji miejskiej. Radny PO Patryk Jaskulski wie, jak rozwiązać te problemy - mówił o tym w "Rozmowach pod Krawatem".
» więcej
2022-10-18, godz. 09:17
Wody Polskie zrobiły swoje, teraz czas na Urząd Miasta. Ussarz o podtopieniach na Krzekowie i Bezrzeczu.
Nie będzie pieniędzy na zrobienie dokumentacji przepustów cieku Bukowa, więc mieszkańcom Krzekowa i Bezrzecza znowu będą grozić podtopienia - mówił w "Rozmowach pod krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2022-10-17, godz. 11:10
Jak walczyć o inwestorów z całego świata w Zachodniopomorskiem?
Wiceminister spraw wewnętrznych o przyszłości Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych: - Robimy wszystko, aby piąta edycja nie była ostatnia - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Paweł Szefernaker.
» więcej
2022-10-17, godz. 09:31
Szefernaker: Samorząd powinien współpracować z rządem
To są po prostu dobre rozwiązania i realna pomoc dla mieszkańców - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker pytany o to, jak udało się przekonać samorządy do dystrybucji węgla.
» więcej
2022-10-14, godz. 09:17
Generał Skrzypczak: zagrożeniem nie jest bomba jądrowa, ale strach przed nią
Nie rozumiem straszenia bronią jądrową. Czymś, co prezydent Rosji zapowiadał od dawna - mówił w "Rozmowach pod krawatem" generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych i były doradca w MON.
» więcej
2022-10-13, godz. 09:16
Urząd Miasta potwierdza obecność węgla w składach. Poseł PO twierdzi inaczej
To były cztery losowo wybrane składy - tak w "Rozmowach pod Krawatem" poseł Platformy Obywatelskiej tłumaczy swój film, gdzie próbuje potwierdzić tezę, że węgla w Polsce nie ma.
» więcej
2022-10-12, godz. 09:27
"Dziękuję rządowi, że udało mu się sprowadzić węgiel z różnych kierunków świata"
Dziękuje rządowi za to, że sprowadził węgiel na zimę - poseł Koalicji Polskiej Radosław Lubczyk pytany o to, czy samorządy powinny włączyć się w dystrybucję tego surowca odpowiadał, że "przecież jest na składach i każdy…
» więcej