Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie o politycznych oponentach z Koalicji Europejskiej: wysyłają do Brukseli ludzi, którzy gdy negocjowali nasze przystąpienie do Unii Europejskiej zgodzili się, aby polscy rolnicy dostali dwukrotnie mniej pieniędzy niż farmerzy w starej Unii - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Ryszard Czarnecki.
Polityk PiS tłumaczył, że mimo nośnych haseł o "globalizacji, integracji, europeizacji", tak naprawdę każde państwo w Europie "twardo walczy o swoje interesy". Tymczasem, według Czarneckiego, politycy, którzy mają znaleźć się na listach Koalicji Europejskiej, są znani z innej postawy.
- Pan Cimoszewicz, który ma być "jedynką" w Warszawie, jak i pan Miller ma być "jedynką" w Wielkopolsce. Miller jako premier i Cimoszewicz jako szef MSZ-tu wynegocjowali Traktat Akcesyjny między Polską a Unią w 2003 roku, który zakładał dopłaty dla rolników 2 lub 2,5 raza mniejsze od tych, które mają farmerzy z Holandii, Włoch i Niemiec. To jakby pokazuje ich umiejętność negocjacji. Albo nie są w stanie, nie potrafili lub po prostu mieli w nosie polskie interesy. Takich ludzi chcą wysłać do Brukseli, a tu trzeba się twardo bić o polskie interesy - mówił Czarnecki.
Jak tłumaczył Czarnecki, przykładowo Niemcy właśnie zwiększyli uprawnienia kontrolne swojego parlamentu, aby lepiej zadbać o swój interes narodowy w Unii Europejskiej.
- Pan Cimoszewicz, który ma być "jedynką" w Warszawie, jak i pan Miller ma być "jedynką" w Wielkopolsce. Miller jako premier i Cimoszewicz jako szef MSZ-tu wynegocjowali Traktat Akcesyjny między Polską a Unią w 2003 roku, który zakładał dopłaty dla rolników 2 lub 2,5 raza mniejsze od tych, które mają farmerzy z Holandii, Włoch i Niemiec. To jakby pokazuje ich umiejętność negocjacji. Albo nie są w stanie, nie potrafili lub po prostu mieli w nosie polskie interesy. Takich ludzi chcą wysłać do Brukseli, a tu trzeba się twardo bić o polskie interesy - mówił Czarnecki.
Jak tłumaczył Czarnecki, przykładowo Niemcy właśnie zwiększyli uprawnienia kontrolne swojego parlamentu, aby lepiej zadbać o swój interes narodowy w Unii Europejskiej.
Dodaj komentarz 2 komentarze
no tak, lepiej wysyłać do PE ludzi, którzy "załatwili" Polsce:
- liczne konflikty z Komisją Europejską, których efektem są postępowania PRZECIWKO Polsce przed TSUE;
- "wygrane" zablokowanie wyboru Tuska w stylu 27:1 ;
- uruchomienie postępowania PRZECIWKO Polsce w trybie art. 7 dot. zagrożenia praworządności w Polsce (wcześniej NIGDY ta procedura nie była uruchomiona, więc to faktycznie sukces!);
- nałożenie kar za wycinkę Puszczy Białowieskiej (niedługo to samo będzie dot. przekopu Mierzei Wiślanej);
- rozpropagowanie pojęcia "SZMALCOWNICTWA" i tym samym - dania oszołomom przyczynku do szargania polskiej opinii w błocie antysemityzmu;
- odwołanie z funkcji wiceszefa PE Polaka za chamskie obraźliwe wypowiedzi (też sukces! bo pierwszy raz w historii. Rzecz jasna - pierwszy raz takie odwołanie w historii PE, bo nie wypowiedzi!);
- zdemolowanie i rozwalenie ekskluzywnych polskich stadnin koni arabskich (przetrwały wojny i komunę, a PiS dał im radę w kilka miesięcy...);
- wbrew logice, rozsądkowi i poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków promują w Polsce energetykę opartą na węglu (rzecz jasna - ruskim! Bo Putin potrzebuje kasy), marginalizują odnawialne źródła energii, za co niedługo przyjdzie nam zapłacić;
- skonfliktowali Polskę z Izraelem i Iranem....
To tylko parę przykładów tzw. "sukcesów" PiS na arenie europejskiej. A lista ich jest dłuuuuga!
Najlepsze zaś to, że ci "mistrzowie dyplomacji" już zapowiadają, że będą się koalicjować z równie oszołomskimi ruchami, które dążą do demontażu i osłabienia Unii Europejskiej (często za kasę od Putina), promując w miejsce solidaryzmu europejskiego - siłę nacjonalizmów i szowinizmów.
Czyli stawiają na to, co w przeszłości wielokrotnie było źródłami wojen i konfliktów.
Więc warto przemysleć zanim się zagłosuje na PiS, bo i armię rozpirzyli w drobny mak, więc jak przyjdzie co do czego, to będzie cienko...
Każde państwo w Europie walczy o swoje interesy, więc przynajmniej widać, o czyje interesy walczą niektórzy politycy pochodzący z Polski.
