Anonimowy pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego poinformował Radio Szczecin, że uczelnia ma 25 mln zł długu, nie wypłaca wynagrodzeń za nadgodziny, a w tym czasie wynagrodzenie rektora ma sięgać 72 tysięcy złotych.
- Nigdy tyle nie zarabiałem. Słyszałem tę plotkę, co prawda w wersji 60 000 złotych miesięcznie i żona się mnie pytała, gdzie są te pieniądze, czy może jakąś kochankę mam, gdzieś wydaje te pieniądze nie wiadomo gdzie. To jest nieprawda, a wynagrodzenie rektora ustala minister - mówi Tarczyński.
A jest to około 20 tysięcy zł – wylicza prof. Tarczyński przypominając, że jego wynagrodzenie jest jawne. Co do długów uczelni zapewnia, że nie ma o nich mowy, a pieniądze za nadgodziny zostaną wypłacone – tylko przedłużają się biurokratyczne procedury.
Rektora zapytaliśmy też o tegoroczną rekrutację. Na 92 kierunki na Uniwersytecie Szczecińskim uda się uruchomić tylko połowę. Jak przekonywał prof. Waldemar Tarczyński, to naturalne, że na niektóre kierunki nie ma chętnych, podczas gdy psychologia, filologia angielska czy prawo są oblegane. Nawet 7 osób na jedno miejsce – to w przypadku psychologii.
Dodał, że akademiki są sukcesywnie remontowane dzięki ministerialnej pomocy - 56 milionów złotych.
- W historii Uniwersytetu to jest naprawdę największy zastrzyk na akademiki. Dodatkowo opomiarowane będą wszystkie pokoje, w związku z tym student będzie płacił za energię za wodę według swojego zużycia, a nie ile zużyją koleżanki i koledzy - mówi Tarczyński.
Całość rozmowy do wysłuchania i do obejrzenia na naszej stronie, a powtórka na antenie o północy.
W piątek o godzinie 8.30 gościem "Rozmowy pod krawatem" będzie Przemysław Neumann, dyrygent i nowy dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Pan Profesor jest najlepszym Rektorem w historii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jesteśmy murem za Panem Rektorem, choć też posmaku tego knucia doświadczyliśmy. Niestety w środowisku są „hieny”, które notorycznie wprowadzają fałszywe informacje, nieprawdziwe zarzuty i tworzą plotki, aby tylko zniszczyć pozytywną atmosferę i współpracę, a oprócz tego reputacje. Dlaczego redakcja nie sprawdza tych fakenewsów? W opublikowanych źródłach prawnych na stronie US jest wskazany termin wypłat nadgodzin i nota bene nie ma słowa o październiku (a tu wielkie halo). Czas na hawki i szuje, aby zrezygnowały z świństw, bo będziemy oczekiwać tak jak na abdykację króla Maciusia, który myślał, że elektryka prąd nie tyka ;)
PANA z parti się nie tyka !
HAHAHA
Zobacz także
2020-12-15, godz. 09:19
Senator PSL: w demonstracjach Strajku Kobiet obie strony powinny zachować zimną krew
Do obu stron sporu apeluje o "zachowanie zimnej krwi" - senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki w "Rozmowie pod krawatem" podkreślał, że w demonstracjach Strajku Kobiet zależy mu na zachowaniu "kultury demonstracji pu…
» więcej
2020-12-14, godz. 09:11
"Nie znam żadnego wyroku, gdzie Jaruzelski uznany był za zbrodniarza"
Generał Jaruzelski był "wielką postacią Polski" - tak o komunistycznym zbrodniarzu odpowiedzialnym śmierć i setki osób zatrzymanych w stanie wojennym mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-12-11, godz. 09:21
"Rządowa pomoc dla instytucji kultury była ważna i bardzo realna"
Artyści potrzebują widzów jak tlenu - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" Krzysztof Szuster - aktor, reżyser i prezes Związku Artystów Scen Polskich.
