Biblia Audio
Radio SzczecinRadio Szczecin » Biblia Audio
Premiera Biblii Audio w Warszawie. Fot. Radosław Nawrocki/Archiwum
Premiera Biblii Audio w Warszawie. Fot. Radosław Nawrocki/Archiwum
- Oprócz największych gwiazd polskiej sceny teatralnej i filmowej w nagraniach uczestniczą również amatorzy - mówi Krzysztof Czeczot, pomysłodawca projektu.
Wśród aktorek czytających jedną z ksiąg biblijnych jest Danuta Stenka.
Pomyśleliśmy, że jeśli chcemy prosić społeczeństwo o pomoc w realizacji projektu, to musimy pokazać, jak to będzie brzmiało - tłumaczy reżyser Krzysztof Czeczot.
Ruszył projekt "Biblia Audio Superprodukcja" - rozmowa w magazynie Radio Szczecin na Wieczór.
Na realizację Nowego Testamentu w wersji audiobooka potrzebnych było 200 tysięcy złotych.
Premiera "Bibli audio superprodukcji" odbyła się w największej sali warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach.
Premiera "Biblii Audio" - rozmowa w magazynie Radio Szczecin na Wieczór.
Dr Piotr Goniszewski z Wydziału Teologicznego US mówił, że dźwiękowa adaptacja Biblii zachęca, by choćby sprawdzić, jak brzmi ten niezwykły audiobook.
Rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie ks. dr Krzysztof Łuszczak podkreślał, że Pismo Święte jest najważniejszą księgą świata.
Reżyser słuchowiska Krzysztof Czeczot opowiada o celu, który przyświecał twórcom Biblii Audio.
Biblia Audio Superprodukcja jest pierwszą dźwiękową adaptacją najważniejszej księgi w dziejach świata zrealizowana na taką skalę. W produkcji Krzysztofa Czeczota, reżysera związanego z Radiem Szczecin, udział bierze przeszło 300 aktorów i muzyków. Wśród wielu gwiazd można usłyszeć m.in. Jerzego Trelę, Małgorzatę Kożuchowską, Krystynę Jandę czy Wojciecha Malajkata.

Krzysztof Czeczot jest reżyserem dużych produkcji audio dla Radia Szczecin. Wcześniej zrealizował reportaż wojenny "Błękitna pustynia" i adaptację powieści Leopolda Tyrmanda "Filip" oraz opowieść o emisariuszu Polskiego Państwa Podziemnego "Jan Karski".