Aktywna sobota
Radio SzczecinRadio Szczecin » Aktywna sobota » Audycje
Aktywna Majówka w Gryfinie
Aktywna Majówka w Gryfinie
Andrzej Urbański
Andrzej Urbański
Ferdynand Tomczyk i Łukasz Martyniak
Ferdynand Tomczyk i Łukasz Martyniak
Mieczysław Sawaryn z Agatą Kasperską
Mieczysław Sawaryn z Agatą Kasperską
Jan Podleśny
Jan Podleśny
Najlepsi na dystansie 10 km
Najlepsi na dystansie 10 km
Zwycięzca półmaratonu
Zwycięzca półmaratonu
Zespół Boomcyk
Zespół Boomcyk
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka z Radiem Szczecin
Aktywna Majówka cz.1 - opowieść o przepięknym Gryfinie i jego okolicach
Aktywna Majówka cz.2 - Modlitwa Biegania, Wieczorne Bieganie w Gryfinie i samorządowa władza
Aktywna Majówka cz.3 - Gryfino (i Szczecin) kibicuje, Pan Trener Legenda
Aktywna Majówka cz.4 - Ci co wygrali 10 kilometrów i ta co zwyciężyła w półmaratonie
Aktywna Majówka cz.5 - Triumfator 21,097 i legendarny gryfiński Boomcyk
Tym razem przez pięć godzin nadawaliśmy na żywo prosto z Nabrzeża w Gryfinie. 3 maja to trzeci dzień Dni Gryfina z mnóstwem atrakcji i IV Transgranicznym Festiwalem Biegowym. Było z nami wielu ciekawych gości i przede wszystkim Wy, nasi Słuchacze.

Zaczęliśmy rozmową z Andrzejem Urbańskim, organizatorem imprez turystycznych, rajdów na orientację, rajdów rowerowych i kajakowych. Pan Andrzej opowiedział co warto w Gryfinie (i nie tylko) zobaczyć i jak aktywnie zwiedzać okolicę.

Druga godzina to czas, kiedy biegacze powoli zaczynali się rozgrzewać przed startami. Razem z nami byli Łukasz Martyniak z Wieczornego Biegania w Gryfinie i Ferdynad Tomczyk z Modlitwy Biegania Gryfino. Rozmawialiśmy także z burmistrzem miasta Mieczysławem Sawarynem, który na naszej antenie opowiadał nie tylko o swoim mieście i Dniach Gryfina, ale... na żywo przeprowadził miniwywiad z gryfinianką Agatą Kasperską.

Punkt 12.00 wystartował półmaraton, chwilę później na trasę ruszył bieg na 10 kilometrów. Ta godzina upłynęła nam na kibicowaniu razem z tymi, którzy trzymali kciuki za swoich bliskich i przyjaciół na trasie. Przez chwilę był z nami także najbardziej zabiegany człowiek tego dnia - Jan Podleśny, dyrektor Transgranicznego Festiwalu Biegowego w Gryfinie, trener, któremu pokolenia gryfinian (i nie tylko) zawdzięczają zaszczepienie miłości do sportu i bycia aktywnym.

Po godzinie 13.00 nie mogło w naszym plenerowym studiu zabraknąć bohaterów tego dnia - na metę dotarli zwycięzcy biegu na 10 km. Paweł Murawski ze Szczecina był bezkonkurencyjny, drugi na metę przybył Grzegorz Rudziński - to pierwszy gryfinianin na mecie. Jako pierwsza kobieta przybiegła Julia Sanecka z Gryfina. W tej godzinie udało nam się porozmawiać także z Nikoliną Szurgocińską, zwyciężczynią półmaratonu, rodowitą gryfinianką mieszkającą w Chojnie.

