Emeryci przez wiele lat nie dostawali godnych emerytur, próbujemy to naprawić - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS, Artur Szałabawka. W ten sposób komentował 14. emeryturę.
- Te osoby, które ciężko przez całe życie pracowały na dorobek naszej Polski nie były traktowane tak przedmiotowo, jak były traktowane przez poprzednie rządy. Ja pamiętam dokładnie, jak były waloryzacje po 3-4 złote. To było obrażanie ludzi starszych - podkreślił poseł Szałabawka.
Dodatkowe świadczenie będzie wypłacane z urzędu, tzn. nie trzeba będzie składać żadnego wniosku w tej sprawie. 14. emerytura wyniesie 1250 złotych i 88 groszy brutto.
Po przekroczeniu progu dochodowego w wysokości 2900 złotych brutto, 14. emerytura będzie pomniejszana. Świadczenie w całości dostanie jednak większość emerytów.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Pan Szałabawka niech nie opowiada o ciężkiej pracy bo takiej nigdy nie zaznał. Duża cześć emerytów ma niskie emerytury gdyż ich zakłady pracy dotknięte były restrukturyzacją czyli szli na wcześniejsze emerytury. Chciałem zauważyć że większość tych przekształceń odbywało się za czasów AWS czyli tam gdzie siedzieli zbawcy narodu bracia Kaczyńscy. Wysokoś naszych emerytur zależne jest od składek jakie wpłacaliśmy do ZUS. PiS zmniejszył wiek przejścia na emeryturę i wszyscy byli zadowoleni. Ale nie powiedział że dostaną mniejszą emeryturę. Teraz mami 13/14 emeryturami ? Czemu ? niech podwyższy solidnie wszystkim ?
Szalabawka ma po części rację. Wtedy podwyżki faktycznie były groszowe, jednak wtedy wartość pieniądza była zdecydowanie dużo większa! Za 100-120 złotych można było zrobić zakupy na tydzień, leki były o połowę tańsze, do lekarza i sanatorium było łatwiej się dostać. No i żyło się dużo spokojniej i bezpieczniej. Nawet policja była życzliwsza.
A dziś? Że stówką idziesz na zakupy do warzywniaka czy spożywczaka na rogu. I nie wiesz, czy to starczy. Bo INFLACJA wszystko zżera. Do lekarza specjalisty czeka się miesiącami, a na zabiegi czy do sanatorium latami.
I ci z tego, że kwoty wzrastają, skoro coraz mniej można za to kupić???
Już kiedyś wszyscy byliśmy milionerami. Ale bochenek chleba kosztował 10.000 złotych.
Teraz jest galopująca inflacja. A pamiętacie, jak martwiliśmy się, że jest DEFLACJA???
Tak, tak. To było za Tuska
Nie zdzierajcie podatku od emerytur i waloryzacjami się wypchajcie !
Zobacz także
2020-12-15, godz. 09:19
Senator PSL: w demonstracjach Strajku Kobiet obie strony powinny zachować zimną krew
Do obu stron sporu apeluje o "zachowanie zimnej krwi" - senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki w "Rozmowie pod krawatem" podkreślał, że w demonstracjach Strajku Kobiet zależy mu na zachowaniu "kultury demonstracji pu…
» więcej
2020-12-14, godz. 09:11
"Nie znam żadnego wyroku, gdzie Jaruzelski uznany był za zbrodniarza"
Generał Jaruzelski był "wielką postacią Polski" - tak o komunistycznym zbrodniarzu odpowiedzialnym śmierć i setki osób zatrzymanych w stanie wojennym mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-12-11, godz. 09:21
"Rządowa pomoc dla instytucji kultury była ważna i bardzo realna"
Artyści potrzebują widzów jak tlenu - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" Krzysztof Szuster - aktor, reżyser i prezes Związku Artystów Scen Polskich.