» więcej
2020-12-10, godz. 11:34
Kupno przez Orlen wydawnictwa Polska Press. "To bardzo dobry kierunek"
Media są podmiotami gospodarczymi, ich właściciele mogą je sprzedawać - mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski. Komentował dyskusję o kupnie przez koncern Orlen wydawnictwa Polska Press od…
» więcej
2020-12-10, godz. 09:25
"Unia Europejska nie powinna być instrumentem wywierania presji"
Idea leżąca u podstaw Unii Europejskiej jest piękna, ale to inna Wspólnota, niż pierwotnie planowano - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości profesor Karol Karski.
» więcej
2020-12-09, godz. 13:39
Sedina dla Szczecina? Czy dla Stettina?
Wnuk (pierwszego po wojnie) prezydenta Szczecina krytykuje pomysł odbudowy monumentu na pl. Tobruckim.
» więcej
2020-12-09, godz. 10:27
Zaremba bezkompromisowy: zdrada i Targowica!
Polityk PiS ocenia postępowanie posłów PO w sprawie negocjacji unijnego budżetu: - Wspieranie niemieckich postulatów w Unii nazywam zdradą i Targowicą - mówił w "Rozmowie pod krawatem" b. poseł, Krzysztof Zaremba.
» więcej
2020-12-08, godz. 10:02
Unia Europejska to zysk, ale również koszty
To nie jest darmowa gotówka, którą daje Unia. Polska również ponosi koszty bycia we Wspólnocie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Instytutu Jagiellońskiego, Marcin Roszkowski. Jego instytucja zajmuje się specjalistycznymi analizami…
» więcej
2020-12-07, godz. 11:07
"Walczymy o Gryfię"
Trudne rozmowy i decyzje, walka o sytuację całej Gryfii - komentował sytuację w stoczni w "Rozmowie pod krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Mucha.
» więcej
2020-12-07, godz. 09:27
Mucha o mechanizmie praworządności: Wszyscy wiemy, że chodzi tu o politykę
Polityczne narzędzie, którego będzie można uznaniowo użyć przeciwko każdemu państwu Unii Europejskiej - minister kancelarii prezydenta Paweł Mucha tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem", że "mechanizm praworządności" jest sprzeczny…
» więcej
2020-12-03, godz. 10:21
"To głęboka i ważna zmiana w ustawie antyprzemocowej"
Przełomowa zmiana w ustawie antyprzemocowej - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" była minister pracy i polityki socjalnej Elżbieta Rafalska.
» więcej
2020-12-03, godz. 09:16
Rafalska o unijnych negocjacjach: Nie można się ugiąć pod presją Niemiec
W negocjacjach unijnego budżetu należy zachować stoicki spokój, weto - jeżeli Polska je zastosuje - jest środkiem zapisanym w traktatach - mówiła w "Rozmowach pod krawatem" europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska.
» więcej
2020-12-02, godz. 13:28
Wardacki: opieszałości prokuratury nie rozumiem. Prokuratura: to nie takie proste
Ogromny żal i zastrzeżenia na opieszałe działania Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w śledztwie dotyczącym tak zwanej "afery polickiej" - to odczucia prezesa Grupy Azoty Police, Wojciecha Wardackiego.
» więcej
2020-12-02, godz. 09:03
Były szef Grupy Azoty S.A. o swoim odwołaniu
Nie komentuje decyzji rady nadzorczej, zapewnia, że odwołania nie traktuje personalnie, bo to normalna praktyka w biznesie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Wojciech Wardacki, do niedawna szef całej Grupy Azoty.
» więcej
2020-12-01, godz. 10:15
Polityk bezkompromisowy: nie jestem gangsterem, a Sejm to bagno i...
Zapewnia, że nie jest politycznym gangsterem, Sejm to dla niego "łajno, gnojowica i trauma" - i choć rozmawia ze wszystkim ugrupowaniami, to tylko chce realizować swój plan naprawy polskiego ustroju.
» więcej