Senator PO o pracach w Senacie w sprawie ordynacji: Rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej, wtedy nie mielibyśmy, "problemu z wyborami" - stwierdziła Magdalena Kochan w "Rozmowach pod krawatem".
Pytana o to, jak długo nowe prawo wyborcze będzie dyskutowane w Senacie, Kochan mówiła, że "tyle, ile trzeba".
- W ogóle jestem przeciwnikiem zmian w ordynacji wyborczej w czasie krótszym niż przewiduje to konstytucja. Co najwyżej pół roku przed samym aktem wyborczym i uważam, że te zmiany nie są dobre. Wystarczyło, żeby rządzący wprowadzili stan klęski żywiołowej i dziś nie mielibyśmy kłopotów, ani z wyborami, ani z wyborami korespondencyjnymi. Będziemy procedować tak długo, jak będzie to potrzebne - powiedziała Kochan.
Senatorowie innych klubów, Nowej Lewicy czy PSL mówili w mediach, że prace nad ustawą dotyczącą wyborów powinny trwać około dwóch tygodni, zamiast ustawowych maksymalnych 30 dni.
- W ogóle jestem przeciwnikiem zmian w ordynacji wyborczej w czasie krótszym niż przewiduje to konstytucja. Co najwyżej pół roku przed samym aktem wyborczym i uważam, że te zmiany nie są dobre. Wystarczyło, żeby rządzący wprowadzili stan klęski żywiołowej i dziś nie mielibyśmy kłopotów, ani z wyborami, ani z wyborami korespondencyjnymi. Będziemy procedować tak długo, jak będzie to potrzebne - powiedziała Kochan.
Senatorowie innych klubów, Nowej Lewicy czy PSL mówili w mediach, że prace nad ustawą dotyczącą wyborów powinny trwać około dwóch tygodni, zamiast ustawowych maksymalnych 30 dni.
Dodaj komentarz 10 komentarzy
ludziom ogarniętym niespełnioną żądzą pełni władzy tego nie przetłumaczysz.
Wbrew rozsądkowi ślepo dążą do realizacji swoich szaleńczych planów. Choćby i po trupach
Jest nawet takie specjalne pojęcie - obstrukcja parlamentarna.
Czyli Senatorowie PO szykują się do powtórki obstrukcji ; inaczej niż rozsądniejsi z PSL-u i Lewicy którzy zdają (już) sobie sprawę że p.Trzaskowski stanowi zagrożenie dla ich kandydatów a nie dla Prezydenta Dudy. To może być ciekawe starcie wewnątrz większości senackiej podczas tych prac ...
Wikipedia wyróżnia też drugie znaczenie pojęcia "obstrukcja":
Obstrukcja – inaczej zaparcie, utrudnione lub niezbyt częste oddawanie stolca.
Choć chłopaki-pisiaki zachowują się tak, jakby doskwierało im coś absolutnie przeciwnego, rzadkiego.... ;))
"Kochan mówiła, że "tyle, ile trzeba". Czyli jak poprzednio miesiąc. Aby tylko wyjść na swoje (wymiana słabej kandydatki na słabego tęczolubnego kandydata) i komplikować trudną sytuację w czasie pandemii.
Przypominam że PiS zmienia ordynację wyborczą od połowy marca. Z resztą jedną ustrawę zmieniającą kodeks wyborczy Pan Prezydent podpisał. Tylko że ona okazała się bublem, dlatego trzeba procedować nową. Oczywiście to że PiS nie potrafi porządnie napisać ustawy to wina opozycji? To że 30mln nielegalnie wydrukowanych kart idzie właśnie na makulaturę to też wina opozycji? PiS rządzi już 5 rak a nadal każde ich potknięcie to "wina Tuska". Opamiętajcie się.
@Janek .N
Obstrukcja medyczna, a ... obstrukcja parlamentarna, tak się ma do siebie jak ... węgiel kamienny do ... kamienia węgielnego.
Wina opozycji, że nad dobrem wszystkich postawili interes partyjny. Gdyby KO nie grzebało się celowo przez miesiąc w Senacie, wybory można było przeprowadzić ustawowo w maju. Ale niestety dla KO była ważniejsza zamiana swojego kandydata i w tym celu zastopowanie wyborów w Senacie.
Powinno się obradować w tym temacie tyle ile jest potrzebne tak samo jak inne ustawy.
Zmiana kodeksu wyborczego nie wcześniej niż 6 m-cy przed wyborami jest złamaniem regulaminu sejmu. Robienie znowu winy Tuska jak same Jarosławy się nie mogły dogadać, jest trochę śmieszne. BTW wg. niektórych PiSfans, Jarosławy tym, że się dogadały przy stoliku, pomogli PO wymienić kandydata.
