Sytuacja skandaliczna i niedopuszczalna, a ci, którzy to "rozumieją", nie zdają sobie sprawy z tego, że w przyszłości ktoś może również ich tak potraktować - tak politolog, profesor US Maciej Drzonek mówił o formie protestów, wulgaryzmach, niszczeniu kościołów, łamaniu norm społecznych i drastycznemu obniżeniu jakości debaty publicznej.
Naukowiec w "Rozmowie pod krawatem" zwracał uwagę, że rząd niedoszacował poziomu niezadowolenia społecznego w czasie pandemii, a czas publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego był niefortunny. Co nie usprawiedliwia formy protestów.
- Przyzwalanie na tak drastyczne obniżenie poziomu debaty, na złamanie pewnych norm społecznych. Protestować można, ale w czasie pandemii forma protestu jest absolutnie niedopuszczalna. A protestowanie poprzez rzucanie wulgaryzmami, jest niedopuszczalne z takich kulturowych przesłanek. Osoby, które dzisiaj to z taką swadą wypowiadają, że to rozumieją, że przecież ci ludzie są zdenerwowani, nie zdają sobie sprawy z tego, że przeciwko nim to się zaraz obróci - mówi Drzonek.
Protesty pod hasłem Strajku Kobiet rozpoczęły się po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o aborcji eugenicznej.
- Przyzwalanie na tak drastyczne obniżenie poziomu debaty, na złamanie pewnych norm społecznych. Protestować można, ale w czasie pandemii forma protestu jest absolutnie niedopuszczalna. A protestowanie poprzez rzucanie wulgaryzmami, jest niedopuszczalne z takich kulturowych przesłanek. Osoby, które dzisiaj to z taką swadą wypowiadają, że to rozumieją, że przecież ci ludzie są zdenerwowani, nie zdają sobie sprawy z tego, że przeciwko nim to się zaraz obróci - mówi Drzonek.
Protesty pod hasłem Strajku Kobiet rozpoczęły się po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o aborcji eugenicznej.
Dodaj komentarz 10 komentarzy
Siła protestu jest wprost proporcjonalna do jego przyczyny, czyli do aroganckiego zachowania obecnej władzy. Orzeczenie TK przepełniło kielich goryczy. Trudno było nie zauważyć narastającej niechęci do rządu (czytaj do PIS-u) czytając komentarze - choćby komentarze do "rozmów pod krawatem".
Pan Redaktor pięknie zakończył rozmowę mówiąc o dolewaniu oliwy do ognia. Kto dolał, to widać z najnowszych sondaży
cyt. "... że rząd niedoszacował poziomu niezadowolenia społecznego w czasie pandemii, a czas publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego był niefortunny."
Niefortunny? Serio? Miało przejść po cichu pod kołderką pandemii ale się nie udało! Było to przemyślane działanie - konsekwencji jednak nie przewidzieli. Bezpośrednią odpowiedzialność za to, że ludzie wyszli na ulicę, ponosi partia rządząca!
O drastycznym obniżeniu poziomu debaty, naukowiec niech z Kaczyńskim i Lichocką porozmawia - wyznaczyli poziom debaty POPiS-u.
Swoją drogą fajna fucha taki politolog - chodzić od redakcji do redakcji, napompowane dyrdymały z patosem opowiadać i kasę na tym trzepać. A jak się nie sprawdzi co było mówione - to udawać zaskoczonego i udowadniać, że to ewenement...
Ilość komentarzy tutaj niewiele znaczy, ponieważ ten sam lewicowy troll, czy trolle, pisze/piszą komentarze pod różnymi nickami. Poza tym grupowe protestowanie w czasie pandemii głównie wulgarnej i niedojrzałej młodzieży, bo ktoś chce mordować chore nienarodzone dzieci i nie pasuje mu co mówi Konstytucja, jest niepoważne, nieodpowiedzialne i niebezpieczne.
lepiej ratujcie kościoły, kulturę i dzieci niepełnosprawne !
@ Pawel - pilnuj aby ci się nicki nie pomieszały przy tym trollowaniu.
Swoją drogą, od dawna piszę w komentarzach, że PRS powinno zablokować zmiany nicków na kontach :P
@Jan Kowalski@ - Kościoły wcale nie są zagrożone! To napompowane dyrdymały Jarka, aby elektorat PiS podburzyć na protestujących. A jeżeli kościoły - duchowni czują się zagrożeni to zawsze można zaangażować firmę ochroniarską jak każdy szanujący się obywatel lub przedsiębiorstwa. Kasę zbierają za wszystkie sakramenty więc niech ruszą kiesą i sami się zabezpieczą.
dobór słów:
- czas publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego był "niefortunny"
- forma protestu jest "absolutnie niedopuszczalna"
A może by tak na odwrót?
Drzonek mówi PiS-owskim przekazem dnia. Tytułami naukowymi ma wzmocnić ten partyjny głos.
A prawda jest taka, że juz nawet faszyzujący ONR w oficjalnym stanowisku twierdzi, że za całą sytuację odpowiada Partia rządząca - PiS i personalnie Kaczyński!
"Użycie aborcji jako narzędzia do wywołania niepokojów społecznych, a nawet zamieszek uważamy za cyniczne, obrzydliwe i niebezpieczne, podobnie jak zbijanie na tym kapitału politycznego. "
@Siara Przygadał kocioł garnkowi.
