Prezydent Szczecina nie ma wątpliwości, że miasto powinno przekazać siostrom Misjonarkom Miłości kamienicę na Łasztowni z 99 procentową bonifikatą.
- Siostry prowadzą działalność niezwykle pożyteczną dla miasta. Zresztą bez dotacji ze strony miejskiej, bo tego nie oczekiwały nigdy, choć takie możliwości zawsze istnieją. To działalność, która służy społeczności lokalnej, ponieważ zajmują się najbiedniejszymi, bezdomnymi. Uważam, że to obiektywnie pozytywna działalność, niezależnie kto i co na ten temat sądzi. Wyręczają miasto i inne organizacje. Uważam ten wniosek za zasadny - powiedział prezydent Piotr Krzystek.
Misjonarki Miłości są w Szczecinie od 33 lat. Z prośbą o umożliwienie wieczystej dzierżawy budynku, który wymaga remontu, wystąpiły dwa lata temu.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Nikt nie neguje zacności Sióstr ani nadzwyczajnej wartości ich pracy. Zanegowaniu podlega pewność, że kamienica im za bezcen sprzedana będzie wykorzystywana na dotychczasowe cele.
Niestety, Kościół szczecińsko-kamieński jest niewiarygodny, co innego zapowiada, co innego realizuje. Przykładem może być szpital miejski, który miał służyć jako dom opieki, a jest ośrodkiem przeznaczonym dla osób ze schorzeniami psychicznymi (wyższa dotacja).
Dlatego, dla dobra sprawy (i Sióstr) lepiej byłoby zabezpieczyć wieczystą dzierżawę i zadeklarować pomoc miasta w remontach, przebudowie i rozbudowie infrastruktury ośrodka, pod warunkiem takiego jego ukierunkowania jak obecnie.
Były szpital kolejowy jest centrum opiekuńczo-leczniczym z zakładem rehabilitacji i domem pomocy społecznej prowadzonym przez siostry Boromeuszki.
Zobacz także
2021-02-04, godz. 10:26
"Jeśli rząd czegokolwiek zabrania, to musi być jakaś rekompensata"
Z maksymalnymi obostrzeniami, ale otwierać - poseł klubu Koalicja Polska PSL Radosław Lubczyk w "Rozmowach pod Krawatem" mówił, że jest grupa przedsiębiorców, którym lada chwila grozi bankructwo, o ile nie dojdzie do otwarcia gos…
» więcej
2021-02-04, godz. 09:10
Agresywny język na ulicach. Przykład idzie z góry?
Politycy dali przykład, wulgaryzacja życia publicznego to pokłosie także zachowań w Sejmie - przyznał w "Rozmowach pod Krawatem" poseł klubu Koalicja Polska-PSL Radosław Lubczyk.
» więcej
2021-02-02, godz. 10:58
Kto, obok PiS-u, będzie główną siłą polityczną?
Dzisiaj życie polityczne jest tak samo "przymrożone" jak życie społeczne w pandemii - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" politolog profesor Antoni Dudek.
» więcej
2021-02-02, godz. 09:25
Dudek o Lempart: "tym stylem wiele nie nawojuje"
Ludzie nie lubią chamstwa w polityce, radykalizm Strajku Kobiet nie przysparza głosów opozycji - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" historyk i politolog Antoni Dudek.
» więcej
2021-02-01, godz. 10:20
Doradca Prezydenta RP o protestach po wyroku TK: To niszczenie jakości debaty publicznej w Polsce
"W debacie politycznej niedopuszczalne jest lżenie przeciwnika i mowa nienawiści" - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Paweł Mucha, radny Prawa i Sprawiedliwości, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, krytykując formy protestu po wyroku Trybunału…
» więcej
2021-02-01, godz. 09:07
Mucha o "aferze melioracyjnej" - brakuje refleksji samorządu
Sejmik nie potrafił się rozliczyć z afery melioracyjnej - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Mucha. Polityk opozycji objął ponownie funkcję szefa komisji rewizyjnej. Pełnił ją także wtedy, gdy…
» więcej
2021-01-27, godz. 09:35
Krzystek: załagodziłem spór w sprawie "Kalkucianek"
Dotrzymaliśmy słowa, zabezpieczyliśmy potrzeby sióstr, zamiast prowadzić "jałowe dyskusje" - Prezydent Szczecina Piotr Krzystek nie zgodził się z oceną, że nie wywiązał się ze swojej obietnicy w sprawie "Kalkucianek".
» więcej
2021-01-20, godz. 10:29
"Tylnymi drzwiami wprowadza się na świecie cywilizację śmierci"
Dehumanizacja świata i pęd ku "cywilizacji śmierci" - polityk Konfederacji "nie ma nadziei", że uda się uratować Polaka, którego decyzją sądu i części rodziny odłączono w Wielkiej Brytanii od aparatury podtrzymującej życie.
» więcej
2021-01-19, godz. 10:18
"Kiedy nasi konkurenci mówią o nas źle, to znaczy, że robimy coś bardzo dobrego"
Dobrze, że potrafimy być niepodlegli w stosunku do Niemiec i chronić własną gospodarkę - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" profesor ekonomii Witold Modzelewski.
» więcej
2021-01-18, godz. 10:34
Radna SLD współczuje rządowi PiS, ale...
Oczekuje "pogłębionej dyskusji i różnych dobrych pomysłów" na wyjście z coraz trudniejszej sytuacji branży turystycznej ograniczanej przez koronawirusowe obostrzenia - radna SLD ze Świnoujścia Joanna Agatowska oceniała w "Rozmowach…
» więcej
2021-01-18, godz. 09:19
"To oburzające, ale nie jest to niezgodne z prawem"
Ponad naszymi głowami dzieje się równoległa polityka - tak o budowie Nord Stream 2 mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" Joanna Agatowska.
» więcej
2021-01-15, godz. 16:28
"Masakra Grudnia'70 wciąż nieodkryta"
Temat masakry Grudnia'70 jest wciąż żywy i nieodkryty - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" reżyserka filmu "Grudzień Nasz i Wasz".
» więcej
2021-01-08, godz. 13:11
"Wkrótce kolejny sukces Polskiej Bazy Genetycznej"
Możemy zidentyfikować szczątki wszystkich obrońców Westerplatte, potrzebujemy tylko materiału porównawczego od ich rodzin - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" dr hab. Andrzej Ossowski.
» więcej
2021-01-08, godz. 11:21
Dr Ossowski: Dotarł nowy sprzęt i te badania to teraz nasze główne zajęcie
Badania nad koronawirusem to teraz nasze główne zajęcie - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dr Andrzej Ossowski.
» więcej
2021-01-05, godz. 10:39
Szef szczecińskiego PiS-u: Nasi działacze dalej będą służyć Polsce
Szef szczecińskiego Prawa i Sprawiedliwości komentował w "Rozmowach pod krawatem" zmiany w rządzie i Kancelarii Prezydenta.
» więcej