To chęć zamanifestowania niechęci do Kościoła, bo na Prawobrzeżu jest wystarczająco miejsca i na nową świątynię, i na miejsca relaksu dla mieszkańców - oceniał w "Rozmowie pod Krawatem" szef opozycyjnego klubu PiS Bartłomiej Sochański.
Jedna trzecia mieszkańców dzielnicy jest przeciw - chcą terenów zielonych czy placów zabaw. Ale jest grono osób, które chciałoby budowy kościoła i parafii jako elementu spajającego lokalną społeczność. W ocenie Sochańskiego, sprzeciw wobec świątyni jest motywowany ideologią.
- W przekroju dziejów, charakterystyka wielu władz. Nic nowego się nie dzieje, to być może się niektórym podoba. Ludzie lubią narzekać na Kościół, ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami. Na Prawobrzeżu jest miejsce i na kościół, i na zieleń, i na miejsce do ćwiczeń. Trzeba tylko w przyjaznej atmosferze ustalić to między przyjaznymi względem siebie ludźmi, a z tym niestety nie mamy zawsze do czynienia - podsumował Sochański.
W planie zagospodarowania tego terenu jest ujęta budowa kościoła. Kolejne podejście do tego tematu najprawdopodobniej odbędzie się na lutowej sesji rady miasta.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
skoro mieszkańcy są przeciwni, bo w pobliżu znajduje się kilka kościołów, to po co im narzucać coś, czego nie chcą???
vox populi - vox dei
Ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami i zyskania politycznego poparcia kleru
Ten temat doskonale wpisuje się w informację o tym, że nasz kraj stał się takim pokazowym chłopcem do połajanki. Polska jest jedynym krajem europejskim, który niezmiennie hołduje własnym wartościom, jest wierny tradycji i od wieków podtrzymuje religię, dzięki której w ogóle istnieje. Dlatego wiara jest solą w oku tych, którzy chcieliby zniszczyć Polskę dla własnych celów i nieustannie będą kąsać.
O ludzie, kolega powyżej chyba odleciał.
Kupiłeś mieszkanie. 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować kościół o czym nikt nie informował wcześniej, bo wszystko było załatwiane po cichu tak, żeby mieszkańcy się nie dowiedzieli.
Czy to jest jasne?
Kupiłeś mieszkanie, a 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować duży market, pałac pod dom publiczny, hałaśliwy autoserwis.
Czy to jest jasne?
@Stetinensis
Ilość wiernych na niedzielnych mszach w Szczecinie wskazuje, że zdecydowana większość nie podziela tego poglądu.
"Jest jedynym krajem", "wierny tradycji"...
Taaaak, ciągle "czterdzieści i cztery", "Polska Winkelriedem narodów". To było w XIX wieku (1834). Żyjemy 200 lat później. Czasy się zmieniły. Ludzka mentalność się zmieniła. Więcej wiemy. Inaczej żyjemy. Nie stoimy w miejscu, bo gdyby tak było to stalibyśmy dalej z maczugami w jaskiniach. Odrzucamy to co się zużyło i nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości. Można żyć w jaskiniach, albo jak Mormoni czy inne zamknięte społeczeństwo, tylko po co? Bo tak?
Jeśli jakaś krzykliwa grupa chce, to proszę bardzo. Ale sami i proszę na siłę nie zmuszać pozostałych. To tak jakby chcieć nad Rudzianką postawić meczet, bo 10 czy 30 osób chciało i nie interesuje ich co myślą inni mieszkańcy.
Niech sobie Sochański na swoim osiedlu wybuduje następny kościół bo na bukowym są już Kościoły !
Broń Boże na żłobek i przedszkole - na to nie ma pieniędzy i miejsca. Kościół zawsze może kupić sobie ziemię za cenę rynkową, jak deweloper.
Zobacz także
2018-11-15, godz. 11:33
Poseł PiS o radnym SLD: Potrafi mieć własne zdanie
Poseł PiS komplementuje radnego sejmiku z SLD: Ma odwagę cywilną i potrafi mieć własne zdanie, nawet jeżeli jest ono "nie bardzo zgodne" z linią partii - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Michał Jach. To opinia o Stanisławie Wziątku…
» więcej
2018-11-14, godz. 12:01
Prezes Wardacki: Liga Mistrzyń w Netto Arenie powrotem do normalności
Powrót do normalnych relacji z miastem - tak prezes Grupy Azoty ocenił w "Rozmowie pod krawatem" decyzję o rozgrywaniu przez Chemika Police meczów siatkarskiej Ligi Mistrzyń w szczecińskiej hali Netto Arena.
