To chęć zamanifestowania niechęci do Kościoła, bo na Prawobrzeżu jest wystarczająco miejsca i na nową świątynię, i na miejsca relaksu dla mieszkańców - oceniał w "Rozmowie pod Krawatem" szef opozycyjnego klubu PiS Bartłomiej Sochański.
Jedna trzecia mieszkańców dzielnicy jest przeciw - chcą terenów zielonych czy placów zabaw. Ale jest grono osób, które chciałoby budowy kościoła i parafii jako elementu spajającego lokalną społeczność. W ocenie Sochańskiego, sprzeciw wobec świątyni jest motywowany ideologią.
- W przekroju dziejów, charakterystyka wielu władz. Nic nowego się nie dzieje, to być może się niektórym podoba. Ludzie lubią narzekać na Kościół, ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami. Na Prawobrzeżu jest miejsce i na kościół, i na zieleń, i na miejsce do ćwiczeń. Trzeba tylko w przyjaznej atmosferze ustalić to między przyjaznymi względem siebie ludźmi, a z tym niestety nie mamy zawsze do czynienia - podsumował Sochański.
W planie zagospodarowania tego terenu jest ujęta budowa kościoła. Kolejne podejście do tego tematu najprawdopodobniej odbędzie się na lutowej sesji rady miasta.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
skoro mieszkańcy są przeciwni, bo w pobliżu znajduje się kilka kościołów, to po co im narzucać coś, czego nie chcą???
vox populi - vox dei
Ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami i zyskania politycznego poparcia kleru
Ten temat doskonale wpisuje się w informację o tym, że nasz kraj stał się takim pokazowym chłopcem do połajanki. Polska jest jedynym krajem europejskim, który niezmiennie hołduje własnym wartościom, jest wierny tradycji i od wieków podtrzymuje religię, dzięki której w ogóle istnieje. Dlatego wiara jest solą w oku tych, którzy chcieliby zniszczyć Polskę dla własnych celów i nieustannie będą kąsać.
O ludzie, kolega powyżej chyba odleciał.
Kupiłeś mieszkanie. 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować kościół o czym nikt nie informował wcześniej, bo wszystko było załatwiane po cichu tak, żeby mieszkańcy się nie dowiedzieli.
Czy to jest jasne?
Kupiłeś mieszkanie, a 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować duży market, pałac pod dom publiczny, hałaśliwy autoserwis.
Czy to jest jasne?
@Stetinensis
Ilość wiernych na niedzielnych mszach w Szczecinie wskazuje, że zdecydowana większość nie podziela tego poglądu.
"Jest jedynym krajem", "wierny tradycji"...
Taaaak, ciągle "czterdzieści i cztery", "Polska Winkelriedem narodów". To było w XIX wieku (1834). Żyjemy 200 lat później. Czasy się zmieniły. Ludzka mentalność się zmieniła. Więcej wiemy. Inaczej żyjemy. Nie stoimy w miejscu, bo gdyby tak było to stalibyśmy dalej z maczugami w jaskiniach. Odrzucamy to co się zużyło i nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości. Można żyć w jaskiniach, albo jak Mormoni czy inne zamknięte społeczeństwo, tylko po co? Bo tak?
Jeśli jakaś krzykliwa grupa chce, to proszę bardzo. Ale sami i proszę na siłę nie zmuszać pozostałych. To tak jakby chcieć nad Rudzianką postawić meczet, bo 10 czy 30 osób chciało i nie interesuje ich co myślą inni mieszkańcy.
Niech sobie Sochański na swoim osiedlu wybuduje następny kościół bo na bukowym są już Kościoły !
Broń Boże na żłobek i przedszkole - na to nie ma pieniędzy i miejsca. Kościół zawsze może kupić sobie ziemię za cenę rynkową, jak deweloper.
