To chęć zamanifestowania niechęci do Kościoła, bo na Prawobrzeżu jest wystarczająco miejsca i na nową świątynię, i na miejsca relaksu dla mieszkańców - oceniał w "Rozmowie pod Krawatem" szef opozycyjnego klubu PiS Bartłomiej Sochański.
Jedna trzecia mieszkańców dzielnicy jest przeciw - chcą terenów zielonych czy placów zabaw. Ale jest grono osób, które chciałoby budowy kościoła i parafii jako elementu spajającego lokalną społeczność. W ocenie Sochańskiego, sprzeciw wobec świątyni jest motywowany ideologią.
- W przekroju dziejów, charakterystyka wielu władz. Nic nowego się nie dzieje, to być może się niektórym podoba. Ludzie lubią narzekać na Kościół, ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami. Na Prawobrzeżu jest miejsce i na kościół, i na zieleń, i na miejsce do ćwiczeń. Trzeba tylko w przyjaznej atmosferze ustalić to między przyjaznymi względem siebie ludźmi, a z tym niestety nie mamy zawsze do czynienia - podsumował Sochański.
W planie zagospodarowania tego terenu jest ujęta budowa kościoła. Kolejne podejście do tego tematu najprawdopodobniej odbędzie się na lutowej sesji rady miasta.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
skoro mieszkańcy są przeciwni, bo w pobliżu znajduje się kilka kościołów, to po co im narzucać coś, czego nie chcą???
vox populi - vox dei
Ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami i zyskania politycznego poparcia kleru
Ten temat doskonale wpisuje się w informację o tym, że nasz kraj stał się takim pokazowym chłopcem do połajanki. Polska jest jedynym krajem europejskim, który niezmiennie hołduje własnym wartościom, jest wierny tradycji i od wieków podtrzymuje religię, dzięki której w ogóle istnieje. Dlatego wiara jest solą w oku tych, którzy chcieliby zniszczyć Polskę dla własnych celów i nieustannie będą kąsać.
O ludzie, kolega powyżej chyba odleciał.
Kupiłeś mieszkanie. 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować kościół o czym nikt nie informował wcześniej, bo wszystko było załatwiane po cichu tak, żeby mieszkańcy się nie dowiedzieli.
Czy to jest jasne?
Kupiłeś mieszkanie, a 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować duży market, pałac pod dom publiczny, hałaśliwy autoserwis.
Czy to jest jasne?
@Stetinensis
Ilość wiernych na niedzielnych mszach w Szczecinie wskazuje, że zdecydowana większość nie podziela tego poglądu.
"Jest jedynym krajem", "wierny tradycji"...
Taaaak, ciągle "czterdzieści i cztery", "Polska Winkelriedem narodów". To było w XIX wieku (1834). Żyjemy 200 lat później. Czasy się zmieniły. Ludzka mentalność się zmieniła. Więcej wiemy. Inaczej żyjemy. Nie stoimy w miejscu, bo gdyby tak było to stalibyśmy dalej z maczugami w jaskiniach. Odrzucamy to co się zużyło i nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości. Można żyć w jaskiniach, albo jak Mormoni czy inne zamknięte społeczeństwo, tylko po co? Bo tak?
Jeśli jakaś krzykliwa grupa chce, to proszę bardzo. Ale sami i proszę na siłę nie zmuszać pozostałych. To tak jakby chcieć nad Rudzianką postawić meczet, bo 10 czy 30 osób chciało i nie interesuje ich co myślą inni mieszkańcy.
Niech sobie Sochański na swoim osiedlu wybuduje następny kościół bo na bukowym są już Kościoły !
Broń Boże na żłobek i przedszkole - na to nie ma pieniędzy i miejsca. Kościół zawsze może kupić sobie ziemię za cenę rynkową, jak deweloper.
Zobacz także
2020-03-30, godz. 13:51
"Przy fake newsach powinna być zdecydowana reakcja organów państwa"
Niegodziwe i skandaliczne wprowadzanie w błąd opinii publicznej - tak zachowanie szczecińskiego samorządowca nazywa minister w kancelarii prezydenta Paweł Mucha.