» więcej
2018-11-14, godz. 11:22
Prezes Grupy Azoty: Fałszowano oświadczenia dopuszczające rosyjskie nawozy
Prezes Grupy Azoty ujawnia: Na kluczowym stanowisku działała osoba, która fałszowała oświadczenia dopuszczające rosyjskie nawozy na polski rynek - mówił w środę Wojciech Wardacki w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2018-11-14, godz. 10:14
Wardacki: porażająca inwestycja b. zarządu w dziurę w ziemi w Senegalu
Ustalenia śledztwa w sprawie inwestycji w Senegalu są "porażające" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.
» więcej
2018-11-14, godz. 09:33
Prezes Grupy Azoty będzie się domagał przeprosin od posłów PO. Wymienia nazwiska
Posłowie PO odpowiedzą za "idiotyczne interpelacje, które naruszają dobra wielu osób" - zapowiedział w "Rozmowach pod krawatem" prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.
» więcej
2018-11-13, godz. 10:55
W. Czarzasty z dystansem i pokorą, ale również z satysfakcją
Ma w sobie "dystans i pokorę", gdy mowa o wynikach wyborów samorządowych ale cieszy się, że jeden sejmikowy radny w naszym regionie może decydować o przyszłej koalicji i wyborze marszałka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Włodzimierz…
» więcej
2018-11-13, godz. 09:32
Ostra wymiana w "Rozmowach pod krawatem". Szef SLD: To skandal
Nie wstydzi się historii i każe dziękować za to, że po 1945 roku, "rządzili ludzie, dzięki którym Szczecin jest Polski" - taką refleksją na 100-lecie odzyskania niepodległości podzielił się szef SLD Włodzimierz Czarzasty w "Rozmowach…
» więcej
2018-11-09, godz. 11:02
Łuczko: zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości był niefortunny!
To była niefortunna decyzja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - tak zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości w Warszawie ocenia były działacz szczecińskiej Solidarności.
» więcej
2018-11-09, godz. 09:14
"Polacy zasługują na to, żeby godnie uczcić stulecie odzyskania niepodległości"
"Pomimo tego, że mogą przytrafić się osoby chcące popsuć świętowanie, to na marsz powinniśmy pójść" - podkreślał, w audycji "Rozmowy pod Krawatem", były działacz Solidarności Franciszek Łuczko.
» więcej
2018-11-08, godz. 09:29
Prezydent Warszawy zakazała organizacji Marszu Niepodległości. Święcicki broni decyzji Gronkiewicz-Waltz
Warszawa dla wszystkich, ale nie dla rasizmu i "rzeczy sprzecznych z prawem" - mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki broniąc prezydent Warszawy, która zakazała Marszu Niepodleg…
» więcej
2018-11-07, godz. 12:36
Marsz Niepodległości w Szczecinie? Bez problemu!
Nie ma żadnego problemu z Marszem Niepodległości w Szczecinie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-07, godz. 10:25
Prezydent Krzystek i wyzwania nadchodzących lat
Przebudowa Łasztowni i powstanie mostu Kłodnego - to jedno z najważniejszych wyzwań jakie stawia sobie Piotr Krzystek w tej kadencji.
» więcej
2018-11-07, godz. 09:49
Krzystek: Potrzebujemy 7-10 lat, żeby rozwiązać ten wstydliwy problem
Potrzeba przynajmniej kilku lat na rozwiązanie wstydliwego problemu braku toalet w wielu mieszkaniach komunalnych w śródmieściu Szczecina - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-06, godz. 09:23
Kukiz ostro o tych, którzy odeszli z klubu: Oszukali wyborców
Oszukali wyborców - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Kukiz o byłych posłach jego klubu. Lider ruchu Kukiz'15 dodawał, że "nigdy nie pozwoli na to, aby kwestionować postulaty, z jakimi szliśmy w wyborach".
» więcej
2018-11-05, godz. 10:20
Prof. Drzonek o wynikach drugiej tury: Głosujemy na konkretne osoby, a nie na partie
To nie było głosowanie na partie, a na konkretnych ludzi - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński politolog, komentując wyniki II tury wyborów samorządowych w Polsce.
» więcej