FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Andrzej Jankowski ze swoimi uczniami. Fot. Łukasz Nyks
Andrzej Jankowski ze swoimi uczniami. Fot. Łukasz Nyks
Andrzej. Człowiek lasu
Cudze chwalicie, swojego nie znacie - tak można powiedzieć o polskich lasach. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nasze leśnictwo jest jednym z najlepiej rozwiniętych w Europie, jeżeli nie na świecie. To właśnie dlatego polscy leśnicy, wyjeżdżają do krajów Afryki czy Europy Zachodniej, uczyć innych sadzenia drzew i dbania o lasy.
Jednak żeby zostać leśnikiem trzeba przejść długą drogę. Potrzeba minimum 10 lat nauki. Najpierw technikum leśne, potem studia i praktyka, ale i tak trzeba się ciągle dokształcać.
Bohaterem opowieści jest Andrzej Jankowski, kiedyś nauczyciel w Technikum Leśnym w Starościnie, a teraz...
Reportaż Małgorzaty Frymus "Skazany na las", w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur Woronieckiej - dziś po 22.

O Andrzeju Jankowskim powstał też film dokumentalny "Andrzej. Człowiek lasu". O reportażu i filmie - porozmawiamy w "Fonosferze".
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Frymus
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej. Goście: Małgorzata Frymus - dziennikarka, autorka reportażu "Skazany na las" oraz reżyserka filmów dokumentalnych, w tym "Andrzej. Człowiek lasu" oraz Łukasz Nyks - operator filmowy, montażysta, autor zdjęć do filmów, producent
 

Zobacz także

2023-03-08, godz. 06:00 "Nasza mama, nasza ciocia" - reportaż Małgorzaty Furgi Od zawsze marzyli o dużej rodzinie. Jedynym sposobem do zrealizowania tego celu było stworzenie rodziny zastępczej. Rozpoczęli starania i udało się. Jednak… » więcej 2023-03-07, godz. 11:13 "Imperium. Powrót" - reportaż Katarzyny Michalak Pisarka i reporterka Maja Wolny pod koniec 2022 roku odbyła dwukrotnie podróż po Rosji w celu zebrania materiału do swojej nowej książki „Pociąg do Imperium”… » więcej 2023-03-02, godz. 05:30 „Mama na wyłączność” – reportaż Małgorzaty Furgi Mamy dzieci niepełnosprawnych przyznają, że mają depresję, korzystają z pomocy psychoterapeutów, biorą leki albo nie wyspały się od kilkunastu lat. Owszem… » więcej 2023-03-01, godz. 06:00 "Opowiem wam o moim synu Wojtusiu" - reportaż Małgorzaty Furgi Matki po usłyszeniu diagnozy: autyzm, doświadczają kryzysu psychicznego i uczucia bezradności. Przeżywają, kiedy dzieci nie odczuwają potrzeby bliskości… » więcej 2023-02-27, godz. 16:21 "Zrób sobie gaj czyli wszystko przez Sabinę" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Kto z nas nie miał sytuacji, w której ukochana roślinka na parapecie przestała współpracować i odeszła w niebyt? Takie doświadczenia mieli również ci… » więcej 2023-02-27, godz. 09:47 "Filip" - audiobook na podstawie prozy Leopolda Tyrmanda W Radiu Szczecin przypominamy audiobook "Filip". To adaptacja wydanej w 1961 roku powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Filip Vincel - tytułowy… » więcej 2023-02-23, godz. 05:33 „Wojenne mamy” – reportaż Małgorzaty Furgi 1 kwietnia 2022 roku z Mariupola do Polic przybyła Natalia z mężem Serhiejem Rennerem. Może określenie „przybyła” nie do końca odpowiada rzeczywistości… » więcej 2023-02-22, godz. 06:00 "Bez porażki" – reportaż Agaty Rokickiej Podczas ostatnio realizowanej w Turcji akcji ratowniczej mającej na celu wyszukanie ofiar trzęsienia ziemi brało udział 8 polskich psów ratowników. Wróciły… » więcej 2023-02-21, godz. 05:04 "Cała cerkiew jest ikoną" - reportaż Małgorzaty Frymus Jeden z najmłodszych zabytków Polski znajduje się w Zachodniopomorskiem - w Białym Borze. To Cerkiew Greckokatolicka pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy… » więcej 2023-02-20, godz. 00:15 "Sydonia. Słowo się rzekło" - rozmowa z pisarką Elżbietą Cherezińską "Na przełomie XVI i XVII stulecia Księstwo Pomorskie przeżywało swój złoty wiek, a przez Europę przetaczała się fala polowań na czarownice. Dotarła… » więcej
45678