Sedinum. Wiadomość z podziemi
Radio SzczecinRadio Szczecin » Sedinum. Wiadomość z podziemi » Premiera w Filharmonii Szczecińskiej
To była artystyczna uczta - tak mówili widzowie o premierze radiowego audiobooka "Sedinum. Wiadomość z podziemi". Spektakl odbył się w niedzielę po południu w szczecińskiej filharmonii.

Fragmenty książki Leszka Hermana czytał na żywo aktor Piotr Grabowski, zaśpiewała Agnieszka Wilczyńska, zagrał też saksofonista jazzowy Sylwester Ostrowski.


- To była uczta artystyczna zarówno dla ucha, jak i ducha. Bardzo mi się podobało. Zresztą na bieżąco słucham waszych radiowych słuchowisk. Jestem pod wrażeniem - oceniali widzowie.

- Najbardziej podobał mi się lektor. Był najprzystojniejszy - powiedziała jedna ze szczecinianek, która przyszła na premierę. - Podobała mi się oprawa muzyczna oraz zespół. Aktor mnie nie zaskoczył, bo jest w końcu profesjonalistą. Był w porządku - ocenił kolejny słuchacz.


Audiobook "Sedinum. Wiadomość z podziemi" to dźwiękowa adaptacja powieści Leszka Hermana pod tym samym tytułem. Jej akcja rozgrywa się w Szczecinie. Pewnego dnia w centrum miasta zapada się podziemny parking. Katastrofa odsłania podziemia, w których stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Jej ładunek wywraca do góry nogami spokojne do tej pory życie kilku osób. Ich losy łączą się w wyjaśnianiu tajemnicy.

Audiobook powstał dzięki użyczeniu praw autorskich do powieści Hermana przez Wydawnictwo MUZA SA. Mecenasem projektu jest firma Amazon.

Od poniedziałku na antenie Radia Szczecin rozpoczniemy emisję "Sedinum". Audiobooka w odcinkach będzie można słuchać od poniedziałku do piątku po godzinie 9 i 14.