Ostatnia godzina to rozmowa ze zwycięzcą półmaratonu - Łukaszem Hryciukiem z Dębna. Rozmową z biegaczem zakończyliśmy sportową część programu, bo gryfinianie i goście Dni Gryfina powoli już szykowali się do rozrywkowej części tego dnia i wieczoru. A z nami był gryfiński zespół Boomcyk - czyli Kamil Kokot (lider) oraz Piotr Łyczakowski. Mówiliśmy m. in. o byciu lokalnym patriotą, a Kamil dał się namówić, aby zanucić fragment swojego hitu, czyli "Dziewczyny z Konsumu".

W ciągu tych pięciu godzin w naszym plenerowym studiu gościli również nasi Słuchacze - biegacze, kibice, gryfinianie i Ci, którzy przyjechali tu specjalnie na biegi i koncerty. Dziękujemy Wam w szczególny sposób, bo to Wy razem z nami tworzyliście to wyjątkowe, majówkowe wydanie programu.
 

Zobacz także

2020-05-02, godz. 07:49 Co był pierwsze: joga czy rower, czyli Rowerowa Joginka Gościem Aktywnej Soboty była Monika Leszko, która na Instagramie prowadzi profil Rowerowa Joginka. Tam dzieli się i zaraża innych swoimi aktywnościami, a… » więcej 2020-03-02, godz. 16:09 Złomem do Turcji, czyli Polonez Caro jedzie dla dzieci Naszymi gośćmi byli Lucyna Dunajska i Tomasz Badocha czyli Z1FSO Złombol Team. Szczecinianie zamierzają wystartować w tegorocznej edycji charytatywnego rajdu… » więcej 2020-02-15, godz. 06:51 Razem dookoła świata, czyli podróż dla żony Jadwiga i Ryszard Tunkiewiczowie w marcu ruszają w podróż dookoła świata. Oboje w tym roku kończą 70 lat. O planowaniu, marzeniach i ich spełnianiu opowiadali… » więcej 2020-02-07, godz. 21:20 Królowie boksu, czyli rodzinna droga na Olimp O sukcesach, treningach, planach i o tym, dlaczego warto trenować boks rozmawialiśmy z trenerem Radosławem Królem i dyrektorem ds marketingu Mariuszem Grabowskim… » więcej 2020-02-07, godz. 21:04 New York, New York, czyli marzenia spełniają się w biegu Henryk Rusiecki to biegacz nietuzinkowy. Szczecinianin już dwa razy ukończył nowojorski maraton i w swojej kategorii wiekowej osiągnął najlepszy rezultat… » więcej 2020-01-23, godz. 19:03 Rozpocząć rok w dobrym stylu, czyli co w modzie piszczy Co ubrać i jaki makijaż zrobić na karnawałowe bale czy studniówkę? Jak mądrze korzystać z wyprzedaży? O tym wszystkim rozmawialiśmy ze stylistką Sylwią… » więcej 2019-12-29, godz. 23:10 Strzelać czy nie, czyli Sylwester zwierząt Co roku wraca temat fajerwerków i zwierząt - zarówno tych domowych, jak i dzikich. Jak one odczuwają nasze głośne świętowanie? O tym mówili Marzena Białowolska… » więcej 2019-12-29, godz. 23:05 40 lat minęło, czyli biegowe urodziny pana Czesława Czesław Wiśniewski zaczął biegać dokładnie 1 stycznia 1980 roku. 1 stycznia 2020 podczas Szczecińskiego Biegu Noworocznego będzie świętował swój jubileusz… » więcej 2019-09-10, godz. 08:12 Ruszyły nabory do szkółek tenisowych SKT Zajęcia dla dzieci i dorosłych. Dla początkujących i zaawansowanych. Czym są szkółki tenisowe, kto może się do nich zapisać i co daje gra w tenisa -… » więcej 2019-09-01, godz. 10:53 Przejażdżka z Kubicą, czyli o niezwykłej pasji Krzysztofa Zaremby Na co dzień polityk, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Zaremba opowiedział nam o swojej pasji, jaką jest motoryzacja. I o swoim spotkaniu z Robertem… » więcej
12345