Zobacz także
2020-09-28, godz. 09:20
"Prezes PiS udowodnił, że potrafi przekazać dużą część uprawnień władzy"
Polityk PiS o umowie koalicyjnej w Zjednoczonej Prawicy i wejściu Jarosława Kaczyńskiego do rządu: - Ma siłę autorytetu potrzebną na trzy lata kadencji wypełnionej ważnymi reformami dla Polski - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Krzysztof…
» więcej
2020-09-25, godz. 10:38
Współpraca m.in. z Japonią oraz nowe kierunki na Akademii Sztuki
Moje postulaty wyborcze są też strategią prowadzenia uczelni, mamy obrane kierunki rozwoju - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" nowa rektorka Akademii Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-09-25, godz. 09:35
Akademia Sztuki w Szczecinie stawia na tradycyjne zajęcia
O tym, jak nauka będzie wyglądać w nowym roku akademickim w dobie koronawirusa, mówiła w "Rozmowie pod krawatem" prof. Mirosława Jarmołowicz - rektorka Akademii Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-09-24, godz. 09:09
"Szymon Hołownia mówi Biedroniem sprzed dwóch lat"
Lewica ma się dobrze, a Szymon Hołownia mówi "Robertem Biedroniem sprzed dwóch lat" - tak o kondycji swojego ugrupowania po porażce w wyborach prezydenckich i ewentualnym zagrożeniu ze strony nowej siły politycznej mówiła w "Rozmowie…
» więcej
2020-09-23, godz. 10:05
Wiceminister Kopeć: mierzenie temperatury w szkole nie jest obowiązkowe
Nie ma obowiązku mierzenia dzieciom temperatury przy wejściu do szkoły - informował w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty, Maciej Kopeć.
» więcej
2020-09-23, godz. 09:19
"Nauczyciel może mieć poglądy, ale nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji"
Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty komentując sprawę listu, którzy napisali krakowscy nauczyciele "w obronie osób LGBT+".
» więcej
2020-09-22, godz. 10:34
Poseł Dobrzyński: "Nie spodziewamy się szczególnej eskalacji"
Nie spodziewa się "szczególnej eskalacji", czeka na uwagi prezydenta i pracę senatorów nad "piątką dla zwierząt" - poseł PiS, Leszek Dobrzyński w "Rozmowie pod krawatem" podkreślał, że tak jak idea ustawy o obronie zwierząt jest…
» więcej
2020-09-22, godz. 09:19
"Jeżeli chcemy dalej stanowić dobry zgrany zespół, to musimy być Zjednoczoną Prawicą"
"Jeżeli chcemy stanowić zgrany zespół i dalej reformować Polskę, to faktycznie musimy być Zjednoczoną Prawicą" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
» więcej
2020-09-21, godz. 09:23
Jach: Solidarna Polska i Porozumienie nie istnieją bez PiS
Jeszcze nie jest wszystko stracone, choć koalicjanci stawiają sprawę na ostrzu noża - tak o losach Zjednoczonej Prawicy mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.
» więcej
2020-09-18, godz. 09:22
"Solidarność była unikatem"
Demokracja, prawda, wolność - to tylko niektóre wartości "Solidarności", jakie zostały wcielone w życie Polaków - mówił w "Rozmowie Pod krawatem" dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie.
» więcej
2020-09-17, godz. 09:17
Napieralski: nikt nie chce zniszczyć polskiego rolnictwa
Dbać o zwierzęta, ale i nie zniszczyć polskiego rolnictwa i unikać niepotrzebnego politycznego "podgrzewania" tematu - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.
» więcej
2020-09-09, godz. 10:04
Spór wokół ogrodu w Przelewicach. "Czas na porozumienie"
Zamiast wzajemnie się oskarżać, warto usiąść do rozmów - tak o dyskusji w sprawie przyszłości ogrodu dendrologicznego w Przelewicach mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł SLD Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-09-08, godz. 13:10
Wojewoda o szkołach w czasie pandemii: Sytuacja jest w miarę spokojna
Na ten moment sytuacja jest w miarę spokojna - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wojewoda zachodniopomorski odpowiadając na pytanie o rozpoczęty już rok szkolny w czasie pandemii.
» więcej
2020-09-08, godz. 10:11
RIO: Przelewice zadłużają się w parabankach. Wojewoda reaguje
Regionalna Izba Obrachunkowa informuje o zadłużaniu się gminy Przelewice w "parabankach" - wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zwrócił się do władz samorządowych o zaprzestanie tych praktyk, pod rygorem odwołania wójta ze sta…
» więcej
2020-09-08, godz. 09:04
Wojewoda zachodniopomorski o finansowaniu lotniska Szczecin-Goleniów
Według umowy wspólników to samorząd odpowiada za bieżące funkcjonowanie lotniska w Goleniowie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" przedstawiciel rządu w regionie, wojewoda zachodniopomorski, Tomasz Hinc.
» więcej