Prezydent Szczecina nie ma wątpliwości, że miasto powinno przekazać siostrom Misjonarkom Miłości kamienicę na Łasztowni z 99 procentową bonifikatą.
- Siostry prowadzą działalność niezwykle pożyteczną dla miasta. Zresztą bez dotacji ze strony miejskiej, bo tego nie oczekiwały nigdy, choć takie możliwości zawsze istnieją. To działalność, która służy społeczności lokalnej, ponieważ zajmują się najbiedniejszymi, bezdomnymi. Uważam, że to obiektywnie pozytywna działalność, niezależnie kto i co na ten temat sądzi. Wyręczają miasto i inne organizacje. Uważam ten wniosek za zasadny - powiedział prezydent Piotr Krzystek.
Misjonarki Miłości są w Szczecinie od 33 lat. Z prośbą o umożliwienie wieczystej dzierżawy budynku, który wymaga remontu, wystąpiły dwa lata temu.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Nikt nie neguje zacności Sióstr ani nadzwyczajnej wartości ich pracy. Zanegowaniu podlega pewność, że kamienica im za bezcen sprzedana będzie wykorzystywana na dotychczasowe cele.
Niestety, Kościół szczecińsko-kamieński jest niewiarygodny, co innego zapowiada, co innego realizuje. Przykładem może być szpital miejski, który miał służyć jako dom opieki, a jest ośrodkiem przeznaczonym dla osób ze schorzeniami psychicznymi (wyższa dotacja).
Dlatego, dla dobra sprawy (i Sióstr) lepiej byłoby zabezpieczyć wieczystą dzierżawę i zadeklarować pomoc miasta w remontach, przebudowie i rozbudowie infrastruktury ośrodka, pod warunkiem takiego jego ukierunkowania jak obecnie.
Były szpital kolejowy jest centrum opiekuńczo-leczniczym z zakładem rehabilitacji i domem pomocy społecznej prowadzonym przez siostry Boromeuszki.
Zobacz także
2020-02-26, godz. 09:17
Balazs: "PSL-owi groziło unicestwienie"
Współpraca z Koalicją Obywatelską drogo ich kosztowała, groziło im unicestwienie - tak o Polskim Stronnictwie Ludowym i swojej roli w zmianie kursu tego ugrupowania mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Balazs.
» więcej
2020-02-25, godz. 10:21
"Każda partia ma prawo mówić o sprawach krajowych na forum europejskim"
Nie można porównywać działalności opozycji na forum europejskim do "targowicy" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
» więcej
2020-02-24, godz. 10:11
Miasto podpisało umowę ws. programu do walki z zanieczyszczeniem powietrza
"Zefirek" i "Mewa" do walki z zanieczyszczeniem powietrza. W sumie, jak mówił w "Rozmowie pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera, z obu programów będzie można sfinansować wymianę około 400 pieców na węgie…
» więcej
2020-02-24, godz. 09:17
Zastępca prezydenta: inwestycje są lepiej realizowane, niż jeszcze kilka lat temu
Pieniądze weryfikują każde plany, a prezydent i jego ludzie mają plan rozwoju Szczecina - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" odpowiedzialny za inwestycje zastępca prezydenta Michał Przepiera.
» więcej
2020-02-20, godz. 10:45
"Apeluję do marszałka Senatu, żeby stanął w prawdzie"
Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS apeluje do marszałka Grodzkiego: - Niech stanie w prawdzie i wyjaśni Polakom, co działo się w szpitalu w Zdunowie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Michał Wypij.
» więcej
2020-02-20, godz. 09:00
Michał Wypij: "prezydent jest otwarty na nowe wizje, nowe impulsy, nowe osoby"
Poseł Porozumienia ocenia sztab Andrzeja Dudy: - Otwarcie się na osoby nowe w polityce, otwarcie na nowe impulsy i pomysły w kontynuacji aktywnej prezydentury - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Michał Wypij.
» więcej
2020-02-19, godz. 10:14
Możliwe opóźnienie budowy tunelu pod Świną. Przyczyna: koronawirus
Epidemia koronawirusa w Chinach może wpłynąć na budowę tunelu w Świnoujściu - przyznał w "Rozmowie pod krawatem" prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz. Przy czym - w tym momencie prace idą zgodnie z harmonogramem - zapewniał Żmurkiewicz…
» więcej
2020-02-19, godz. 09:10
Promenada Historyczna w Świnoujściu wejdzie na wokandę
Świnoujście przygotowuje się do zerwania umowy z wykonawcą Promenady Historycznej i przebudowy Wojska Polskiego - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz.
» więcej
2020-02-18, godz. 10:02
Los mandatu posłanki PiS w ocenie senatora PSL
Ze względów wizerunkowych Joanna Lichocka powinna zrezygnować z mandatu poselskiego - mówił w "Rozmowie pod krawatem" senator PSL, Jan Filip Libicki.
» więcej
2020-02-18, godz. 09:06
"Klarownym jest, by o prezydenturę ubiegali się liderzy partyjni"
Jest szefem PSL, a to partyjni liderzy powinni kandydować - tak senator PSL, Jan Filip Libicki odpowiadał na pytanie: czym Władysław Kosiniak-Kamysz przewyższa urzędującego prezydenta?
» więcej
2020-02-17, godz. 10:27
Spór o ST3. "Jesteśmy nastawieni na odbudowę gospodarki morskiej"
Winę za upadłość szczecińskiej fabryki ST3 prawdopodobnie ponosi jej pierwszy właściciel - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka.
» więcej
2020-02-17, godz. 09:03
A. Szałabawka o prezydencie: "ludzie lubią z nim rozmawiać, lubią przy nim być"
Aktywność i energia, spotkania z ludźmi, którzy dobrze czują się w towarzystwie Andrzeja Dudy - tak o plusach kampanii prezydenta i jego szansach na wygraną mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości - Artur Szałabawka.
» więcej
2020-02-12, godz. 10:34
Agatowska: "Promenada historyczna" w Świnoujściu to kompromitacja
Wstyd dla miasta i mieszkańców - tak o sprawie budowy tzw. "promenady historycznej" w Świnoujściu mówiła w "Rozmowie pod krawatem" Joanna Agatowska z SLD. Miasto musiało zwrócić 7 milionów złotych unijnego dofinansowania.
» więcej
2020-02-12, godz. 09:06
Klasa polityczna powinna zachować standardy i "dbać o klasę"
Klasa polityczna powinna dbać o klasę - tak Joanna Agatowska, wiceprzewodnicząca zachodniopomorskiego SLD komentowała w "Rozmowie pod krawatem" wydarzenia z Pucka.
» więcej
2020-02-11, godz. 10:10
Prof. Rau: polska opozycja jest nielojalna wobec państwa
Nienawiść do demokratycznie wybranego rządu przeważa nad lojalnością wobec Polski - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Zbigniew Rau z Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej