Dotrzymaliśmy słowa, zabezpieczyliśmy potrzeby sióstr, zamiast prowadzić "jałowe dyskusje" - Prezydent Szczecina Piotr Krzystek nie zgodził się z oceną, że nie wywiązał się ze swojej obietnicy w sprawie "Kalkucianek".
Piotr Krzystek tłumaczył, że nie uległ presji środowisk liberalno-lewicowych, tylko wywiązał się z zadania i załagodził spór.
- Dzierżawa, którą zaproponowaliśmy siostrom, za ich zgodą, spełnia z jednej strony ich oczekiwania, a więc gwarantuje wiele lat bezpiecznego i spokojnego funkcjonowania w tym miejscu, co jest oczywiście bardzo ważne też dla miasta Szczecin, bo siostry zajmują się ważną grupą mieszkańców, którzy potrzebują pomocy. z drugiej strony zagwarantowało nam to spokój w dyskusji politycznej na ten temat. Zadaniem prezydenta jest łagodzenie sporów - mówił Krzystek.
Od początku za dzierżawą wieczystą opowiadał się opozycyjny klub Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby Bezpartyjni Piotra Krzystka również zagłosowali "za", to wystarczyłoby, aby prezydent wywiązał się z deklaracji, jaką złożył w listopadzie.
We wtorek za 30-letnią dzierżawą opowiedzieli się prawie wszyscy radni, trzy osoby się wstrzymały.
Dodaj komentarz 4 komentarze
Prezydent może ma inne zdanie, ale wydaje się, że 99 lat to jednak dłużej niż 30...
Już raz go kler w balona zrobił ze szpitalem kolejowym drugiego razu nie będzie !
Rząd jest tak hojny w finansowaniu instytucji kościelnych, że mógłby do tych setek milionów przekazanych dla księdza(???) biznesmena z Torunia i hierarchów kościelnych dorzucić dwa dla kalkutanek. Przecież to właśnie one wykonują prace na chwałę Kościoła.
Słuchając "rozmów pod krawatem" chcę wierzyć w to, że te 20 minut programu jest konieczne, żeby Radio Szczecin istniało i młodzi, fajni ludzie prowadzili audycje z przyjemnością słuchane przez szczecinian.
Prezydent Krzystek wyczuł dobry moment na wstanie z kolan sprzed majestatu abp. Dzięgi. Jak podaje kwartalnik Więź prowadzone jest kościelne śledztwo ws. tzw. zaniedbań abpa Dzięgi a zatem prawdopodobne jest , że abp podzieli los bpa kaliskiego Janiaka i jemu podobnych. Może wkrótce p. Krzystek powie: Hulaj dusza , biskupa nie ma. :-)
Zobacz także
2021-02-08, godz. 09:29
Platforma "trzęsie portkami" przed Hołownią? Poseł Prawa i Sprawiedliwości o konwencji PO
Platformie Obywatelskiej "trzęsą się portki" przed ruchem Hołowni - tak sobotnią konwencję PO oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
» więcej
2021-02-04, godz. 10:26
"Jeśli rząd czegokolwiek zabrania, to musi być jakaś rekompensata"
Z maksymalnymi obostrzeniami, ale otwierać - poseł klubu Koalicja Polska PSL Radosław Lubczyk w "Rozmowach pod Krawatem" mówił, że jest grupa przedsiębiorców, którym lada chwila grozi bankructwo, o ile nie dojdzie do otwarcia gos…
» więcej
2021-02-04, godz. 09:10
Agresywny język na ulicach. Przykład idzie z góry?
Politycy dali przykład, wulgaryzacja życia publicznego to pokłosie także zachowań w Sejmie - przyznał w "Rozmowach pod Krawatem" poseł klubu Koalicja Polska-PSL Radosław Lubczyk.
» więcej
2021-02-02, godz. 10:58
Kto, obok PiS-u, będzie główną siłą polityczną?
Dzisiaj życie polityczne jest tak samo "przymrożone" jak życie społeczne w pandemii - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" politolog profesor Antoni Dudek.
» więcej
2021-02-02, godz. 09:25
Dudek o Lempart: "tym stylem wiele nie nawojuje"
Ludzie nie lubią chamstwa w polityce, radykalizm Strajku Kobiet nie przysparza głosów opozycji - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" historyk i politolog Antoni Dudek.
» więcej
2021-02-01, godz. 10:20
Doradca Prezydenta RP o protestach po wyroku TK: To niszczenie jakości debaty publicznej w Polsce
"W debacie politycznej niedopuszczalne jest lżenie przeciwnika i mowa nienawiści" - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Paweł Mucha, radny Prawa i Sprawiedliwości, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, krytykując formy protestu po wyroku Trybunału…
» więcej
2021-02-01, godz. 09:07
Mucha o "aferze melioracyjnej" - brakuje refleksji samorządu
Sejmik nie potrafił się rozliczyć z afery melioracyjnej - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Mucha. Polityk opozycji objął ponownie funkcję szefa komisji rewizyjnej. Pełnił ją także wtedy, gdy…
» więcej
2021-01-20, godz. 10:29
"Tylnymi drzwiami wprowadza się na świecie cywilizację śmierci"
Dehumanizacja świata i pęd ku "cywilizacji śmierci" - polityk Konfederacji "nie ma nadziei", że uda się uratować Polaka, którego decyzją sądu i części rodziny odłączono w Wielkiej Brytanii od aparatury podtrzymującej życie.
» więcej
2021-01-19, godz. 10:18
"Kiedy nasi konkurenci mówią o nas źle, to znaczy, że robimy coś bardzo dobrego"
Dobrze, że potrafimy być niepodlegli w stosunku do Niemiec i chronić własną gospodarkę - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" profesor ekonomii Witold Modzelewski.
» więcej
2021-01-18, godz. 10:34
Radna SLD współczuje rządowi PiS, ale...
Oczekuje "pogłębionej dyskusji i różnych dobrych pomysłów" na wyjście z coraz trudniejszej sytuacji branży turystycznej ograniczanej przez koronawirusowe obostrzenia - radna SLD ze Świnoujścia Joanna Agatowska oceniała w "Rozmowach…
» więcej
2021-01-18, godz. 09:19
"To oburzające, ale nie jest to niezgodne z prawem"
Ponad naszymi głowami dzieje się równoległa polityka - tak o budowie Nord Stream 2 mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" Joanna Agatowska.
» więcej
2021-01-15, godz. 16:28
"Masakra Grudnia'70 wciąż nieodkryta"
Temat masakry Grudnia'70 jest wciąż żywy i nieodkryty - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" reżyserka filmu "Grudzień Nasz i Wasz".
» więcej
2021-01-08, godz. 13:11
"Wkrótce kolejny sukces Polskiej Bazy Genetycznej"
Możemy zidentyfikować szczątki wszystkich obrońców Westerplatte, potrzebujemy tylko materiału porównawczego od ich rodzin - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" dr hab. Andrzej Ossowski.
» więcej
2021-01-08, godz. 11:21
Dr Ossowski: Dotarł nowy sprzęt i te badania to teraz nasze główne zajęcie
Badania nad koronawirusem to teraz nasze główne zajęcie - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dr Andrzej Ossowski.
» więcej