FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
"Odebrane dzieci" - reportaż Małgorzaty Furgi
"Odebrane dzieci" - reportaż Małgorzaty Furgi
Od wielu lat Zachodniopomorskie TPD pracuje z rodzinami będącymi w kryzysie, a wszystko po to, aby pomóc dzieciom.
Specjalistom współpracującym z tą organizacją zależy na zapobieganiu umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej, a w przypadkach kiedy dziecko jest już umieszczone w pieczy zastępczej - wspieranie rodziny w sposób, który pozwoli dzieciom wrócić do rodziny biologicznej.
Od początku 2022 roku, dzięki pracy specjalistów TPD , łącznie do domu z pieczy zastępczej wróciło 27 dzieci, natomiast w 260 przypadkach sądy wstrzymały lub nie rozpoczęły procedury odebrania dzieci, obligując je tym samym do dalszej pracy z pedagogiem rodzinnym TPD. Niewiele osób jest świadomych tego, że w Polsce ponad 28% dzieci trafia do pieczy zastępczej w wyniku problemów wychowawczych, a nie w wyniku uzależnień czy przemocy w rodzinie. Są to przypadki, w których nawet przy otrzymaniu niewielkiej pomocy, dzieci mogą pozostać w swoich domach i rodzinach. Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Odebrane dzieci", który opowiada o grupie wsparcia dla rodziców prowadzonej przez TPD. Premiera dzisiaj po 22-ej.
"Odebrane dzieci" - reportaż Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej
 

Zobacz także

2022-12-12, godz. 09:12 „Cyrograf - historia z życia Heleny Majdaniec"- słuchowisko Rafała Podrazy. „Zakochani są wśród nas", „Rudy rydz" czy „Jutro będzie dobry dzień". Piosenki Heleny Majdaniec w latach 60-tych nuciła cala Polska. Dlaczego „królowa… » więcej 2022-12-08, godz. 05:30 "Ogórkowa czyli czary pani Anny" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Na początku był impuls. Impuls, który stał się marzeniem… Marzenie stało się inspiracją i celem. Życie Anny, bohaterki naszego dzisiejszego reportażu… » więcej 2022-12-07, godz. 06:00 "Prawko na start" - reportaż Małgorzaty Furgi Dla jednych prawo jazdy to sprawa oczywista, ale dla wielu młodych ludzi to marzenie trudne do spełnienia. Krzysztof Ledzion z firmy E-kierowca i Joanna Kawałko… » więcej 2022-12-06, godz. 17:00 "Amanci II Rzeczypospolitej" [Rozmowa} Franciszek Brodniewicz, Aleksander Żabczyński, Adam Brodzisz, Zbigniew Rakowiecki, Witold Zacharewicz… To do nich wzdychały wielbicielki przedwojennego kina… » więcej 2022-12-06, godz. 14:12 Anna Kolmer z nagrodą publiczności na 32. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu Anna Kolmer, dziennikarka Radia Szczecin zdobyła w Łodzi nagrodę publiczności za reportaż “Martwa rzeka”. Nagrodzoną pracę wyłoniono w głosowaniu… » więcej 2022-12-05, godz. 05:00 "Przetrwać burzę" - słuchowisko Agaty Rokickiej 1 grudnia zmarła ppłk Danuta Szyksznian-Ossowska ps. Sarenka. Podczas II wojny światowej była łączniczką Garnizonu „Dwór” Armii Krajowej w Wilnie… » więcej 2022-12-01, godz. 05:30 „Mały Oświęcim - opowieść o miejscu, które skazano na zapomnienie" - Jolanta Sowińska-Gogacz i Błażej Torański… 80 lat temu, w Łodzi, Niemcy stworzyli "piekło na ziemi". Przy ulicy Przemysłowej otworzyli obóz koncentracyjny dla... najmłodszych. Przeznaczony był dla… » więcej 2022-11-30, godz. 06:00 "Już nie napiszę" - reportaż Anny Kolmer W połowie października w Książnicy Pomorskiej odbyła się miła uroczystość związana z 80-leciem urodzin prof. Kazimierza Kozłowskiego - historyka, archiwisty… » więcej 2022-11-29, godz. 00:11 "Wyśpiewać Ukrainę" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Nieważne jak daleko jesteś od ojczyzny - kiedy wali się twój świat - serce krwawi. Jak możesz pomóc bliskim, przyjaciołom. kiedy dzielą cię od nich tysiące… » więcej 2022-11-28, godz. 11:30 "Gryf, młot i cyrkiel - Szczecin w polityce władz NRD 1970-1990" [ROZMOWA] Jak układały się, w czasach komunizmu, relacje między Polakami i Niemcami na pograniczu? Tym w swojej najnowszej książce zajmuje się Filip Gańczak. "Gryf… » więcej
56789