Plebiscyt Kapel Radia Szczecin
Radio SzczecinRadio Szczecin » Plebiscyt Kapel Radia Szczecin
Czwarta Rano
Czwarta Rano
Młody zespół z Koła i okolic. Z głowami pełnymi pomysłów chcą zabłysnąć na wielkiej scenie. Kochają muzykę, która ich połączyła. I mimo, że grają od niedawna, bawią się przy tym świetnie.

ETA

ETA
ETA
ETA to nieślubne dziecko Rolling Stones i Nirvany, które wychowało się u boku wujka Green Day'a. Mają za sobą wydanie debiutanckiej płyty LP "Nigdy", a także występy w Polsce i Europie (m.in. Woodstock Ukraine 2018). Ogólnie grają mocno, śpiewają melodyjnie, a piją dużo... wody. Najpiękniejsi w całej wsi i okolicach.
Heima
Heima
Zespół Heima tworzy piątka młodych muzyków z Łodzi, pierwotnie zrzeszonych wspólną znajomością oraz wewnętrzną potrzebą tworzenia autorskiej muzyki. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie pomimo ogromnego zróżnicowania, tworząc połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Zespół powstał z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki, songwriterki tzw. ”dziewczyny z gitarą”, prezentującej wówczas swój talent na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, powodując coraz większe zainteresowanie ze strony ludzi poprzez nagrywanie i zamieszczanie swoich piosenek w serwisie YouTube. Z biegiem czasu pojawił się pomysł na wzbogacenie tych utworów o inne instrumenty, a następnie stworzenia zespołu. Oficjalnie formacja rozpoczęła swoją działalność pod koniec 2017. Ich inspiracją nie są zespoły bądź artyści, których dałoby się określić jednym, konkretnym gatunkiem muzycznym. Każdym z nich kieruje najprostsza potrzeba ekspresji, tworzenia muzyki wpływającej na emocje własne oraz innych. Główny wpływ na twórczość Heimy mają zespoły/artyści tacy jak: Myslovitz, Sigur Rós, The Dumplings czy Slowdive. Zespół na swoim koncie ma już występ m.in. podczas ostatniej edycji letnich koncertów w ramach Songwriter Łódź Festival 2018, na którym zagrał przed zespołem Sonbird, występ podczas 7 urodzin łódzkiego klubu DOM, na których zagrał jako gość (support) formacji Ted Nemeth oraz wiele samodzielnych koncertów.
Kudrzycki&Makowski
Kudrzycki&Makowski
Zespół grający muzykę z gatunku pop - rock. Ich utwór "Powieki" zajął 4 miejsce na liście przebojów światowych "Hitplaneta" jak również 1 miejsce na liście przebojów polskich "TOP30.PL" utrzymując się przez trzy tygodnie.
Nevanta
Nevanta
Zespół Nevanta powstał z inicjatywy Oskara Średzińskiego (gitara + wokal) i Marcina Blacharskiego (perkusja) w drugiej połowie 2017 roku. Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach na przestrzeni tygodnia dołączyło do nich dwóch pozostałych członków zespołu, Michał Krupa (gitara) i Sebastian Niziołek (bas). Od początku grają własne kompozycje. Zespół, choć ciężko jednoznacznie sklasyfikować, można określić jako połączenie różnych odmian metalu i cięższego rocka. Nevanta stawia przede wszystkim na oryginalność i energię płynącą wprost z ich utworów.
Oxyal
Oxyal
Oxyal to grupa muzyków działających w klimacie alternatywnego pop rocka. "Koncepcja zespołu została zapoczątkowana przez gitarzystę Beniamina, który wypatrzył w tunelu dworca śpiewającego Krystiana. Postanowili podjąć współpracę i w krótkim czasie stworzyli utwory, które stały się bazą pod przyszły materiał" - pisze o sobie zespół.
PARA
PARA
Para to trzy indywidualności tworzące spójnie, jeden stan skupienia. Para to nowy stan skupienia w muzyce. Nowość na polskim rynku muzyki rozrywkowej. Chodź historia ich trwania nie rozciąga się mocno na osi czasu, to nie przeszkodziło by w tym czasie zdobyć już grono wiernych fanów i przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę na różnorodnych festiwalach i konkursach. Zespół aktywnie koncertuje i stale poszerza repertuar. Swoją twórczość oceniają jako bezgranicze gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu, otoczone brzmieniami synthezatorów i kolorem żółtym.
PeaceMaker
PeaceMaker
PeaceMaker to zespół założony w 2008 roku w Opocznie. W ich dorobku znajdują się EP "PeaceMaker" z 2014 roku oraz album "Decalogue" z 2016. W 2017 roku zdobyli III miejsce na Ogólnopolskim "Festiwalu Rockowym Babimost", gdzie otrzymali również nagrodę specjalną i nagrodę dla najlepszego perkusisty. W 2018 roku zdobyli III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu "Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń." Obecnie pracują nad następnym albumem.
Yallow
Yallow
Zespół Yallow to energiczne, instrumentalne trio, ze Szczecina. Zespół powstał żeby wspólnie cieszyć się muzyką, co usłyszeć można w ich licznych improwizacjach i utworach. Podstawą ich brzmienia jest szeroko rozumiany rock.