» więcej
2020-03-30, godz. 10:10
"Nie chciałbym żeby tarcza antykryzysowa była tematem politycznym"
Senat zaczyna prace nad tarczą antykryzysową, a prezydencki minister ma nadzieję, że nie staną się forum politycznej, przedwyborczej gry - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha.
» więcej
2020-03-30, godz. 09:18
Mucha: najważniejsze są kwestie związane ze zdrowiem publicznym i gospodarką
Prezydent Andrzej Duda skupia się na zdrowiu publicznym i kondycji polskiej gospodarki - tak minister w kancelarii prezydenta Paweł Mucha odpowiadał na pytanie o rezygnację Kidawy-Błońskiej z prowadzenia kampanii wyborczej.
» więcej
2020-03-26, godz. 09:22
Borys (KO) o ryzykownym posiedzeniu Sejmu: Poseł został wybrany, żeby sprawować mandat
Skoro pracują lekarze i pielęgniarki czy pracownicy sklepów to mogą też pracować posłowie - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Borys.
» więcej
2020-03-25, godz. 09:17
Dobrzyński: Opozycja liczy na kryzys, który zaszkodzi prezydentowi
Opozycja liczy na kryzys, który zaszkodzi prezydentowi Andrzejowi Dudzie, stąd żądania przełożenia daty wyborów - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
» więcej
2020-03-24, godz. 11:02
Dlaczego opozycja chce przełożyć wybory? Ocena europosła PiS-u
Presja na przełożenie wyborów wynika z nieprzygotowania opozycji i jest próbą grania na czas - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.
» więcej
2020-03-24, godz. 09:18
Waszczykowski: Unia Europejska jest sparaliżowana i nie wyciągnęła wniosków
Unia Europejska jest sparaliżowana, nie wyciągnęła wniosków z wcześniejszych epidemii - mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie oceniając działania organizacji w obliczu Covid-19.
» więcej
2020-03-23, godz. 10:29
"Nie można zostawić bez opieki innych pacjentów", czyli przygotowanie do szczytu epidemii
Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego mówił o sytuacji systemu zdrowotnego w Polsce w kontekście koronawirusa: profesor Bogusław Machaliński zwracał uwagę, że tak jak trzeba przewidywać możliwy rozwój pandemii w kraju, tak…
» więcej
2020-03-19, godz. 09:19
"Jesteśmy na początku całego kryzysu"
Chwalił rozwiązanie rządu Mateusza Morawieckiego. Gościem "Rozmowy pod Krawatem" był europoseł z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej - profesor Bogusław Liberadzki.
» więcej
2020-03-18, godz. 12:10
Wybory na rektora. "PUM świetnie wywiązał się z organizacji"
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie świetnie wywiązał się z organizacji wyborów rektora - komentował profesor Maciej Drzonek. Odbyły się one we wtorek.
» więcej
2020-03-18, godz. 10:18
"Żeby wybory zostały przełożone, powinien zostać ogłoszony stan wyjątkowy"
Państwo w sytuacji zagrożenia potrzebuje silnego przywódcy - uważa politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2020-03-18, godz. 09:12
Politolog: To, co robi prezydent, jest naturalne i związane z wykonywaniem jego funkcji
Kampania wyborcza musi się dostosować do tej wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prof. Maciej Drzonek.
» więcej
2020-03-17, godz. 09:10
"Nie ma co liczyć na solidarność w krajach UE, w których panuje pandemia"
Unia Europejska niewiele ma do zrobienia w obecnej sytuacji, bo nawet traktaty jej nie przewidują - mówi eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski.
» więcej
2020-03-16, godz. 10:42
Koronawirus. Nie tyle śmierci, ile chce statystyka
Śmiertelność zarażonych koronawirusem jest dużo niższa niż podawana do wiadomości publicznej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.
» więcej
2020-03-12, godz. 09:08
Minister Maciej Kopeć: egzaminy nie są zagrożone
Harmonogram egzaminów maturalnych i ósmoklasistów w tym momencie nie jest zagrożony - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty Maciej Kopeć.
» więcej