FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
www.miniaturowe-domki.blogspot.com
www.miniaturowe-domki.blogspot.com
„Cudowny świat i miasto Gryfino w miniaturze” to tytuł wystawy w nowej i niewielkiej autorskiej galerii, która powstała w Gryfinie. Gospodynią i autorką wszystkich prac, które można tam obejrzeć, jest Urszula Kwietniewska-Łacny.
Pani Urszula wszystko co ją otacza odtwarza... w miniaturze. W skali 1:10 zrobiła już m.in. mieszkanie w którym spędziła dzieciństwo, przy ulicy Marchlewskiego w Gryfinie, odtworzyła też działające w tym mieście zakłady rzemieślnicze: szewski i zegarmistrzowski oraz lokalną księgarnię.
Galeria znajduje się w budynku Gryfińskiego TBS przy ul. Flisaczej 49 (klatka a).
Swoją pracownię artystka ma w mieszkaniu. Pełno w nim rozmaitych przedmiotów, które dla większości z nas są bezużyteczne. Bohaterka dzisiejszego reportażu potrafi zamienić je jednak w piękne przedmioty.
Opowiada o tym reportaż Joanny Skoniecznej „Miniaturzystka”. Realizacja dźwięku Krzysztof Skonieczny. Początek po godzinie 22
"Miniaturzystka" - reportaż Joanny Skoniecznej
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Angeliką Felską Prezesem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego
 

Zobacz także

2022-12-06, godz. 14:12 Anna Kolmer z nagrodą publiczności na 32. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu Anna Kolmer, dziennikarka Radia Szczecin zdobyła w Łodzi nagrodę publiczności za reportaż “Martwa rzeka”. Nagrodzoną pracę wyłoniono w głosowaniu… » więcej 2022-12-05, godz. 05:00 "Przetrwać burzę" - słuchowisko Agaty Rokickiej 1 grudnia zmarła ppłk Danuta Szyksznian-Ossowska ps. Sarenka. Podczas II wojny światowej była łączniczką Garnizonu „Dwór” Armii Krajowej w Wilnie… » więcej 2022-12-01, godz. 05:30 „Mały Oświęcim - opowieść o miejscu, które skazano na zapomnienie" - Jolanta Sowińska-Gogacz i Błażej Torański… 80 lat temu, w Łodzi, Niemcy stworzyli "piekło na ziemi". Przy ulicy Przemysłowej otworzyli obóz koncentracyjny dla... najmłodszych. Przeznaczony był dla… » więcej 2022-11-30, godz. 06:00 "Już nie napiszę" - reportaż Anny Kolmer W połowie października w Książnicy Pomorskiej odbyła się miła uroczystość związana z 80-leciem urodzin prof. Kazimierza Kozłowskiego - historyka, archiwisty… » więcej 2022-11-29, godz. 00:11 "Wyśpiewać Ukrainę" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Nieważne jak daleko jesteś od ojczyzny - kiedy wali się twój świat - serce krwawi. Jak możesz pomóc bliskim, przyjaciołom. kiedy dzielą cię od nich tysiące… » więcej 2022-11-28, godz. 11:30 "Gryf, młot i cyrkiel - Szczecin w polityce władz NRD 1970-1990" [ROZMOWA] Jak układały się, w czasach komunizmu, relacje między Polakami i Niemcami na pograniczu? Tym w swojej najnowszej książce zajmuje się Filip Gańczak. "Gryf… » więcej 2022-11-24, godz. 05:49 "Misja Taja" - reportaż Małgorzaty Furgi Taja jest jeszcze szczeniakiem, ale w przyszłości być może będzie mogła pomóc w samodzielnym funkcjonowaniu swojej pani. Wioletta Jagucka-Mętel, bo o niej… » więcej 2022-11-23, godz. 06:00 "Amelka" - reportaż Anny Kolmer Tradycyjnie na przełomie listopada i grudnia Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie prowadzi Kampanię Białej Wstążki, której głównym celem jest zwrócenie uwagi… » więcej 2022-11-22, godz. 05:30 "Dorosłe życie Ani" - reportaż Małgorzaty Furgi Uwielbia Tomsona i Barona, gra na cymbałach w Orkiestrze Gamelan i wykonuje niezwykle skomplikowane obrazy złożone z małych diamencików. To tylko kilka z… » więcej 2022-11-21, godz. 14:55 "Odkrywcy Wyobraźni" - Festiwal Czytania [Rozmowa] "Odkrywcy Wyobraźni" - Festiwal Czytania im. Wojciecha Pszoniaka Szczecin 2022, rozpoczyna się w najbliższy piątek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Festiwal… » więcej
56789