@Paweł - nie biorę kasy za to co piszę :P
Zobacz także
2018-04-12, godz. 10:55
Polityk .Nowoczesnej: Prezydent Warszawy zachowuje się tak, jakby szła w zaparte
- Prezydent Warszawy zachowuje się tak, jakby "szła w zaparte" - tak o postawie Hanny Gronkiewicz-Waltz mówił w "Rozmowach pod krawatem" polityk .Nowoczesnej i członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy, Paweł Rabie…
» więcej
2018-04-12, godz. 09:22
Rabiej o śledztwie ws. katastrofy: "państwo nas w tej kwestii bardzo zawiodło"
Polskie państwo bardzo nas zawiodło w wyjaśnianiu przyczyn tragedii w Smoleńsku - stwierdził w czwartek w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Rabiej z .Nowoczesnej.
» więcej
2018-04-11, godz. 11:21
Dobrzyński o kandydacie PiS na prezydenta miasta: Będzie potrafił połączyć szczecinian
Poseł PiS Leszek Dobrzyński nie ujawnił dzisiaj ani nazwiska, ani kiedy partia przedstawi oficjalnie kandydata na prezydenta Szczecina. Jednak, jak można wywnioskować z jego wypowiedzi w "Rozmowach pod krawatem", on już zna osobę, która…
» więcej
2018-04-11, godz. 09:19
Dobrzyński o systemie alarmowym miasta: "Sprawa wbrew pozorom jest poważna"
Ironiczne słowa posła Prawa i Sprawiedliwości po wtorkowych uroczystościach smoleńskich w Szczecinie.
» więcej
2018-04-09, godz. 15:28
Czy prezydent Szczecina widzi potrzebę uczczenia ofiar katastrofy smoleńskiej?
Czy prezydent Szczecina widzi potrzebę uczczenia 96 ofiar katastrofy smoleńskiej? - zapytaliśmy Piotra Krzystka w "Rozmowach pod krawatem". W oficjalnym komunikacie miasta czytamy, że we wtorek 10 kwietnia w Szczecinie o godzinie 8.41…
» więcej
2018-04-09, godz. 14:03
Miejska spółka kontra wykonawca spalarni. Prezydent zabiera głos
Mostostal Warszawa będzie musiał głęboko przemyśleć błąd, jaki popełnił schodząc z budowy szczecińskiej spalarni śmieci - tak o czekających miasto procesach w sporze z pierwszym wykonawcą tej inwestycji mówił w "Rozmowach…
» więcej
2018-04-09, godz. 10:18
"Większość samorządów jest w rękach niepartyjnych i oby tak zostało"
Partie w samorządach nie działają dobrze i to jest problem Polski - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
» więcej
2018-04-09, godz. 09:35
Piotr Krzystek o zarobkach polityków: Potrzebna jest debata
Dyskusja o wynagrodzeniach posłów czy samorządowców ma na celu "podnoszenie ciśnienia politycznego w kraju" - komentował w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Szczecina.
» więcej
2018-04-06, godz. 11:55
Ile traci Słowianin?
W Słowianinie nie ma koncertów, więc są straty finansowe. Dyrektor Domu Kultury zdradził w "Rozmowach pod krawatem", że już teraz to kilkadziesiąt tysięcy złotych.
» więcej
2018-04-05, godz. 09:28
Winnicki: Europa Zachodnia ma spór z Europą Środkową
Europa Zachodnia ma spór z Europą Środkową - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem" szef Ruchu Narodowego i poseł niezrzeszony Robert Winnicki. Dodał, że chodzi o spór "cywilizacyjny i kulturowy".
» więcej
2018-04-04, godz. 11:11
Kłopoty ze spalarnią śmieci w Szczecinie. "Prezydent ponosi odpowiedzialność"
Szczeciński polityk .Nowoczesnej o "spartolonych" i "niedopilnowanych" inwestycjach w mieście, za które odpowiedzialność jego zdaniem ponosi prezydent Szczecina - Przemysław Słowik w "Rozmowach pod krawatem" komentował wtorkowe doniesienia…
» więcej
2018-04-04, godz. 09:19
Słowik: Razem do wyborów, ale nie za wszelką cenę [WIDEO]
Zapewniali, że do wyborów pójdą razem, ale jak się okazało "nie za wszelką cenę" - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Przemysław Słowik, sekretarz .Nowoczesnej w Szczecinie pytany o kulisy wyborczego porozumienia z Platformą Ob…
» więcej
2018-04-03, godz. 10:01
Hambura wskazuje ich jako przykład. "Niemcy odstawili NRD-owską elitę"
Niemcy są dobrym przykładem na to, jak można odstawić na boczny tor polityczną elitę związaną z poprzednim systemem - mówił w "Rozmowach pod krawatem" mecenas Stefan Hambura.
» więcej
2018-04-03, godz. 09:26
Hambura: ZDF robi wszystko by nie przepraszać za określenie "polskie obozy śmierci"
ZDF korzysta ze wszystkich możliwości prawnych i walczy do końca, by nie przeprosić za kłamliwy zwrot - mówił w "Rozmowie pod krawatem" mecenas Stefan Hambura.
» więcej
2018-03-30, godz. 10:20
"Popatrzmy na Wielkanoc nie jak na jeden dzień świąteczny"
Zatrzymujemy się przy krzyżu, przy jego adoracji w milczeniu, bo widzimy bezgraniczną miłość Boga do człowieka - o tym, że ten czas wyciszenia, refleksji jest tak samo ważnym świętem, jak Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny przekonywał…
» więcej