Zobacz także
2023-09-05, godz. 09:07
Wieczorek: Nowa Lewica w koalicji? Drugi raz tego błędu nie popełnimy
Startujemy jako komitet Nowej Lewicy, a nie w koalicji. Na naszych listach miejsca mają nasi partnerzy z między innymi PPS, Partii Razem czy Partii Pracy - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" poseł Dariusz Wieczorek.
» więcej
2023-08-29, godz. 10:50
Minister Gliński o przekazaniu historycznej szczecińskiej świetlicy
Nie spodziewam się, aby ktoś utrudniał przekazanie budynku historycznej świetlicy stoczniowej dla Centrum Solidarności "Stocznia" - mówił w wydaniu specjalnym "Rozmów pod krawatem" minister kultury i dziedzictwa narodowego profesor…
» więcej
2023-06-22, godz. 11:27
"Bardzo duże grono mieszkańców regionu przekonało się do PiS"
Ludzie chcą z nami rozmawiać. Mam nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość zyska w opinii mieszkańców Pomorza Zachodniego - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka w "Rozmowie pod krawatem".
» więcej
2023-06-22, godz. 09:05
Szałabawka: Polimery Police to dziejowa sprawa dla zachodniopomorskiego
Otwieramy dziś największą inwestycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Tak o uruchomieniu produkcji polipropylenu mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka.
» więcej
2023-06-21, godz. 10:11
Rektor ANS: Polacy powinni wypowiedzieć się w referendum
Polacy powinni wypowiedzieć się w kwestii przyjmowania uchodźców - uważa rektor Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie.
» więcej
2023-06-21, godz. 09:51
Socjolog: narzucanie rozwiązań ws. wielokulturowości powoduje duży opór
Kwestia przyjmowania uchodźców jeszcze długo będzie budzić duże napięcia. Tak uważa socjolog i rektor Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie.
» więcej
2023-06-20, godz. 11:29
Szef IPN w Szczecinie: będą nowe miejsca pamięci Polaków na Pomorzu Zachodnim
Na terenie Pomorza Zachodniego brakuje miejsc pamięci. Te wieloletnie zaległości zamierzamy nadrobić - mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor IPN w Szczecinie Krzysztof Męciński.
» więcej
2023-06-20, godz. 09:08
"Wielki majątek potężnych niemieckich koncernów powstał na krzywdzie ludzkiej"
Hugo Boss szył mundury dla żołnierzy hitlerowskich Niemiec, Dr. Otker produkował dla nich żywność, a Stoewer samochody - o tym opowiada wystawa "Gospodarka III Rzeszy", którą można zobaczyć w Szczecinie na Jasnych Błoniach.
» więcej
2023-06-16, godz. 09:27
Rektor PUM: pokazujemy, że jesteśmy jedną z najlepszych uczelni w kraju
Bez inwestycji, uczelnia nie będzie się rozwijać i nie będzie przyciągać najlepszych kandydatów na lekarzy - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
» więcej
2023-06-15, godz. 08:58
Klub PiS przeciwko absolutorium dla marszałka Geblewicza
Klub Prawa i Sprawiedliwości będzie głosował przeciwko absolutorium dla marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza - zapowiedział w "Rozmowie pod krawatem" Rafał Niburski, przewodniczący klubu PiS w Sejmiku Województwa…
» więcej
2023-06-14, godz. 09:16
"To najwyższy poziom bestialstwa. Rosjanie są zdolni do wszystkiego"
To zbrodnia i bestialstwo, a okupant zdolny jest do wszystkiego. Tak działania Rosji w ukraińskiej Nowej Kachowce komentuje ks. Waldemar Pawelec.
» więcej
2023-06-13, godz. 09:06
Stosunek partii do paktu migracyjnego będzie istotnym elementem kampanii wyborczej
Kwestia migrantów będzie miał wpływ na kampanię wyborczą w Polsce - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Marcin Palade, socjolog polityki. Komentował pakt migracyjny Unii Europejskiej.
» więcej
2023-06-12, godz. 09:14
Polityka rządu Tuska względem Rosji w serialu dokumentalnym "Reset"
Postanowiliśmy dotrzeć do dokumentów i sprawdzić, co oznaczała w konkretach polityka „resetu” z Rosją prowadzona przez Donalda Tuska - powiedział w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin redaktor Michał Rachoń z TVP.
» więcej
2023-06-07, godz. 09:06
Bogucki: nie ma w Odrze nic niepokojącego
Z Odrą jest wszystko w porządku - zapewnia wojewoda zachodniopomorski.
» więcej
2023-06-02, godz. 09:27
Gmyz: Niemcy zaczynają dostrzegać, że PiS jest trwałym elementem sceny politycznej
Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory parlamentarne w Polsce, niemiecki rząd może poważniej potraktować kwestie reperacji - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
» więcej