» więcej
2020-12-10, godz. 11:34
Kupno przez Orlen wydawnictwa Polska Press. "To bardzo dobry kierunek"
Media są podmiotami gospodarczymi, ich właściciele mogą je sprzedawać - mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski. Komentował dyskusję o kupnie przez koncern Orlen wydawnictwa Polska Press od…
» więcej
2020-12-10, godz. 09:25
"Unia Europejska nie powinna być instrumentem wywierania presji"
Idea leżąca u podstaw Unii Europejskiej jest piękna, ale to inna Wspólnota, niż pierwotnie planowano - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości profesor Karol Karski.
» więcej
2020-12-09, godz. 13:39
Sedina dla Szczecina? Czy dla Stettina?
Wnuk (pierwszego po wojnie) prezydenta Szczecina krytykuje pomysł odbudowy monumentu na pl. Tobruckim.
» więcej
2020-12-09, godz. 10:27
Zaremba bezkompromisowy: zdrada i Targowica!
Polityk PiS ocenia postępowanie posłów PO w sprawie negocjacji unijnego budżetu: - Wspieranie niemieckich postulatów w Unii nazywam zdradą i Targowicą - mówił w "Rozmowie pod krawatem" b. poseł, Krzysztof Zaremba.
» więcej
2020-12-08, godz. 10:02
Unia Europejska to zysk, ale również koszty
To nie jest darmowa gotówka, którą daje Unia. Polska również ponosi koszty bycia we Wspólnocie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Instytutu Jagiellońskiego, Marcin Roszkowski. Jego instytucja zajmuje się specjalistycznymi analizami…
» więcej
2020-12-07, godz. 11:07
"Walczymy o Gryfię"
Trudne rozmowy i decyzje, walka o sytuację całej Gryfii - komentował sytuację w stoczni w "Rozmowie pod krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Mucha.
» więcej
2020-12-07, godz. 09:27
Mucha o mechanizmie praworządności: Wszyscy wiemy, że chodzi tu o politykę
Polityczne narzędzie, którego będzie można uznaniowo użyć przeciwko każdemu państwu Unii Europejskiej - minister kancelarii prezydenta Paweł Mucha tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem", że "mechanizm praworządności" jest sprzeczny…
» więcej
2020-12-03, godz. 10:21
"To głęboka i ważna zmiana w ustawie antyprzemocowej"
Przełomowa zmiana w ustawie antyprzemocowej - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" była minister pracy i polityki socjalnej Elżbieta Rafalska.
» więcej
2020-12-03, godz. 09:16
Rafalska o unijnych negocjacjach: Nie można się ugiąć pod presją Niemiec
W negocjacjach unijnego budżetu należy zachować stoicki spokój, weto - jeżeli Polska je zastosuje - jest środkiem zapisanym w traktatach - mówiła w "Rozmowach pod krawatem" europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska.
» więcej
2020-12-02, godz. 13:28
Wardacki: opieszałości prokuratury nie rozumiem. Prokuratura: to nie takie proste
Ogromny żal i zastrzeżenia na opieszałe działania Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w śledztwie dotyczącym tak zwanej "afery polickiej" - to odczucia prezesa Grupy Azoty Police, Wojciecha Wardackiego.
» więcej
2020-12-02, godz. 09:03
Były szef Grupy Azoty S.A. o swoim odwołaniu
Nie komentuje decyzji rady nadzorczej, zapewnia, że odwołania nie traktuje personalnie, bo to normalna praktyka w biznesie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Wojciech Wardacki, do niedawna szef całej Grupy Azoty.
» więcej
2020-12-01, godz. 10:15
Polityk bezkompromisowy: nie jestem gangsterem, a Sejm to bagno i...
Zapewnia, że nie jest politycznym gangsterem, Sejm to dla niego "łajno, gnojowica i trauma" - i choć rozmawia ze wszystkim ugrupowaniami, to tylko chce realizować swój plan naprawy polskiego ustroju.
» więcej