Zobacz także
2019-05-06, godz. 14:18
"Jeżeli chcemy dogonić Niemcy, to musimy zacząć inwestować w ludzi"
Kandydatka Lewicy Razem o strajku nauczycieli: od 30 lat rządzący Polską popełniają "haniebny błąd pogardliwego traktowania ludzi pracujących na rzecz państwa" - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" Julia Zimmermann.
» więcej
2019-05-06, godz. 09:54
"Przez wieloletnie zaniedbania Szczecin jest niezbyt dobrze skomunikowany ze stolicą"
Szczecin kojarzy się jej z pięknymi magnoliami, a nie podoba się jej skomunikowanie stolicy województwa zachodniopomorskiego ze stolicą - ocenia Julia Zimmermann, liderka listy Lewicy Razem w naszym okręgu, mieszkanka Warszawy.
» więcej
2019-05-02, godz. 09:02
"Pan Juncker wyciąga rękę do stabilnej Polski"
Europa się zmienia: pan Macron będzie miał coraz mniej do powiedzenia, a pozycja pani Merkel w Niemczech słabnie - tak ostatni wywiad dla "Rzeczpospolitej" przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera komentował Zbigniew…
» więcej
2019-04-30, godz. 10:34
Startowaliśmy z punktu "wyrżnięte palnikami instalacje"
Odbudowa nigdy nie jest łatwa, szczególnie, gdy punktem wyjścia jest ruina zostawiona przez poprzedników - tak o kondycji przemysłu stoczniowego i budowie promu w Szczecinie mówił Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2019-04-30, godz. 09:30
Dobrzyński: Chcemy Unii równej dla wszystkich
W Unii chcemy być równymi partnerami, a nie "niczym pańszczyźniany chłop korzyć się przed Jaśnie Panem" - mówił w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
» więcej
2019-04-29, godz. 10:16
Napieralski o dialogu z nauczycielami: Podstawa to pieniądze na stole
To rząd powinien wystąpić z ofertą, przedstawić całościowy pakiet zmian w oświacie, ale większe pieniądze są podstawą do negocjacji - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" Grzegorz Napieralski.
» więcej
2019-04-26, godz. 09:22
Janicki: Teatr Kameralny świadomie pracuje na standardzie teatralnym
Teatr w Bramie Portowej to tradycja, od eksperymentów są inni - tak o roli "Kameralnego" mówi w Radiu Szczecin Michał Janicki.
» więcej
2019-04-25, godz. 09:35
Wiceprzewodniczący Kukiz'15 mocno o polskim systemie oświaty
Polskiego systemu edukacji nie da się naprawić, trzeba go rozwalić i budować coś innego - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" wiceprzewodniczący Kukiz'15 Jarosław Sachajko.
» więcej
2019-04-24, godz. 11:57
Gazoport wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne całej Europy
Rozbudowa terminalu gazowego w Świnoujściu służy bezpieczeństwu energetycznemu Europy - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.
» więcej
2019-04-24, godz. 10:13
"Prezydent Duda monitoruje sytuację. Absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo matur"
Absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo matur - Andrzej Duda na bieżąco monitoruje sytuację w sporze ZNP kontra rząd - zapewnił w "Rozmowach pod krawatem" zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.
» więcej
2019-04-24, godz. 09:17
Mucha po wyborach na Ukrainie: Spodziewam się, że kierunek atlantycki będzie utrzymany
Prezydencki minister o wyborach na Ukrainie: Jestem optymistą. Spodziewam się, że kierunek euroatlantycki będzie utrzymany - mówił Paweł Mucha w "Rozmowach pod krawatem" w dyskusji na temat polityki międzynarodowej nowego prezydenta…
» więcej
2019-04-23, godz. 09:17
Alarmujące słowa europosła PiS
Zaśmiecony Bałtyk umiera - mówił Czesław Hoc. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości w "Rozmowach pod krawatem" komentował dotychczasową politykę morską Unii Europejskiej.
» więcej
2019-04-19, godz. 09:24
"Wokół płonącej katedry jest wielka solidarność i poruszenie"
Mam nadzieje, że obraz płonącej paryskiej katedry Notre-Dame będzie dla wielu impulsem ożywienia wiary - mówił ks. dr Sławomir Zyga w "Rozmowach pod Krawatem".
» więcej
2019-04-18, godz. 12:15
Brudziński o KE: Niechęć i nienawiść do PiS-u to nie jest najlepsze paliwo
Złe emocje: niechęć i nienawiść nie są dobrym "paliwem", aby stawiać na "eklektyczny twór", jakim jest Koalicja Europejska - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" Joachim Brudziński, "jedynka" PiS w majowych eurowyborach w okręgu obejmującym…
» więcej
2019-04-18, godz. 10:17
J. Brudziński: interes narodowy ponad inne interesy
Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości o terminie wprowadzenia w Polsce euro: - Na pierwszym miejscu musi być polski interes narodowy, a nie interes naszych sympatycznych niemieckich sąsiadów - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Joachim Br…
» więcej